14-dniowa wyprawa rowerowa: Chorwacja, Czarnogóra, Albania, Korfu

wyprawy rowerowe Albania

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 15 dni

Oferta: 2021

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Noclegi: hotele 3 i 4*

Poziom trudności: średnia, miejscami trudna duże przewyższenia

Łączna ilość km do przejechania: ok 630 km

Cena: od 8500 zł

Albania, Chorwacja, Czarnogóra i na deser słoneczna wyspa Korfu.

Nasza wycieczka rowerowa poprowadzi Cię wzdłuż przepięknego wybrzeża Adriatyku i Morza Jońskiego. Trasa prowadzi głównie po małych bocznych drogach, w większości utwardzonych, na małych odcinkach również po dobrze utwardzonych drogach żwirowych. Ta obfitująca w doświadczenia wyprawa rowerowa wymaga średniego poziomu sprawności, ponieważ są też dni, w których pokonuje się ponad 1000 metrów przewyższeń. Autobus jest dostępny w każdym momencie aby móc do niego wsiąść w razie problemów z podjazdem i wysiąść aby rozkoszować się zjazdem z górki 😊 Zalecamy noszenie kasku rowerowego!

Krótkie podsumowanie trasy:

Dzień 1. Dubrownik, Chorwacja przyjazd

Dzień 2. Dubrownik – Igalo, Czarnogóra Molunat, Chorwacja

Dzień 3. Igalo – Herzeg-Novi– Kotor – Budva, Czarnogóra

Dzień 4. Budva – Cetinje – Virpazar, Czarnogóra

Dzień 5. Virpazar – Shkodra – Shengjin, Albania

Dzień 6. Shengjin – Tirana – Ohrid-See – Pogradec

Dzień 7. Pogradec – um Ohrid-See – Pogradec

Dzień 8. Pogradec – Korca – Germenj – Permet

Dzień 9. Permet – Gjirokastra – Vlora

Dzień 10. Wlora – Himare

Dzień 11. Himare – Saranda

Dzień 12. Himare – Saranda

Dzień 13. Saranda

Dzień 14. Saranda – rejs statkiem na Korfu

Dzień 15. Korfu wyjazd

 

Dzień 1. Dubrownik, Chorwacja przyjazd

]wyprawy rowerowe chorwacja

ylot do Dubrownika w Chorwacji. Na lotnisku spotkają się Państwo z kierowcą, który zabierze Państwa do hotelu. Dzisiejszy wieczór mają Państwo do własnej dyspozycji. Mogą Państwo zażyć kąpieli w Adriatyku i przejść się po przepięknej i klimatycznej starówce.

Dzień 2. Dubrownik – Igalo, Czarnogóra Molunat, Chorwacja

wakacje rowerowe 

Dystans: ok. 65 km busem/ 45 km rowerem

W dzisiejsze przedpołudnie podczas zwiedzania poznamy Dubrownik, z jego śródziemnomorskim urokiem i bogatymi skarbami sztuki. „Perła Adriatyku” wyzywająco leży na skale obmywanej przez morze. Zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z apteką z XIV wieku, barokową katedrę ze słynnym skarbcem. Po zwiedzaniu czekać będzie na nas transfer autobusem na mały półwysep Cavtat. Stąd zaczyna się nasza wycieczka rowerowa po Zachodnich Bałkanach. Jedziemy wzdłuż chorwackiego wybrzeża ze wspaniałym widokiem na morze bocznymi drogami, przez lasy sosnowe w kierunku południowym do dzisiejszego celu, małego miasteczka Molunat na wybrzeżu Adriatyku. Nocleg i obiadokolacja w miejscowości Molunat.

Dzień 3. Igalo – Herzeg-Novi.– Kotor – Budva, Czarnogóra

wycieczki rowerowe

wyprawy rowerowe

Dystans: ok. 90 km busem/ ok. 65 km rowerem

Dzisiejszy etap rowerowy zaczyna się w Zatoce Igalo, pokonujemy tylko kilka kilometrów wzdłuż Zatoki Kotorskiej, która uznawana jest za najpiękniejszą zatoką Adriatyku. Przy miejscowości Bijela jedziemy wzdłuż krętej zatoki, gdzie na końcu znajduje się stare miasto Kotor, które zwiedzimy w południe. Była to kryjówka korsarzy i piratów, ale także ważna baza morska i punkt handlowy. Po południu kontynuujemy jazdę autobusem w kierunku Budvy, gdzie robimy krótką wizytę na starówce. Nocleg i obiadokolacja w Budvie.

Dzień 4. Budva – Cetinje – Virpazar, Czarnogóra

wyprawy rowerowe wyprawy rowerowewyprawy rowerowe

Dystans: ok. 70 km autobusem/ ok. 50 km rowerem

Po śniadaniu przejazd autobusem na Budvaner Berg-Sepentinen w kierunku Cetinje, starej stolicy Czarnogóry, z której wzgórza rozciąga się wspaniały widok na wybrzeże. Trasa prowadzi nas przez serpentynowe zakręty najpierw do Cetinje, później dotrzemy do Njegusi i Parku Narodowego Lovce. Trasa rowerowa prowadzi później przez las i dalej w dół do Budvy, a dalej wzdłuż Adriatyku przez małe miasteczka docieramy do naszego hotelu. Nocleg i obiadokolacja w Virpazar.

Dzień 5. Virpazar – Shkodra – Shengjin, Albania

wyprawy rowerowewyprawy rowerowewyprawy rowerowe

Dystans: ok. 110 km autobusem/ ok. 60 km rowerem

Dzisiejszy etap rowerowy rozpoczyna się po zachodniej stronie jeziora Szkoderskiego z przewyższeniem 900 m. Stąd jedziemy wzdłuż brzegu największego jeziora na bałkańskiej wyspie. Znajduje się ono na pograniczu Czarnogóry i Albanii. Czeka nas przyjemna wycieczka rowerowa przez stare lasy kasztanowei góry Gór Rumija. Jedziemy przez małe wioski i docieramy do najwyższego punktu wycieczki około 15 kilometrów przed granicą z Albanią. Tutaj będziemy mieć ładny widok na jezioro i pierwsze przebłyski Szkodry, naszego dzisiejszego celu. Po przekroczeniu granicy z Albanią po krótkiej przejażdżce dojedziemy do naszego hotelu w Shengjin.

Dzień 6. Shengjin – Tirana – Jezioro Ochrydzkie – Pogradec

wycieczki rowerowewyprawy rowerowe

Dystans: ok. 130 km autobusem/ ok. 45 km rowerem

Rano przejazd autobusem na południe do stolicy Albanii od 1920 roku – Tirany, na wycieczkę po mieście. Symbolem miasta jest konny pomnik na cześć Skanderbega na placu o tej samej nazwie, a tuż obok niego 35-metrowa wieża zegarowa z 1830 roku. Później kontynuujemy dzisiajeszą rowerową podróż starą rzymską drogą „Egnatia” wzdłuż doliny rzeki Shkumbin do Jeziora Ochrydzkiego. Z przełęczy Qafa-Thana (1000 m n.p.m.), nasza wycieczka rowerowa rozpoczyna się wzdłuż zachodniego brzegu jeziora, aby dotrzeć do miasta Pogradec, gdzie czekać będzie na nas dzisiejszy nocleg.

Dzień 7. Pogradec – dookoła jeziora Ochrydzkiego – Pogradec

wyprawy rowerowewyprawy rowerowewycieczki rowerowe

Dystans: ok. 50 km autobusem/ ok. 70 km rowerem

Rano jedziemy na południe w kierunku miasta Elbasan, tu zaplanowana jest krótka przerwa na zobaczenie miasta. Podróż autobusem z przyczepami rowerowymi jest dozwolona przez przełęcze i doliny wzdłuż rzymskiej Via Egnatia do Jeziora Ochrydzkiego. Z przełęczy Qafa-Thana nasza wycieczka rowerowa rozpoczyna się wzdłuż zachodniego brzegu jeziora, aby obserwować małe wioski, pasma górskie i dziką przyrodę, aż do miasta Pogradec.

Dzień 8. Pogradec – Korca – Germenj – Permet

Dystans: ok. 100 km autobusem/ok. 70 km rowerem

Po śniadaniu jedziemy autobusem do miasta Korca i mamy czas na krótką wycieczkę po mieście. Nasza wycieczka rowerowa rozpoczyna się na płaskowyżu Korca i prowadzi przez przyległy krajobraz przeplatany górami, uprawami jabłoni i dziką roślinnością. Przejeżdżać będziemy przez niezliczone przełęcze i doliny, m.in. przez przełęcz Barmash (1159 m) do Gërmenjë, gdzie możemy zrobić sobie przerwę obiadową. Jadąc w dół do miejscowości Carshove będziemy blisko granicy z Grecją i jedąc wzdłuż doliny Vjosa, graniczącej z wysokimi szczytami górskimi, dotrzemy do miasta Permet, gdzie czekać na nas będzie nocleg i obiadokolacja. Dzisiejsza trasa będzie dość wymagająca, jednak proszę pamiętać, że zawsze można poprosić towarzyszącego nam kierowcę aby nas zabrał i drogę możemy pokonać autobusem.

Dzień 9. Permet – Gjirokastra – Vlora

Dystans: ok. 130 km autobusem/ok. 50 km rowerem

Rano jedziemy rowerem do miejscowości Kelcyra i na trasie zobaczymy postrzępiony „szczyt Trebeshina”. Kontynuujemy podróż wzdłuż doliny Vjosa, dopływów rzeki Drinos i po kolejnym wąwozie, który prowadzi nas do miasta Gjirokastër zwanego „Miastem Kamieni”, które usytuwane jest majestatycznie wysoko na zboczu. Polecamy skorzystać z okazji, aby zwiedzić wąskie brukowane uliczki i znajdujące się tam osmańskie domy. Po południu autobus zabiera nas z miasteczka na przełęcz Muzina. Tam zaczyna się dalsza wycieczka rowerowa Jedziemy przez górskie drogi z cudownymi zakrętami i śródziemnomorską atmosferą. Kontynuujemy podróż na zachód wzdłuż doliny Vjosa, aż dotrzemy do miasta Vlora z piękną zatoką Adriatyku.

Dzień 10. Wlora – Himare

Dystans: ok. 65 km rowerem
Dzisiejszy etap jest równie wymagający, co spektakularny. Podczas naszej wycieczki rowerowej wspinamy się na Przełęcz Logara, 1000 m nad błękitnym Morzem Jońskim i przecinamy otaczający park narodowy, w którym żyje czarna sosna, wydry i orły przednie. Otaczające nas widoki wynagrodzą trud włożony w podjazd pod górę. Na trasie rozpościerać się będą widoki odległych zatok i malowniczych wiosek wysoko nad wodą. Po obiedzie czekać na nas będzie długie zejście do nadmorskiego miasteczka Himara.

Dzień 11. Himare – Saranda

Dystans: ok. 60 km rowerem

Rano jedziemy na południe wzniesieniem i następnie zjazdem z góry, ten odcinek przypomina wczorajszy odcinek, który daje nam piękne widoki na nierówne wybrzeże. Podejście prowadzi nas na płaskowyż skalny. Jedziesz pod i z górki przez zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy po prawej stronie i morze po lewej stronie. Czekać na nas będzie również ciekawa wizyta w twierdzy Ali Pascha zbudowanej na małym półwyspie naprzeciw Korfu. Na koniec dzisiejszego dnia czeka nas zjazd na długą plażę Himary. Po południu dojedziemy do zamku Lekursi i później przez zatokę do Sarandy naprzeciw wyspy Korfu.

Dzień 12. Himare – Saranda

Dystans: ok. 52 km rowerem

Rano jedziemy do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta Butrint, jednego z najważniejszych zabytków Albanii z jego bramą lwa, teatrem, forum i akweduktem, a także świątyniami Asklepios i Ateny. Pozostała część dnia pozostaje do Państwa dyspozycji

Dzień 13. Saranda

W dzisiejszy dzień możnawybrać się na krótką poranną przejażdżkę do nadmorskiego kurortu Ksamil, położonego naprzeciwko greckiej wyspy Korfu.

Po południu wizyta w zamku Lekursi ze wspaniałym widokiem na Morze Jońskie i Korfu.

Dzień 14. Saranda – rejs statkiem na Korfu

Ciesz się własną wycieczką po mieście ze wspaniałymi starymi budynkami z czasów weneckich i śródziemnomorskim klimatem. Nocleg i kolacja w jednym z hoteli na wyspie Korfu

Dzień 15. Korfu wyjazd

Dzisiaj jest ostatni dzień wycieczki, która mamy nadzieję pozostawiła Państwu niezapomniane wspomnienia. Powrót we własnym zakresie.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 14 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami w lokalnych hotelach 3+ i 4-gwiazdkowych (kategoryzacja lokalna)
 • Bilety wstępu do zabytków, których zwiedzanie jest wpisane w plan wycieczki
 • Transfer z lotniska w Dubrowniku
 • Rejs statkiem Saranda – Korfu
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Transfer bagażu
 • Bus z kierowcą towarzyszący turystom podczas całe wycieczki umożliwiający podjechanie nim w razie problemów z wymagającymi podjazdami
 • Pakiet turysty: szczegółowo opisany przebieg trasy z informacjami niezbędnymi do samodzielnego jej pokonania rowerem
 • GPS-track
 • Wydanie i odbiór wynajmowanego
 • Minimalna liczba osób potrzebna do organizacji wycieczki:  2 osoby

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
 • Wynajem rowerów
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Dodatkowe posiłki w czasie wycieczki

Cena za osobę (w pokoju dwuosobowym):

Sezon 1 (1.05-31.05 oraz 01.09-30.10.2021):  8500 zł

Sezon 2 (01.07-31.08.2021): 8970 zł

Dopłata za nocleg w pokoju jednoosobowym: 1150 zł/osoba

Dodatkowe rabaty:

Rabaty dla dzieci na życzenie – wycena indywidualna

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy KTM & Pegasus – 50 zł/osoba/dzień

Rower elektryczny KTM & Pegasus – 75 zł/osoba/dzień

Potwierdzone terminy wycieczki:

Start wycieczki Sezon 1:

CZERWIEC: 08.06
WRZESIEŃ: 11.09; 26.09
PAŹDZIERNIK: 13.10

Start wycieczki Sezon 2:

LIPIEC: 25.07
SIERPIEŃ: 25.08

ORGANIZACJA DODATKOWYCH TERMINÓW NA ŻYCZENIE

W OFERCIE RÓWNIEŻ:
• ALBANIA W WERSJI 8 DNIOWEJ
• ALBANIA 11 DNI
• CZARNOGÓRA – ALBANIA – MACEDONIA 11 DNI

Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Albanii, , Chorwacji, Czarnogóry, Grecji i Macedonii bez wizy i przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu. Potrzebujesz ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii..

 

Jak dojechać:

Samolotem – najwygodniejszym rozwiązaniem jest podróż samolotem do Dubrownika, skąd w cenie mamy odbiór z lotniska i transfer do hotelu, skąd następnego dnia rozpocznie się wycieczka rowerowa.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

12 + 4 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →