Hiszpania

Portugalia bike tour coimbra wycieczka rowerowa Portugal

Portugalia i Hiszpania rowerem. Od Porto do Santiago de Compostela – indywidualna wycieczka rowerowa

Trasa wiedzie przez wspaniałe krajobrazy oceanu wzdłuż wybrzeża Atlantyku od Porto w Portugalii do Santiago de Compostela w Hiszpanii, przez tradycyjne porty rybackie i urocze nadmorskie wioski, wzdłuż piaszczystych plaż, przez winnice i historyczne miasta.

Ten szlak dopiero niedawno został zatwierdzony przez katedrę w Santiago jako oficjalna droga Camino de Santiago, chociaż w rzeczywistości może to być najstarszy ze wszystkich szlaków pielgrzymkowych do tego starożytnego sanktuarium.

Program proponuje przepyszne kolacje z owocami morza, wyśmienite degustacje win w Portugalii i Hiszpanii oraz przyjemne i komfortowe noclegi w urokliwych, dobrze zlokalizowanych hotelach. Szczególną cechą tej wycieczki rowerowej jest możliwość podniesienia standardu czterech z siedmiu nocy w Parador- jednej z hiszpańskich sieci monumentalnych, zabytkowych butików i luksusowych hoteli umieszczonych w zamkach, dworach i rezydencjach. 

+

~ 241 km rowerem

Cena od 5350 zł

SZCZEGÓŁY

Hiszpania, Katalonia: jedzenie, wino i rower – indywidualna wycieczka rowerowa 8 dni

Ta tygodniowa wycieczka rowerowa odkrywa Empordà, jeden z najstarszych regionów winiarskich na świecie. Śródziemnomorski klimat i gleba sprawiają, że pozostałości gór otaczających pola są idealnym terenem do produkcji winogron. Starożytni rolnicy w okolicy postanowili wykorzystać równiny do sadzenia drzew oliwnych, a zbocza do sadzenia winorośli na tarasach oddzielonych murami z suchego kamienia. Od 2005 roku wpływowy guru wina Robert Parker umieścił Empordà na światowej mapie winiarskiej. Dzięki ciężkiej pracy winnic obszar ten został certyfikowany jako oryginalne pochodzenia Empordà. Trasa rowerowa powinna być łatwa dla zwykłego rowerzysty, która łączy połowę trasy po rzadko uczęszczanych drogach, a połowę po ładnych i czystych drogach nieutwardzonych. Odcinki to średnio 40 km dziennie bez dużych podjazdów.

+

~220 km rowerem

Cena od 3410 zł

SZCZEGÓŁY

Hiszpania: Katalonia, Costa Brava i podnóże Pirenejów – indywidualna wycieczka rowerowa 8 dni

Będziecie zachwyceni tą wycieczką rowerową, odkrywając wiele twarzy katalońskiego krajobrazu i jego różnorodnych krajobrazów, jeżdżąc na rowerze od stóp Pirenejów do wybrzeża Morza Śródziemnego. Wycieczka rozpoczyna się w Gironie, stolicy prowincji i jej urokliwej starówce, słynącej ze spektakularnej dzielnicy żydowskiej. Z Girony trasa prowadzi na Costa Brava, wzdłuż zielonej drogi „El Carrilet”, starożytnej linii kolejowej. Kolejne etapy pozwolą Ci podążać jedną z najpiękniejszych części wybrzeża, łącząc długie plaże z małymi surowymi zatoczkami i urokliwymi starożytnymi wioskami rybackimi. Opuszczając Morze Śródziemne, rowerzyści najpierw będą mogli podziwiać równinę Empordà, na której urodził się genialny malarz Dalí. A później krajobrazy w głębi lądu, z jeziorem Banyoles i wulkanami w okolicy miejscowości Olot. Wracajac do Girony jechać będziesz wzdłuż tzw. zielonego szlaku wśród natury, rzek i wszechogarniającego spokoju.

+

~ 248 km rowerem

Cena od 3860 zł

SZCZEGÓŁY

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

9 + 10 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →