Nadwiślańska trasa rowerowa Kraków – Warszawa
Wycieczka indywidualna
Kategoria: wycieczka rowerowa
Czas trwania: 7 dni
Oferta: 2022
Wyżywienie: śniadania
Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką
Poziom trudności: łatwa
Łączna ilość km do przejechania: ok 255 km
Cena: od 2200 zł
Wiślana Trasa Rowerowa jest to to jeden z najpopularniejszych w Polsce szlaków rowerowych. Zaproponowany przez nas odcinek wiedzie wzdłuż doliny Wisły od Krakowa aż do urokliwego Kazimierza Dolnego. Po drodze zatrzymamy się w wielu malowniczych miejscowościach z zamkami pamiętającymi jeszcze panowanie króla Kazimierza Wielkiego.
Podczas wycieczki odwiedzimy najważniejsze miejscowości nadwiślańskie od Krakowa do Warszawy. Trasa ze względu na łagodne ukształtowanie terenu nadaje się dla każdego, kto chce doświadczyć zwiedzania regionu aktywnie na rowerze.
Kraków
Krakowa nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest stolicą województwa małopolskiego, jednym z najstarszych miast w Polsce i perełką narodowego dziedzictwa kultury. Obszar zabytkowego Starego Miasta oraz Kazimierza wpisano w 1978 r. na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. O Krakowie można pisać wiele, ale o jego najważniejszych miejscach oraz o jego historii usłyszcie Państwo podczas zaplanowanego zwiedzania miasta.
Wieliczka
Miejscowość słynąca z dawnej kopalni soli, a obecnie muzeum umożliwiającym zjechanie pod ziemię kopalnianym szybem i spacer po solnych korytarzach. Dzięki wyjątkowej wartości przyrodniczej, historycznej i kulturowej Kopalnia Soli „Wieliczka” została wpisana na pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku
Niepołomice
Niepołomice słyną z zamku królewskiego znajdującego się w samym centrum miasta obok jego Rynku, przy zabytkowych plantach. Pięknie odrestaurowany jest prawdziwą ozdobą niewielkiego, średniowiecznego, uroczego miasteczka. Przez wieki niepołomicki zamek stanowił wypoczynkową rezydencję królewską zwaną „drugim Wawelem”.
Baranów Sandomierski
Baranów Sandomierski to ciekawa miejscowość malowniczo położona w widłach Wisły i Babulówki. Główną atrakcją turystyczną miejscowości jest zamek z misternie zdobionymi krużgankami.
Sandomierz
Sandomierz położony jest na siedmiu wzgórzach nad Wisłą na styku dwóch krain geograficznych: Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej i Kotliny Sandomierskiej. To królewskie miasto zasługuje na to, aby zatrzymać się tu chociaż na chwilę i chłonąć jego unikalną atmosferę. Niegdyś siedziba książąt i rezydencja królów, poprzez wieki rozwijała się jako ważna osada na szlaku handlowym do Krakowa i na wschód Europy.
Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny to położone nad Wisłą urokliwe miasteczko leżące w granicach województwa lubelskiego, które może pochwalić się: bogatą historią, urzekającym starym miastem, rezydencjami wzniesionymi w stylu lubelskiego renesansu oraz oplatającymi je wąwozami lessowymi. W ostatnim stuleciu urokliwe miasteczko nad Wisłą upodobali sobie artyści, którzy do dziś tłumnie przybywają do Kazimierza. Spacerując ulicami starego miasta raz po raz natrafimy na prywatne galerie sztuki.
Nałęczów
Nałęczów jest miejscowością uzdrowiskową w województwie lubelskim. W Nałęczowie nie ma kazimierskiego gwaru i centralnego rynku usianego piwnymi ogródkami. Jest za to cisza i spokój, a czas zaczyna biec z godziny na godzinę coraz wolniej. Spacerując po centrum Nałęczowa co krok spotyka się zabytkowe i wiekowe wille. Mikroklimat Nałęczowa nie tylko leczy serce i choroby układu krążenia, ale także sprawia, że wyjątkowo dobrze się tu wypoczywa.
Krótkie podsumowanie trasy:
Dzień 1. Przyjazd do Krakowa, zwiedzanie miasta
Dzień 2. Kraków – Wieliczka – Niepołomice – Puszcza Niepołomicka – Nowe Brzesko
Dzień 3. Nowe Brzesko – Uście Solne – Zalipie – Baranów Sandomierski
Dzień 4. Baranów Sandomierski – Gągolin – Sandomierz
Dzień 5. Sandomierz – Annopol – Józefów nad Wisłą
Dzień 6. Józefów nad Wisłą – Kazimierz Dolny
Dzień 7. Kazimierz Dolny – Nałęczów – pociąg do Warszawy
Dzień 1. Kraków
Do Krakowa przyjeżdżamy we własnym zakresie, samochodem, pociągiem lub autobusem. O ustalonej wcześniej godzinie spotykamy się z przedstawicielem naszej firmy, który przekaże Państwu książkę z opisami tras. Następnie w umówionym miejscu spotykamy się z przewodnikiem. Wraz z nim w spacerowym tempie poznamy historię miasta oraz odwiedzimy jego najważniejsze miejsca m.in. Stary Rynek, Bazylikę Mariacką, Sukiennice, Bramę Floriańską, Wawel. Wieczorem proponujemy spacer po urokliwej dzielnicy Kazimierz wpisanej na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
Zawarte w cenie: zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem
Dzień 2. Kraków – Wieliczka – Niepołomice – Puszcza Niepołomicka – Nowe Brzesko
Dystans: ok. 53 km
Przewyższenia: 132 m – 136 m
Po śniadaniu zostawiamy bagaże w recepcji i jedziemy pociągiem do Wieliczki, gdzie kierujemy się do Kopali Soli w Wieliczce, gdzie czeka na nas ok. 1 godzinne zwiedzanie z przewodnikiem. Po zwiedzaniu w wyznaczonym miejscu czekać będzie na Państwa przedstawiciel firmy z rowerami w przypadku, gdy skorzystali Państwo z opcji ich wynajmu. Następie jadąc podkrakowskimi drogami dotrzemy do miejscowości Niepołomice, gdzie zobaczyć możemy gotycki zamek Kazimierza Wielkiego, wybudowany w XIV wieku. Następnie jechać będziemy przez puszczę niepołomicką, której drzewa schronią nas od słońca. Naszą dzisiejszą trasę kończymy w miejscowości Nowe Brzesko.
Zawarte w cenie: zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka” z przewodnikiem, bilet na pociąg Kraków Główny – Wieliczka
Dzień 3. Nowe Brzesko – Uście Solne – Zalipie – Baranów Sandomierski
Dystans: ok. 53 km rowerem, transfer ok. 70 km
Przewyższenia: 33 m – 62 m
Z Nowego Brzeska wzdłuż Wisły będziemy jechać nadwiślańską trasą rowerową, aby na końcu dzisiejszej zaplanowanej trasy dotrzeć do wsi Zalipie. Tutaj podziwiamy misternie malowane elewacje drewnianych domów. Fakultatywnie polecamy odwiedzenie „Malowanej Chaty” i zagrody artystki Felicji Curyłowej. O umówionej godzinie czekać będzie na Państwa kierowca, który przewiezie Państwa do dzisiejszego miejsca noclegu w Baranowie Sandomierskim. Po zameldowaniu się w miejscu noclegu polecamy spacer do zespołu Zamkowo-Parkowego i obejrzenie znajdującego się tam zamku.
Zawarte w cenie: transfer Zalipie – Baranów Sandomierski
Fakultatywnie: zwiedzanie Zalipia
Dzień 4. Baranów Sandomierski – Gągolin – Sandomierz
Dystans: ok. 35 km
Przewyższenia: 23 m – 56 m
Dzisiejszy odcinek do pokonania rowerem nie jest zbyt długi, jadąc wzdłuż Wisły dotrzemy do pięknego miasteczka Sandomierz, którego położone na wzgórzu Stare Miasto już z daleka będzie zachwycać swoją panoramą. Dzięki jego krajobrazowi, architekturze oraz budynkom, będzie się Państwu wydawać, że wróciliśmy do Krakowa, tylko nieco mniej zatłoczonego. Przed wjazdem do samego Sandomierza polecamy krótką przerwę oraz spacer po wąwozach lessowych i zrobienie sobie zdjęcia w popularnym wąwozie królowej Jadwigi. Po zameldowaniu się w miejscu noclegu o umówionej godzinie czekać na Państwa będzie przewodnik, który oprowadzi Państwa po mieście i opowie o jego historii.
Zawarte w cenie: zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem
Dzień 5. Sandomierz – Annopol – Józefów nad Wisłą
Dystans: ok. 53 km
Przewyższenia: 211 m – 246 m
Zaraz po śniadaniu rozpoczynamy nasz kolejny dzień wycieczki. Na brzegu Wisły zauważyć będziemy mogli żyjące tam liczne gatunki ptaków, m.in. mewę śmieszkę, sieweczkę obrożną czy rybitwę rzeczną. Jadąc dalej wzdłuż Wisły pod koniec dnia dotrzemy do miasteczka Józefów nad Wisłą, gdzie zaplanowany jest dzisiejszy nocleg.
Dzień 6. Józefów nad Wisłą – Kazimierz Dolny
Dystans: ok. 40 km
Przewyższenia: 111 m – 124 m
Dzisiejsza wycieczka rowerowa zabierze nas do dawnego żydowskiego miasta Kazimierz Dolny, które było niegdyś ważnym portem wiślanym. Obecnie wiele znajdujących się tam spichlerzy pełni funkcję pensjonatów i hoteli. Zanim dotrzemy do celu podziwiać będziemy mogli dziewiczą przyrodę oraz wiele rzadkich gatunków zwierząt oraz roślin, które można spotkać w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Po dotarciu na miejsce polecamy spacer po kazimierskich uliczkach bądź przeprawienie się promem na drugi brzeg Wisły i odwiedzenie ruin zamku w Janowcu, o wiele bardziej okazałe niż te w Kazimierzu Dolnym.
Dzień 7. Kazimierz Dolny – Nałęczów – pociąg do Warszawy
Dystans: ok. 21 km
Przewyższenia: 118 m – 164 m
Dzisiejszy ostatni dzień wycieczki zaprowadzi nas do uzdrowiskowej miejscowości Nałęczów. Dzięki mikroklimatowi Nałęczowa oraz leczniczemu działaniu lokalnych wód zyskał on miano uzdrowiska. Polecamy spacer po Parku Zdrojowym. O umówionej godzinie na dworcu PKP spotykają się Państwo z przedstawicielem naszej firmy, który wyda Państwu bagaże oraz odbierze wynajmowane rowery. Z dworca PKP w Nałęczowie jest bezpośrednie połączenie pociągiem do Warszawy.
Świadczenia zawarte w cenie:
- 6 noclegów ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach o dobrym standardzie, pokoje z własną łazienką
- Opłaty miejscowe
- transfer Zalipie – Baranów Sandomierski w 3cim dniu wycieczki
- Transfer bagaży między miejscami noclegowymi
- Zwiedzanie z przewodnikiem: Kraków, Wieliczka, Sandomierz
- Bilety wstępu: Kraków, Wieliczka
- Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
- Pakiet turysty: szczegółowo opisany przebieg trasy z informacjami niezbędnymi do samodzielnego jej pokonania rowerem.
- GPS-track
- Wydanie i odbiór wynajmowanego roweru w ustalonym miejscu
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 4 osoby
Świadczenia nie zawarte w cenie:
- Dojazd do miejsca startu wycieczki
- Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
- Zwiedzanie Malowanego Domu i Zagrody Felicji Curyłowej
- Wynajem rowerów
- Obiadokolacje
- Dodatkowe noclegi
- Prywatne wydatki podczas podróży
Cena za osobę:
2200 zł/osoba w pokoju dwuosobowym
Cena za nocleg w pokoju jednoosobowym: 2650 zł/osoba
Dodatkowe rabaty:
- Dziecko 0-5 lat ( (jeśli nie potrzebuje osobnego łóżka) gratis
- dzieci 5-10 lat – 50% ceny, nocleg na dostawce (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
- dzieci 10-16 lat śpiące na dostawce 80% ceny (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
- dziecko 17 lat i więcej oraz osoba dorosła śpiąca na dostawce w pokoju 3- lub 4- osobowym – 10% rabatu od ceny wyjściowej
- przy grupowej rezerwacji na 4 osoby dorosłe lub więcej 5% rabatu od ceny wyjściowej/osoba (nocleg w pokoju dwuosobowym)
Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:
Rower trekkingowy Unisex – 50 zł/osoba/dzień
Rower elektryczny – 108 zł/osoba/dzień
Dodatkowe fakultatywne opłaty:
- Bilet PKP na trasie Nałęczów – Warszawa z rowerem: 55 zł/osoba
- Bilet PKP na trasie Nałęczów – Warszawa bez roweru: 40 zł/osoba
Termin wycieczki:
Kod | Start | Koniec |
KSWI-01 | 21. maj | 27. maj |
KSWI-02 | 4. czerwiec | 10 czerwiec |
KSWI-03 | 18. czerwiec | 24. czerwiec |
KSWI-04 | 2. lipiec | 8. lipiec |
KSWI-05 | 16. lipiec | 22. lipiec |
KSWI-06 | 30. lipiec | 5. sierpień |
KSWI-07 | 13. sierpień | 19. sierpień |
KSWI-08 | 27. sierpień | 2. wrzesień |
*Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 4 osoby
Start i koniec wycieczki w opisie trasy jest punktem orientacyjnym w danej miejscowości. Miejsce noclegu nie jest punktem końcowym wycieczki, po dojechaniu do określonego w opisie trasy punktu końcowego danego dnia, otrzymają Państwo mapę z informacją jak dojechać do miejsca noclegu.
Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl
Hotel Białowieski
Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.