Austria

Niemcy, Szwajcaria, Austria. Rowerem dookoła jeziora Bodeńskiego - indywidualna wycieczka rowerowa 7 dni

Trasa wokół jeziora Bodeńskiego to jeden z europejskich klasyków dla miłośników dwóch kół. Jest to jedno z największych jezior środkowej Europy (zaraz po węgierskim Balatonie i szwajcarskim Jeziorze Genewskim), leży na granicy trzech państw: Szwajcarii, Niemiec oraz Austrii. Jednocześnie jest to jeden z ciekawiej położonych akwenów, otoczony wzgórzami i alpejskimi szczytami, gdzie w przypadku dobrej widoczności na horyzoncie wypatrzymy wiele szczytów, a także średniowieczne i renesansowe zamki położone na wzgórzach. Wokół całego jeziora biegnie oznaczona trasa rowerowa dzięki czemu jazda rowerem jest bezpieczna i przyjemna. Ze względu na ukształtowanie terenu polecamy tą trasę każdemu, nawet początkującemu rowerzyście i rodzinie z dziećmi.

+

~ 230 - 250 km rowerem

Cena od 2900 zł

SZCZEGÓŁY

Austria. Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju. Rowerem od Pasawy do Wiednia – indywidualna wycieczka rowerowa 8 dni

Wyciecieczka rowerowa wzdłuż Dunaju od Pasawy do Wiednia to kolejny rowerowy klasyk, dodatkowo bardzo krajobrazowo interesujący. Ze względu na przejazd wzdłuż doliny rzeki nie mamy dużo przewyższeń, często będziemy zjeżdżać rowerem z górki i nasza wyprawa rowerowa nadaje się dla każdego rowerzysty, nawet rozpoczynającego przygodę ze spędzaniem wakacji na dwóch kółkach. Na trasie będziemy mijać urokliwe austriackie miasteczka oraz duże popularne wśród turystów miasta jak nasze miejsce startu Pasawa, Linz, czy Wiedeń. Każdego dnia ukazywać się nam po drodze będą znajdujące się na skałach zamki, klasztory i pałace. Na trasie rowerowej biegnącej w większości wzdłuż Dunaju mijać będziemy liczne restauracje, kawiarnie i winiarnie, które kusić nas będą swoim urokiem i przerwą na posiłek, dzięki czemu wydające się na początku duże odległości do pokonania każdego dnia, mijać będą w oka mgnieniu, podobnie jak cała podróż..

+

~310 km rowerem

Cena od 2600 zł

SZCZEGÓŁY

Rowerem przez 3 stolice: Wiedeń – Bratysława – Budapeszt – indywidualna wycieczka rowerowa 8 dni

Podczas tej wycieczki rowerowej doświadczysz połączenia przyrody jadąc wzdłuż malowniczych brzegów Dunaju, a także wyjątkowej okazji do odwiedzenia najważniejszych metropolii położonych nad tą rzeką: Wiednia, Bratysławy i Budapesztu. Każde z tych miast ma bardzo bogatą historię. Wiedeń zabierze Cię do zamku Eckartsau, który jest miejscem, w którym spotkał się los cesarza austriackiego Karola I i jego żony Zyty. W Bratysławie, miała miejsce koronacja królów węgierskich, a słynna cesarzowa Maria Teresa zdobyła tam swoją sławę, prestiż i honor. W Esztergomiu urodził się i przyjął koronację pierwszy król Węgier, król Stefan. W Budapeszcie Cesarzowa Austrii Sisi została koronowana na królową Węgier.

+

~ 290 km rowerem

Cena od 3290 zł

SZCZEGÓŁY

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →