Francja

wyprawy rowerowe

Francja. Magiczne zamki doliny Loary. Indywidualna wycieczka rowerowa od Blois do Tours lub Saumur – indywidualna wycieczka rowerowa 7 dni

Dolina Loary to piękny, jeszcze nieodkryty przez Polaków region. To idealna destynacja dla wszystkich fanów francuskiej kultury i atmosfery. Trasa jest idealna dla szukających spokoju i wyciszenia. Większość miejscowości, które odwiedzimy to niewielkie, klimatyczne francuskie miasteczka, z typową francuską architekturą. Trasa poprowadzi nas przez ścieżki rowerowe i wiejskie drogi, na których zachwycać nas będą bajeczne, renesansowe zamki w miejscowościach Chambord, Chaumont-sur-Loire, Chenonceau, Villandry, Azay-le-Rideau czy Ussé. Niewiele osób wie, że autora bajki o Śpiącej Królewnie inspirował się właśnie zamkiem w Ussé, gdzie gościł. Podczas tej wycieczki odkryjemy zmieniające się kolory Doliny Loary i tradycyjne łodzie (toues) kołyszące się między brzegami rzeki. Dolina Loary jest również znana na całym świecie z winnic Chinon i Saumur, będziemy mogli skosztować wina i odbyć wycieczkę po jednej z nich..

+

~ 236 - 268 km rowerem

Cena od 2950 zł

SZCZEGÓŁY

ViaRhona od Vienne do Montélimar – indywidualna wycieczka rowerowa 7 dni

Wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Rodan we Francji. W całej dolinie będziesz mógł jechać rowerem we własnym rytmie przez bogatą i zróżnicowaną architekturę oraz rozległe winnice Côte du Rhône. Przejeżdżając raz lewym, raz prawym brzegiem poznasz różnorodność środowiska tego potężnego rzecznego imperium. Na trasie możesz odwiedzić jedną z licznym winnic Ermitażu i muzeum czekolady Valrhôna. Cała trasa jest idealna dla rowerzystów, a jej finał w Montélimar pozwoli poczuć klimat Prowansji.

+

~ 208 km rowerem

Cena od 4255 zł

SZCZEGÓŁY

Francja: Burgundia rowerem – indywidualna wycieczka rowerowa 8 dni

Odkrywanie Burgundii wzdłuż brzegu i w jej rytmie, to prosta idea przyświecająca tym wakacjom. Ścieżka rowerowa wije się prawie przez 120 kilometrów od miasta Montbard na obrzeża książęcego miasta Dijon. Pierwsza część trasy prowadzi w górę kanału od śluzy do śluzy, osiągając swój najwyższy punkt w Pouilly-en-Auxois.
Następnie zjeżdżamy do Doliny Ouche. Podczas tycvh wakacji rowerowych na każdy etap przewidziane są dwie noce w danej miejscowości, co daje możliwość lepszego poznania regionu i odwiedzenia kilku zamków i średniowiecznych wiosek rozsianych wzdłuż doliny. Tutaj czas wydaje się nie mieć żadnego znaczenia. Przeszłość żyje w dawnych kościołach i zamkach, wody kanału wydają się drzemać, poruszając się tylko od czasu do czasu łagodnym, powolnym przepływem barek, podczas gdy rowerzysta powoli pokonuje tą trasę po ścieżce rowerowej. Ze względu na ukształtowanie terenu trasa rowerowa nadaje się również dla niewprawionych cyklistów i pozwala odpocząć od życia w pośpiechu i zgiełku miast..

+

~ 240 km rowerem

Cena od 4300 zł

SZCZEGÓŁY

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

6 + 9 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →