Białowieża – wycieczka rowerowa. 7 dni w Puszczy Białowieskiej rowerem

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 7 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Noclegi: Hotel Białowieski ***

Poziom trudności: łatwa

Łączna ilość km do przejechania: do 251 km

Cena: od 2550 zł

W 1979 r polska część Puszczy Białowieskiej została wpisana na światową listę UNESCO. Prastary las, serce puszczy to jedno z ostatnich miejsc, w których można zobaczyć na własne oczy ekosystem pierwotnego lasu nizinnego. W Puszczy Białowieskiej żyją żubry, a poza nimi 50 gatunków ssaków, około 200. gatunków ptaków i 1000 gatunków owadów. Najstarsze z dębów, rosnących w Puszczy Białowieskiej pamiętają króla Władysława Jagiełłę. Białowieskie dęby są rekordzistami w wysokości i szerokości pni, co w minionych wiekach czyniło je pożądanym towarem eksportowym, z których powstawały np. maszty statków na oceanach całego świata.
Podczas 7-dniowej wycieczki rowerowej odwiedzimy najważniejsze miejsca Puszczy Białowieskiej. Zaplanowana trasa rowerowa ze względu na łagodne ukształtowanie terenu nadaje się dla każdego, kto chce doświadczyć zwiedzania Białowieży i jej okolic aktywnie na rowerze.

Krótkie podsumowanie trasy rowerowej:

Dzień 1. Przyjazd do Hotelu Białowieskiego***

Dzień 2. Hotel Białowieski*** – Park Pałacowy – Obszar Ochrony Ścisłej – Rezerwat Pokazowy Żubrów – Miejsce Mocy – Hotel Białowieski***

Dzień 3. Hotel Białowieski*** – rzeka Narewka – spływ kajakowy – Hotel Białowieski***

Dzień 4. Hotel Białowieski*** – Jałówka – Zalew Siemianówka – Hotel Białowieski***

Dzień 5. Hotel Białowieski*** – jezioro Topiło – Hotel Białowieski***

Dzień 6. Hotel Białowieski*** – Stare Masiewo – uroczysko Głuszec – Kosy Most – Hotel Białowieski***

Dzień 7. wyjazd

Dzień 1. Białowieża przyjazd

Przyjeżdżamy do Białowieży we własnym zakresie i meldujemy się w Hotelu Białowieskim*** (www.hotel.bialowieza.pl), który będzie naszym miejscem noclegu, przez najbliższe 6 nocy. Hotel usytuowany jest przy granicy z Puszczą Białowieską.

Dzień 2. Hotel Białowieski*** – Park Pałacowy – Obszar Ochrony Ścisłej – Rezerwat Pokazowy Żubrów – Miejsce Mocy – Hotel Białowieski***

Dystans: ok. 27 km

Dzisiaj zwiedzimy Białowieżę i jej okolice dokładnie, proponujemy wycieczkę rowerową z lokalnym przewodnikiem, który pokaże Państwu jej najciekawsze miejsca oraz opowie o historii miejscowości. Cała wycieczka potrwa ok. 7 godzin, po śniadaniu o określonej godzinie przy recepcji hotelowej czekać będzie przewodnik, z którym udamy się przez Polanę Białowieską do Parku Pałacowego. Dowiemy się o historii tego miejsca oraz zwiedzimy interaktywne Muzeum Przyrodnicze Białowieskiego Parku Narodowego, w którym zobaczyć można żyjące w puszczy zwierzęta. Po teorii w muzeum będziemy mogli zobaczyć dziką przyrodę Puszczy Białowieskiej na żywo, przejedziemy przez bramę Obszaru Ochrony Ścisłej, gdzie zostawimy rowery i pieszo w grupie zwiedzać będziemy Ścisły Rezerwat Białowieskiego Parku Narodowego. Wejście tam możliwe jest wyłącznie z licencjonowanym przewodnikiem. Kolejnym etapem dzisiejszej wycieczki jest odwiedzenie Pokazowego rezerwatu Żubrów, gdzie zobaczyć można wspomniane żubry, ale również żubronie, jelenie, sarny, koniki polskie, a przy odrobinie szczęścia również wilki. W drodze powrotnej do hotelu zajedziemy również do ciekawego i magicznego miejsca znajdującego się w sercu Puszczy – Miejsca Mocy. Teorii odnośnie tego miejsca jest wiele, usłyszą o nich Państwo od towarzyszącego przewodnika. Pewnym jest, że znajduje się tam krąg ułożony z głazów oraz drzewa rosnące w nienaturalny sposób. Cała wycieczka powinna zająć ok. 7 godzin. Po powrocie do hotelu czeka na nas obiadokolacja.

Zawarte w cenie:zwiedzanie Białowieży i jej okolic z przewodnikiem, bilety wstępu do Rezerwatu Ścisłego, Rezerwatu Pokazowego Żubrów oraz Muzeum Przyrodniczego.

Dzień 3. Hotel Białowieski*** – rzeka Narewka – spływ kajakowy – Hotel Białowieski***

Dystans: ok. 22 km

Na dzisiejszy dzień zaplanowany jest spływ kajakowy po rzece Narewka. Rzeka jest spokojna i płytka, w związku z tym, ta aktywność nie powinna przysporzyć nikomu problemów. Wieczorem mamy czas dla siebie. Możemy korzystać ze strefy kompleksu basenowego lub usług hotelowego SPA.

W cenie:spływ Kajakowy

Dzień 4. Hotel Białowieski*** – Jałówka – Zalew Siemianówka – Hotel Białowieski***

Dystans: ok. 65 km

Dzisiaj hotelowy bus przewiezie Państwa oraz rowery do miejscowości Jałówka (lub do Zalewu Siemianówka – jeśli chcą Państwo przejechać krótszy odcinek rowerem), gdzie zobaczą Państwo malownicze ruiny kościoła, zburzonego w czasie II wojny światowej. Zaplanowana dzisiaj trasa wzdłuż Zalewu Siemianówka stanowi doskonałą okazję do obserwacji rzadkich odmian ptaków. Jadąc dalej dotrzemy do miejscowości Narewka i następnie jadąc przez Puszczę Białowieską dotrzeby do Hotelu Białowieskiego.

W cenie: transfer do miejscowości Jałówka

Dzień 5. Hotel Białowieski*** – jezioro Topiło – Hotel Białowieski***

Dystans: ok. 58 km

Topiło to malutka osada zamknięta w dziewiczych rejonach Puszczy Białowieskiej nad rzeką Perebel, zaledwie trzy kilometry od granicy z Białorusią. Nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od pobliskich moczarów, w których topiło się bydło. W miejscowości znajduje się Skansen Kolejki Wąskotorowej. Na miejscu obowiązkową pozycją jest odwiedzenie zalewu Topiło o powierzchni 20 ha. Dziś jest to bogaty w dziką i rzadką faunę i florę obiekt, wokół którego wyznaczone są dwie ścieżki edukacyjne – Puszczańskie Drzewa i Szlakiem Orlika (jest też punkt widokowy). Do miejscowości dostaniemy się leśnymi szlakami. .

Dzień 6. Hotel Białowieski*** – Stare Masiewo – Uroczysko Głuszec – Kosy Most – Hotel Białowieski***

 

Dystans: ok. 36 km

Dzisiaj hotelowy bus przewiezie Państwa oraz rowery do miejscowości Stare Masiewo. Będziemy kierować się do uroczyska „Kosy Most” położonego w malowniczej dolinie rzeki Narewki, na terenie Obrębu Ochronnego Hwoźna Białowieskiego Parku Narodowego. Znajduje się tu ostoja żubrów. Z platformy widokowej można obserwować jelenie, sarny czy żubry w ich naturalnym środowisku. Zwierzęta te gromadzą się przy paśnikach z sianem.

Zawarte w cenie: transfer do miejscowości Stare Masiewo

Dzień 7. Białowieża wyjazd

Nadszedł ostatni dzień wycieczki po Puszczy Białowieskiej. Mają Państwo możliwość przedłużenia pobytu w Hotelu Białowieskim.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 6 noclegów w komfortowych pokojach ze śniadaniami i obiadokolacjami w Hotelu Białowieskim***
 • Opłaty miejscowe
 • Korzystanie z kompleksu basenowego Hotelu Białowieskiego
 • Zwiedzanie Białowieży i jej okolic z przewodnikiem zgodnie z opisem podczas 2. dnia wycieczki
 • Bilety wstępu do Rezerwatu Ścisłego, Rezerwatu Pokazowego Żubrów oraz Muzeum Przyrodniczego podczas zwiedzania w 2. dniu wycieczki
 • Wynajem kajaku podczas 3. dnia wycieczki
 • Transfer do miejscowości Jałówka w 4. dnia wycieczki
 • Transfer do miejscowości Stare Masiewo w 6. dniu wycieczki
 • Miejsce parkingowe dla auta
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • GPS-track i szczegółowy opis trasy
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Wynajem rowerów
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży

 

7 dni w Puszczy Białowieskiej  – cena za osobę:

2550 zł/osoba w pokoju dwuosobowym

Cena za nocleg w pokoju jednoosobowym: 2950 zł/osoba

Dodatkowe rabaty:

 • Dziecko 0-5 lat ( (jeśli nie potrzebuje osobnego łóżka) gratis
 • dzieci 5-10 lat – 50% ceny, nocleg na dostawce (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dzieci 10-16 lat śpiące na dostawce 80% ceny (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dziecko 17 lat i więcej oraz osoba dorosła śpiąca na dostawce w pokoju 3- lub 4- osobowym – 10% rabatu od ceny wyjściowej

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy Unisex – 35 zł/osoba/dzień

Rower elektryczny – 100 zł/osoba/dzień

Przyczepka dziecięca – 200 zł/szt

Fotelik dziecięcy – 100 zł/szt

 

Dodatkowe fakultatywne opłaty:

 • Dodatkowy nocleg w Białowieży w Hotelu Białowieskim*** ze śniadaniem: 200 zł/osoba
 • Koszt obiadokolacji przy wydłużonym pobycie: 65 zł/osoba
 • Pakiety prowiantowe (zamawiane wieczorem, do odbioru przy śniadaniu) – 30 zł – 1 pakiet

Termin wycieczki rowerowej:

Start w każdą niedzielę od 05.05.2024 do 22.09.2024*

 *Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

MOŻLIWOŚĆ MODYFIKACJI TRASY, ZMIANY TERMINU PRZYJAZDU I SKRÓCENIE POBYTU MOŻLIWE PRZY REZERWACJI OD 2 OSÓB, wycena indywidualna

Ze względu na strefę nadgraniczną, przez którą prowadzą wyznaczone trasy rowerowe,  uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania przy sobie dowodu tożsamości.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

11 + 7 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →