Albania wycieczka rowerowa 11 dni

wyprawy rowerowe Albania

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 11 dni

Oferta: 2021

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Noclegi: hotele 3 i 4*

Poziom trudności: średnia, miejscami trudna duże przewyższenia

Łączna ilość km do przejechania: ok 360 km

Cena: od 5480 zł

Albania, „słoneczna kraina Europy”, to wspaniały wakacyjny raj na zachodnim wybrzeżu Bałkanów. Zanurz się w krainie Skipetarów, jak lubią nazywać siebie Albańczycy, którzy odegrali ważną rolę w przeszłości Bałkanów, dawno zapomnianą, a dziś ponownie poszukuje się i odnajduje połączenie z Europą. Podczas wycieczki miniemy wiele unikalnych architektonicznie pasm górskich, wąwozów, rzek i dolin. Miasta i budynki wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO mówią o bogatej historii tego kraju.

Nasza wycieczka rowerowa poprowadzi Cię wzdłuż Jeziora Ochrydzkiego, imponującego południowego regionu górskiego, odciętego wybrzeża Morza Jońskiego, Przełęczy Cezara i Vlora Buch aż do południowego Adriatyku z kamienistym i sosnowym wybrzeżem. Trasa prowadzi głównie po małych bocznych drogach, w większości utwardzonych, na małych odcinkach również po dobrze utwardzonych drogach żwirowych. Ta obfitująca w doświadczenia wycieczka rowerowa wymaga średniego poziomu sprawności, ponieważ są też dni, w których pokonuje się ponad 1000 metrów wysokości. Autobus jest dostępny w każdym momencie aby móc do niego wsiąść w razie problemów z podjazdem i wysiąść aby rozkoszować się zjazdem z górki 😊 Zalecamy noszenie kasku rowerowego!

.

Krótkie podsumowanie trasy:

Dzień 1. Przyjazd do Tirany w Albanii

Dzień 2. Tirana – przełęcz Krabba – Elbasan

Dzień 3. Elbasan – jezioro Ochrydzkie–Pogradec

Dzień 4. Pogradec – Elbasan – Kucove – Berat

Dzień 5. Berat – kanion Osumi – Berat

Dzień 6. Berat – Fier – Wlora-Bucht – Radhima, Morze Adriatyckie

Dzień 7. Wlora-Bucht – przełęcz Llogara -Radhima

Dzień 8. Wlora – Apolonia – Durres

Dzień 9. Durres – Kruja – Durres

Dzień 10. Durres dzień wolny

Dzień 11. Durres – Tirana wyjazd

 

Dzień 1. Tirana

wyprawy rowerowe

Z lotniska w Tiranie odbiera nas przedstawiciel biura i przewozi nas do hotelu. Po przyjeździe czeka na nas zwiedzanie Tirany, stolicy Albanii. Wycieczka po mieście z placem Scanderbega, meczetem Ethem Bey i dzielnicą komunistycznej nomenklatury. Nocleg i kolacja w hotelu w Tiranie.

Dzień 2. Tirana – przełęcz Krabba – Elbasan

wyprawy rowerowe

wyprawy rowerowe

Dystans: ok. 15 km busem/ 50 km rowerem

Dojazd autobusem z przyczepką rowerową do doliny rzeki Erzeni. Stąd będziemy mieć podjazd o wys. 900 m i odcinku o długości około 8 km pod górę, krętą wąską drogą ze wspaniałymi widokami na górski krajobraz. W razie problemów z wjazdem pod górę zawsze można poprosić towarzyszącego kierowcę o pomoc. Dalej kontynuujemy jazdę rowerem około 40 km do miasta Elbasan. Wieczorem czeka nas wizyta w miejskiej fortecy i kolacja w restauracji.

Dzień 3. Elbasan – jezioro Ochrydzkie–Pogradec

wycieczki rowerowe

wyprawy rowerowe

Dystans: ok. 60 km busem/ 40 km rowerem

Po śniadaniu mamy transfer autobusem przez przełęcze i doliny wzdłuż starożytnej rzymskiej trasy Via Egnatia aż do Jeziora Ochrydzkiego i przełęczy Qafa-Thana na wysokości 1000 m n.p.m. Nasza wycieczka rowerowa rozpoczyna się wzdłuż zachodniego brzegu jeziora, będziemy mijać  małe wioski, pasma górskie i dziką przyrodę, aż dotrzemy do miasta dzisiejszego celu, czyli miasta Pogradec.

Dzień 4. Pogradec – Elbasan – Kucove – Berat

wyprawy rowerowe wyprawy rowerowewyprawy rowerowe

Dystans: ok. 90 km autobusem/ 60 km rowerem

Rano czeka na nas ok 1,5-godzinny przejazd autobusem. Wracamy do Elbasan wzdłuż doliny rzeki Shkumbini przez przełęcze i doliny wzdłuż rzymskiej drogi Via Egnatia. Z miasteczka Cerrik jedziemy około 10 km do miejscowości Belsh z małymi jeziorami krasowymi, drzewami oliwnymi, wspaniałym krajobrazem z małymi wzgórzami owocowymi i winnicami. Jedziemy około 40 km przez pola naftowe i wieże wydobywcze ropy naftowej do miasta Berat. Berat jest znane jako „Białe Miasto Tysiąca Okien” – miasto w stylu osmańskim. Najpiękniejsza z nich to Kalaja, obszar zamkowy z domkami i Muzeum Ikon Onufriego wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem czeka na nas zwiedzanie miasta i tradycyjna kolacja.

Dzień 5. Berat – kanion Osumi – Berat

wyprawy rowerowewyprawy rowerowewyprawy rowerowe

Dystans: ok. 90 km autobusem/ 40 km rowerem

Rano czeka na nas przejazd autobusem ok. 1 godz. w kierunku  miasta Corovode w pobliżu kanionów rzeki Osumi, tutaj otrzymamy krótką informację odnośnie trasy i około 1 godziny płyniemy po głębokim wąwozie rzeki gumowymi łodziami. W południe wracamy do Berat, zaplanowany jest krótki postój przy źródle wody Bogove na mały posiłek. Do Beratu jedziemy około 1,5 h. Wieczorem czeka na nas spacer wąskimi uliczkami dzielnicy Mangalemi & Gorice.

Zawarte w cenie: spływ pontonami po kanionie Osumi.

Dzień 6. Berat – Fier – Wlora-Bucht – Radhima, Morze Jońskie

wycieczki rowerowewyprawy rowerowe

Dystans: ok. 90 km autobusem/ ok. 40 km rowerem

Rano jedziemy z Berat do miasta Fier wzdłuż małych wiosek z żyznymi polami warzywnymi i owocowymi. Podróż autobusem trwa około 1 godziny do zatoki Vlora w pobliżu południowego Adriatyku w miejscowości Radhime do hotelu. Popołudnie możemy spędzić na plaży, aby cieszyć się cudownym morzem, słońcem i przepiękną panoramą. Nocleg oraz obiadokolacja w Radhimie.

Dzień 7. Wlora-Bucht – przełęcz Llogara -Radhima

wyprawy rowerowewyprawy rowerowewycieczki rowerowe

Dystans: ok. 40 km autobusem/ ok. 60 km rowerem

Rano jedziemy około 20 km w kierunku Morza Jońskiego do Przełęczy Cezara (1060 m. n.p.m.). Tu krótka przerwa w kawiarni, aby podziwiać imponującą panoramę morza i gór. Dalej jedziemy ok. 20 km do wioski Dhremi znajdującej się na wybrzeżu morza Jońskiego. Tutaj mamy przerwę na kąpiel aż do późnego popołunia,  po czym wracamy do Przełęczy Cezara i później do naszego hotelu. Nocleg i obiadokolacja w Radhimie.

Dzień 8. Wlora – Apolonia – Durres

Dystans: ok. 110 km busem/ 40 km rowerem

Rano jedziemy z hotelu wzdłuż Adriatyku do miasteczka Orikum. Tutaj możemy mieć krótką przerwę na kawę i dalej jedziemy wzdłuż zatoki, widząc piękne morze i panoramę miasta, w kierunku klasztoru Zverneci przez las piniowy, aby dotrzeć do laguny. Tutaj czeka nas krótka wizyta w klasztorze. Najpierw odwiedzamy ruiny Apollonii, doryckich ruin z VI wieku p.n.e. – z imponującymi relikwiami z czasów greckich i rzymskich. Nocleg oraz obiadokolacja w miejscowości Durres.

Dzień 9. Durres – Kruja – Durres

Dystans: ok. 110 km autobusem/ ok. 30 km rowerem (opcjonalnie)

Dzisiejsza podróż autobusem prowadzi najpierw do górskiego miasta Kruja, świętego miasta Albanii rozsławionego przez powstanie Skanderbega, bohatera narodowego, który zmarł w XV wieku. Walczył on z tureckimi okupantami. Na miejscu czeka nas wizyta w Muzeum Skanderbega i opcjonalnie Muzeum Etnograficznym. Zaplanowana jest również wycieczka piesza po starym tureckim bazarze.

Opcjonalny jest również etap wycieczki rowerowej o długości ok. 30 km i krótka wędrówka na górę Kruja 1300 m. Powrót do hotelu na wybrzeżu Durres, w którym spaliśmy też wczoraj.

Dzień 10. Durres zwiedzanie miasta i później dzień wolny

Durres, starożytne Durrachium, najważniejszego miasto portowe w Albanii. Dzisiaj będziemy zwiedzać rzymskich ruin (amfiteatru itp.) W Durres, najważniejszym mieście portowym w Albanii. Zaplanowana jest również wizyta w rzymskim amfiteatrze i muzeum archeologicznym przedstawiającym interesujące znaleziska starożytnego miasta. Pozostała dnia pozostaje do Państwa dyspozycji. Nocleg w hotelu w Durres.

Dzień 11. Durres – Tirana wyjazd

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Tiranie i powrót do domu lub opcjonalnie możliwość przedłużenia pobytu w Albanii.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 10 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami w lokalnych hotelach 3+ i 4-gwiazdkowych (kategoryzacja lokalna)
 • Bilety wstępu do zabytków, których zwiedzanie jest wpisane w plan wycieczki
 • Transfer z oraz do lotniska w Tiranie
 • Spływ pontonem w kanionie Osumi, dzień 5. wycieczki
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Transfer bagażu
 • Bus z kierowcą towarzyszący turystom podczas całe wycieczki umożliwiający podjechanie nim w razie problemów z wymagającymi podjazdami
 • Pakiet turysty: szczegółowo opisany przebieg trasy z informacjami niezbędnymi do samodzielnego jej pokonania rowerem
 • GPS-track
 • Wydanie i odbiór wynajmowanego roweru w ustalonym miejscu
 • Minimalna liczba osób potrzebna do organizacji wycieczki:  2 osoby

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
 • Wynajem rowerów
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Dodatkowe posiłki w czasie wycieczki

Cena za osobę (w pokoju dwuosobowym):

Sezon 1 (1.05-30.06 oraz 01.09-30.10.2021):  5480 zł

Sezon 2 (01.07-31.08.2021): 5940 zł

Dopłata za nocleg w pokoju jednoosobowym: 880 zł/osoba

Dodatkowe rabaty:

Rabaty dla dzieci na życzenie – wycena indywidualna

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy KTM & Pegasus – 50 zł/osoba/dzień

Rower elektryczny KTM & Pegasus – 75 zł/osoba/dzień

Potwierdzone terminy wycieczki:

Start wycieczki Sezon 1:

MAJ: 29.05

CZERWIEC: 12.06; 26.06

WRZESIEŃ: 04.09; 18.09

PAŹDZIERNIK: 02.10; 16.10

Start wycieczki Sezon 2:
LIPIEC: 10.07; 24.07
SIERPIEŃ: 07.08; 21.08

ORGANIZACJA DODATKOWYCH TERMINÓW NA ŻYCZENIE

W OFERCIE RÓWNIEŻ:
• ALBANIA W WERSJI 8 DNIOWEJ
• ALBANIA – CZARNOGÓRA – MACEDONIA 11 DNI
• CHORWACJA – CZARNOGÓRA – ALBANIA – MACEDONIA – KORFU 14 DNI

Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Albanii bez wizy i przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu. Potrzebujesz ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii..

 

Jak dojechać:

Samolotem – najwygodniejszym rozwiązaniem jest podróż samolotem do stolicy Albanii Tirany, skąd w cenie mamy odbiór z lotniska i transfer do hotelu, skąd następnego dnia rozpocznie się wycieczka rowerowa.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej

15 + 1 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej, pieszej czy relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →