Grecja, Korfu – indywidualna wycieczka rowerowa

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania 

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa, miejscami średnio-trudna

Łączna ilość km do przejechania: do 263 km

Cena: od 3650 zł

Zielona, grecka wyspa Korfu z krystalicznie czystymi wodami Morza Jońskiego rozciąga się na prawie sześćdziesiąt kilometrów z północy na południe. Oferuje wspaniały widoki kontrastuuących ze sobą gór i morza, wiele miejsc turystycznych oraz wiele niezwykłych, antycznych zabytków: lagunę Korission, płaskowyż Pantokratora, zapomniane doliny w pobliżu Nymfes, panoramę pięciu zatok Palaiokastritsa i wiele więcej. Na koniec zostawiamy nie najmniej wspaniałe miasto Korfu, ukształtowane przez cztery wieki okupacji weneckiej i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze słynnym Achilleonem i pałacem austriackiej cesarzowej Sissi. Podczas tej wycieczki rowerowej odkryją Państwo piękno Korfu i zatrzymasz się na w malowniczych wioskach, które w pełni oddadzą klimat wyspy.

 

Krótkie podsumowanie trasy rowerowej:

Dzień 1. Przyjazd na wyspę do miasta Korfu

Dzień 2. Korfu – Kerkyra Achilleon Paramonas

Dzień 3. Paramonas Korission Chlomos Paramonas

Dzień 4. ParamonasPelekas Liapades

Dzień 5. Liapades Palaiokastritsa Aggelokastro Agios Georgios Liapades

Dzień 6. Liapades Doukades Sokraki

Dzień 7. Sokraki Pantokrator Korfu

Dzień 8. Korfu wyjazd

Dzień 1. Grecja, wyspa Korfu przyjazd

Przyjazd/przylot we własnym zakresie na wyspę Korfu. Dotarcie z lotniska do hotelu w mieście Korfu (we własnym zakresie), zwanego też Kerkyra. We własnym zakresie polecamy spacer po uroczych uliczkach tego nadmorskiego miasta.

 

 

 

 

 

 

Dzień 2. Korfu/Kerkyra Achilleon Paramonas

Dystans: ok. 30 km rowerem, przewyższenia: +520 m, – 530 m, 75% małe, nieuczęszczane drogi, 25% większe drogi

Po śniadaniu otrzymają Państwo rowery i udadzą się w pierwszą trasę rowerową, która prowadzi przez Korfu do Kanoi, gdzie znajduje się popularna nadbrzeżna kaplica. Jadąc dalej wyznaczoną trasą rowerową przemierzać będą Państwo lagunę Ha;lop[pulos i wjadą do miasteczka Achilleion. Polecamy odwiedzić tam pałac królowej Sisi. Konynuując dzisiejszą wycieczkę rowerową w kierunku zachodniego wybrzeża przez drogę z rozpościerającą się panoramą, a później małą, zacienioną drogą prowadzącą do przepięknej plaży w Paramonas, gdzie czeka na Państwa hotel, w którym spędza Państwo kolejne 2 noce.

Dzień 3. Paramonas Korission Chlomos Paramonas

Dystans: ok. 49 km rowerem, przewyższenia: +720m, – 730m, 70% małe, nieuczęszczane drogi, 10% większe drogi, 20% ścieżki rowerowe

Jadąc małą drogą wzdłuż wybrzeża dotrą Państwo do ruin fortu Gardiki i dalej do laguny Corission, któa oddzielona jest od morza przez piękną, piaszczystą plażę Halikounas. Jest to ważna biosfera, w której żyje 126 gatunków ptaków, w tym flamingi, ibisy, a przy odrobinie szczęścia dalmatyńskie pelikany. Później czeka nas przyjemny podjazd do punktu widokowego Chlomos i dalej kontynuując dzisiejszą wyprawę rowerową wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy wrócimy do Paramonas mijając jeszcze wioskę Agios Mattheos.

Dzień 4. ParamonasPelekas Liapades

Dystans: ok. 46 km rowerem, przewyższenia: +800 m, – 720m, 80% małe, nieuczęszczane drogi, 10% większe drogi, 10% ścieżki rowerowe

Opuszczając Paramonas jedziemy niziną w kierunku Messongi, a później kierujemy się drogą do miasteczka Koyevinas. Jadąc dalej przepiękną trasą z cyprysami, które prowadzą nas przez piękne wioski, aż do Peleas, miejscowości w centrum wyspy. Końcowym etapem dzisiejszej trasy rowerowej będzie spokojny przejazd z miejscowości Ropa do Liapades przez lokalne wioski, które zostały zapomniane przez turystów i oddają klimat wyspy.

Dzień 5. Liapades Palaiokastritsa Aggelokastro Agios Georgios Liapades

 

Dystans: ok. 35 km rowerem, przewyższenia: +920 m, – 920 m, 70% małe, nieuczęszczane drogi, 10% większe drogi, 20% ścieżki rowerowe

Na początku jechać będą Państwo w kierunku miejscowości Palaiokastritsa i znajdującego się tam słynnego klasztoru (możliwe zwiedzanie we własnym zakresie) oraz pięciu zatok, które rozsławiły tę wioskę. Stale wznosząca się droga prowadzi do Lakones i niesamowitej panoramy wybrzeża. Dalej krótki podjazd do twierdzy Aggelokastro (możliwe zwiedzanie we własnym zakresie) i jadąc dalej wąską drogą dotrzemy do punktu widokowego Helidon, gdzie rozpościerać się będzie piękny widok na przystań w Agios Georgios, północną częśc wyspy Korfu i wyspy Diapontia. Kolejnym punktem dzisiejszej wycieczki rowerowej będzie wioska Vistonas, a następnie wąska droga zaprowadzi nas do najwyższego dzisiaj punktu płąskowyżu, skąd rozpościerać się będzie z kolei widok na południową część wyspy. Na koniec zjeżdżać będą Państwo do Liapades.

Dzień 6. Liapades Doukades Sokraki

Dystans: ok. 37 km rowerem, przewyższenia: +1050m, – 720 m, 70% małe, nieuczęszczane drogi, 10% większe drogi, 20% ścieżki rowerower

Po ostatnich dniach spędzonych wśród wybrzeża i wzgórz, udadzą się Państwo się w kierunku gór i dużego płaskowyżu, które dominują na północy wyspy Korfu i wznoszą się na 911 m lub 904 m n.p.m. Jest to okazja do odkrycia ukrytych dolin i tradycyjnych wiosek, jednocześnie podziwiając wspaniałe krajobrazy wokół. Rowerem przejadą Państwo aż do miejscowości Sokraki, która leży pośrodku płaskowyżu na szczycie wyspy, skąd roztacza się panoramiczny widok na zatokę Korfu.

Dzień 7. Sokraki Pantokrator Korfu

Dystans przez podjazd do Pantakor: ok. 57 km rowerem, przewyższenia: +890 m, – 1300 m, 55% małe, nieuczęszczane drogi, 45% większe drogi

Dystans bez Pantakor: ok. 35 km rowerem, przewyższenia: +380m, – 780m, 35% małe, nieuczęszczane drogi, 65% większe drogi

Ostatni dzień na rowerze: dla chętnych piękny ale i trudny podjazd na górę Pantoktrator, najwyższy punkt wyspy, z fantastyczną panoramą na całą wyspę Korfu, Wyspy Diapontia (na północ od Korfu), ale także region Epirus już na kontynencie greckim i wybrzeże Albanii. Następnie rowerem będą Pańśtwo jechać do Zatoki Ipsos i Zatoki Korfu i finalnie do hotelu, gdzie oddadzą Państwo rowery. Nocleg w hotelu w mieście Korfu.

Dzień 8. Korfu – koniec wycieczki

Po śniadaniu następuje niestety koniec wycieczki, moga Państwo przedłużyć pobyt lub udać się na lotnisko. 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 noclegów w lokalnych hotelach lub pensjonatach, pokoje z łazienką
 • Wyżywienie: śniadania
 • Przewóz bagaży między hotelami
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Szczegółowy opis tras w wersji online
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Transfery, które nie są wymienione w opisie wycieczki
 • Wynajem rowerów
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Opłaty miejscowe

 

Cena wycieczki za osobę w pokoju dwuosobowym:

OdDorezerwacja 2 osobyrezerwacja 3 osobyrezerwacja 4 osoby
06.05.202430.05.20243650 zł3200 zł2900 zł
31.05.202404.07.20243800 zł3400 zł3200 zł
05.07.202405.09.20244230 zł3800 zł3550 zł
06.09.202426.09.20243800 zł3400 zł3200 zł
27.09.202415.10.20243650 zł3200 zł2900 zł

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy – 800 zł/rower

Rower elektryczny – 1200 zł/rower

Termin wycieczki rowerowej 2023:

 Start codziennie od 06.05.2024 d0 15.10.2024

*Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

Grecja znajduje się w Strefie Schengen, do przekroczenia granicy potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Na wyspę Korfu najlepiej dostać się samolotem. W razie potrzeby możemy pomóc z rezerwacją lotu.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

2 + 6 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →