Alpy: wędrówka piesza dookoła Mont Blanc

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka piesza

Czas trwania: 8 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania i obiady

Noclegi: hotele i pensjonaty

Poziom trudności: umiarkowany

Cena: od 4100 zł

Mont Blanc jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych masywów Alp. Nasza trasa poprowadzi Państwa z Francji do Włoch i Szwajcarii, dzięki czemu odkryją Państwo jego różne oblicza. Krajobrazy zapierające dech w piersiach z niezliczonymi alpejskimi szczytami i oszałamiającymi lodowcami otaczającymi imponujący masyw Mont Blanc, który stale widać w tle.
Ta wycieczka piesza jest dość wymagająca ze wzgędu na przewyższenia, jednak wystarczy codziennie nosić lekki plecak aby podróż nie przysparzała dużych problemów. Wieczorami będzą mogli się Państwo cieszyć wyśmienitą kuchnią francuską i włoską, w połączeniu z obfitą porcją szwajcarskiej gościnności w tradycyjnych alpejskich wioskach, w których będą się Państwo zatrzymywać.

 

Krótkie podsumowanie trasy:

Dzień 1. Les Contamines przyjazd

Dzień 2. Les Contamines Les Chapieux

Dzień 3. Les Chapieux Courmayer lub Refuge Elena przy opcji noclegów w schroniskach

Dzień 4. Courmayer lub Refuge Elena Champex (Val d’Arpette)

Dzień 5. Champex (Val d’Arpette)La Forclaz (lub Trient)

Dzień 6. La Forclaz (lub Trient)Le Tour or Argentière

Dzień 7. Le Tour or Argentière -Chamonix

Dzień 8. Chamonix

Dzień 1. Les Contamines przyjazd

Przyjazd we własnym zakresie do uroczej, tradycyjnej, górskiej miejscowości Les Contamines. W zależności od godziny przyjazdu mogą Pańśtwo udać się na krótką wycieczkę. Obiad i nocleg w jednym z hoteli w miejscowości.

 

 

 

 

Dzień 2. Les Contamines Les Chapieux

Dystans: ok. 6-7 godzin wędrówki, przewyższenia: +1200 m, – 900 m

Po śniadaniu krótki transfer do Notre Dame de la Gorge. Tutaj rozpoczynają Państwo pierwszy dzień wędrówki wspinaczką do francuskiej miejscowości Col du Bonhomme i następnie do Col de la Croix du Bonhomme. Kierować się będą Państwo do doliny  Chapieux i dalej przy lodowcu Aiguille rozpościerać się będzie wspaniały widok na góry i dolinę. Nocleg i obiad w miejscowości Les Chapieux.

Dzień 3. Les Chapieux Courmayer  lub Refuge Elena przy opcji noclegu w schroniskach

Dystans: ok. 7 godzin wędrówki, przewyższenia: +950 m, – 1000 m lub ok. 6 godzin wędrówki, +700 m, -1000 m (przy opcji noclegu w pokojach)

Po śniadaniu wyruszają Państwo przez Col de la Seigne w kierunku włoskiej granicy. Podczas dzisiejszego dnia mogą się Państwo spodziewać spektakularnych widoków. Póżniej czeka zejście do Val Ferre, tam wsiadają Państwo do autobusu z La Cantine de la Visaille do Courmayeur (bilet we własnym zakresie). Po dotarciu na miejsce czeka wspaniały panoramiczny widok na Grandes Jorasses. Następnie udadzą się Pańśtwo do Rifugio Elena, niedaleko lodowca Pré de Bar lub zostają Pańśtwo na nocleg w Courmayeur.

Dzień 4. Courmayer lub Refuge Elena -Champex (Val d’Arpette)

Dystans: 5-6 godzin wędrówki, przewyższenia: +600 m, – 1000 m (w przypadku noclegu w Courmayeur: +1 godzina marszu, +250 m przwyższenia)

Po śniadaniu zaplanowane jest przejście przez Grand Col Ferret (przełęcz we Włoszech) i dotarcie do uroczej i pięknej wioski La Fouly w Szwajcarii. Podziwiać będą mogli Pańśtwo wyjątkowy widoka na masyw Combins na wschodzie i Mont Blanc widoczne z włoskiej strony. Dalej zaplanowany jest przejazd autobusem pocztowym do Champex (cena biletu nie uwględonia w cenie wycieczki), szwajcarskiej wioski z pięknym jeziorem. Dzisiejszey nocleg  w Val d’Arpette znajduje się około 45 minut dalej pieszo.

Dzień 5. Champex (Val d’Arpette)La Forclaz (lub Trient)

Dystans: 7 – 9 godzin wędrówki, przewyższenia: +1050 m,- 1385 m

Dzisiaj znajdą się Państwo na najwyższym punkcie całej trasy, po zdobyciu szczytu Fenêtre d’Arpette (2750 m). Nie musimy mówić, że widok będzie zapierał dech w piersiach na górze, jak również przy zejściu wzdłuż lodowca Trient. W przypadku złej pogody polecamy skrócenie tej trasy i przejście przez Cold de Bovine, w tym wypadku wędrówka skróci się do 5.30, a przewyższenia będa wyglądać następująco: +800 m, – 1135 m. Nocleg i obiadokolacja w schronisku w miejscowości Col de La Forclaz lub w Triencie.

Dzień 6. La Forclaz (lub Trient)Le Tour lub Argentière

Dystans: ok. 6 – 7 godzin spaceru, przewyższenia: +1000 m, – 1050 m

Idąc przez przełęcz Col de la Balmeand dotrą Państwo z powrotem do Francji, po drodze napotkają Pańśtwo fantastyczne widoki na Mont Blanc i szczyt Aiguille Verte. Aby dotrzeć do  wioski Argentière lub Tour  do wyboru będą mieć Państwo 2 alternatywne trasy zejścia.

Dzień 7. Le Tour lub Argentière Chamonix

Dystans: ok. 6 godzin spaceru, przewyższenia: +900 m, – 1100 m

Podczas ostatniego dnia trekkingu wędrować będą Pańśtwo jednym z najbardziej widokowych szlaków: Balcon des Aiguilles Rouges, później czeać będzie podejście do jeziora Lac Blanc. Na miejscu ostanie spojedzenie na piękne krajobrazy: szczyt Aiguille Verte, szczyt Les Drus, lodowiec La Mer, masyw Aiguilles de Chamonix, Mont Blanc du Tacul, Aiguille du Goûter i wreszcie Mont Blanc! Zejście do Chamonix przez wioskę Le Praz. Mogą Państwo także wybrać się w dół kolejką linową La Flégère lub autobusem (przewóz nie jest wliczony w cenę).

Dzień 8. Chamonix – koniec wycieczki

Po śniadaniu następuje koniec tej wymagającej fizycznie, ale zapewniającej niesamowite wrażenia i widoki wycieczki. Możliwość wydłużenia wycieczki o 2 noclegi i odwiedzenie jaskini z lodu, SPA oraz szklanego punktu widokowego.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 noclegów w lokalnych hotelach, schroniskach lub pensjonatach
 • wyżywienie: śniadania i obiady (z wyjątkiem Charmonix i Courmayeur)
 • Przewóz bagaży między hotelami (przy wybraniu tej opcji, max 1 sztuka 15 kg na osobę)
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Transfer zgodnie z opisem (dzień 2)
 • szczegółowy opis tras i szlaki GPS
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca końcowego wycieczki
 • Transfery (La Nova – Seloge; Visaille – Courmayeur ; Courmayeur – Val Ferret ; Fouly – Champex) i przejazdy wyciągami nie zawarte w opisie 
 • bilety wstępu do atrakcji turystycznych
 • ubezpieczenie
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Opłaty miejscowe

 

Cena wycieczki za osobę:

 

Z transportem bagażu

bez transportu bagażuDopłata za pokój 1 osobowy
W schronisku, pokój współdzielony4850 zł4100 zł+ 700 zł (2 noce)
W pokoju 2-osobowym5800 zł5200 zł+1500 zł (5 nocy)

* Odbycie trasy w sezonie niskim, tj. przez 25.06.2024 oraz po 27.08.2024 wymaga dodatkowej opłaty 870 zł/grupa za 2 transfery (nie kursują wówczas publiczne autobusy)

Termin wycieczki pieszej 2024:

Codziennie od 15.06.2024 do 15.09.2024

*Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

** między 27 a 30.06.2024 oraz 28.08  a 04.09.2024 w tym regionie odbywa się Maraton Mont Blanc oraz bieg Ultra Trail Mont Blanc – ciężko o rezerwację noclegów

*** między 15.06.2024 a 30.06.2024 oraz 01.09.2024 – 15.09.2024 – istnieje wysokie ryzyko dużych opadów śniegu i dużych zasp, z tego względu niektóre autobusy nie jeżdżą i trzeba będzie skorzystać z taxi

Francja znajduje się w Strefie Schengen, do przekroczenia granicy potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Samochodem – darmowy, niestrzeżony parking w les Contamines

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

15 + 1 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →