Hiszpania: Katalonia, Costa Brava i podnóże Pirenejów – indywidualna wycieczka rowerowa

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania 

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: średnia

Łączna ilość km do przejechania: do 248 km

Cena: od 3860 zł

Będziecie zachwyceni tą wycieczką rowerową, odkrywając wiele twarzy katalońskiego krajobrazu i jego różnorodnych krajobrazów, jeżdżąc na rowerze od stóp Pirenejów do wybrzeża Morza Śródziemnego. Wycieczka rozpoczyna się w Gironie, stolicy prowincji i jej urokliwej starówce, słynącej ze spektakularnej dzielnicy żydowskiej. Z Girony trasa prowadzi na Costa Brava, wzdłuż zielonej drogi „El Carrilet”, starożytnej linii kolejowej. Kolejne etapy pozwolą Ci podążać jedną z najpiękniejszych części wybrzeża, łącząc długie plaże z małymi surowymi zatoczkami i urokliwymi starożytnymi wioskami rybackimi. Opuszczając Morze Śródziemne, rowerzyści najpierw będą mogli podziwiać równinę Empordà, na której urodził się genialny malarz Dalí. A później krajobrazy w głębi lądu, z jeziorem Banyoles i wulkanami w okolicy miejscowości Olot. Wracajac do Girony jechać będziesz wzdłuż tzw.  zielonego szlaku wśród natury, rzek i wszechogarniającego spokoju.

Krótkie podsumowanie trasy rowerowej:

Dzień 1. Przyjazd do Girony

Dzień 2. Girona – Sant Feliu de Guíxols

Dzień 3. Sant Feliu de Guíxols – Calella de Palafrugell

Dzień 4. Calella de Palafrugell – Torroella de Montgrí

Dzień 5. Torroella de Montgrí – Banyoles

Dzień 6. Banyoles – Olot

Dzień 7. Olot – Girona

Dzień 8. Girona wyjazd

Dzień 1. Girona przyjazd

W tym magicznym historycznym mieście jest wiele do zobaczenia i zrobienia. Spędź ten pierwszy dzień odwiedzając katedrę, która ma najszerszą jednonawową architekturę gotycką na świecie i gubiąc się w wąskich uliczkach starożytnej dzielnicy żydowskiej, jednej z najlepiej zachowanych na świecie. Polecamy również spacer wzdłuż Rambla lub średniowiecznych murów miasta, co daje fantastyczny widok na jego panoramę.

Dzień 2. Girona-Sant Feliu de Guíxols

Dystans: ok. 45 km rowerem, przewyższenia: +410m

Po śnidaniu przedstawiciel firmy dostrczy  niezbędną dokumentację do odbycia wycieczki rowerowej oraz przekaże wynajmowane rowery. Pierwszy etap wyprawy rowerem zabierze Cię prosto nad Morze Śródziemne. Trasa ta podąża zieloną drogą „El Carrilet”, prowadząc przez miasta Quart, Cassà de la Selva, Santa Cristina d’Aro i Llagostera. Tuż za Gironą trasa biegnie wzdłuż rzeki Onyar, co daje nam jeden z najbardziej malowniczych i najczęściej fotografowanych obrazów: kolorowe domy rzeki Onyar. Na trasie zawsze mamy w tle masyw Gavarres, górzysty obszar leśny, składający się głównie z dębów, ważnych dla produkcji korka. Dojeżdżamy do San Feliu de Guíxols nad Morzem Śródziemnym.

Dzień 3. Sant Feliu de Guíxols- Calella de Palafrugell

Dystans: ok. 30 km rowerem, przewyższenia: +271 m

Dzisiaj pojedziesz na północ wzdłuż wybrzeża, odwiedzając główne miasto portowe Palamós. Po kilku kilometrach miniesz dziewiczą zatoczkę Platja de Castell z jej iberyjską osadą, zanim dotrzesz do malowniczej starej wioski rybackiej Calella de Palafrugell, jednej z pereł Costa Brava, nNa ostatnim odcinku przejedziesz zielonym szlakiem zwanym „Ruta del Tren Petit”, łączącym Palamós i Palafrugell, ten ostatni z niesamowitymi plażami i zatoczkami na wybrzeżu. Trasa ta oferuje równieżmożliwość wspinaczki górskiej po malowniczej trasie.

Dzień 4. Calella de Palafrugell – Torroella de Montgrí

Dystans: ok. 29 km rowerem, przewyższenia: +180 m

Trasa rowerowa biegnie dalej na północ, w głąb lądu do przejazdu przez Palafrugell, z jego targiem rybnym, mięsnym i warzywnym. Jest to doskonałe miejsce do zapoznania się z typowymi. lokalnymi produktami tego regionu. Możesz także odwiedzić muzeum produkcji korka. Po wyjechaniu z Palafurgell zatrzymasz się w winnicy Mas Oller na jej zwiedzanie z przewodnikiem i degustację wina. Później dotrzesz do Pals, gdzie zobaczyć można jedno z lepiej zachowanych średniowiecznych centrów miasta. Dalej wyprawa rowerowa poprowadzi Cię przez naturalne tereny podmokłe z rozległymi polami ryżowymi i długimi piaszczystymi plażami. Wycieczka rowerowa kończy się w Torroella de Montgrí u podnóża masywu zamku Montgri.

Dzień 5. Torroella de Montgrí – Banyoles

Dystans: ok. 46 km rowerem, przewyższenia: +450 m

Początkowy odcinek dzisiejszej wycieczki rowerowej prowadzi po płaskim terenie, później teren staje się coraz bardziej pofałdowany. Banyoles jest bardzo interesujące ze względu na swoje jezioro – największe w Katalonii – oraz ze względu na swoją naturalną przestrzeń z dużym centrum sportu i rekreacji. Bardzo interesująca jest również jego stara część. To stolica regionu Pla de l’Estany. Z Torroella de Montgrí jedziesz łatwą ścieżką, najpierw wzdłuż rzeki Ter, aż do Colomers. Następnie trasa w kierunku Banyoles staje się nieco bardziej wymagająca, ze wzglu na podjazdy.

Dzień 6. Banyoles – Olot

 

Dystans: ok. 40 km rowerem, przewyższenia: +663 m

Dzisjesza trasa jest najbardziej wymagajkącym odcinkiem. Jechać będziesz przez wulkaniczny obszar La Garrotxa, najważniejsze tego typu miejsce na Półwyspie Iberyjskim. Kolejną atrakcją na trasie jest wizyta w średniowiecznej wiosce Santa Pau z jej ufortyfikowanym centrum, uroczym placem i zamkiem. Polceamy tutaj przerwę na lunch. Następnie przejedziesz rowerem przez przez las bukowy i wygasłe wulkany w sercu Parku Przyrody La Garrotxa. Na koniec dzisiejszej wycieczki rowerowej docierasz do miejsowości Olot.

Dzień 7. Olot – Girona

Dystans: ok. 58 km rowerem, przewyższenia: +233 m

Trasa rowerowa zaplanowana na dzisiaj prowadzi z miasta Olot do Girony wzdłuż doliny rzeki Brugent przez starą linię kolejową zwaną „Carrilet”. Krajobraz jest naprawdę piękny. Jego naturalne położenie oferuje rozległą i bogatą różnorodność krajobrazów, od wysokich gór i pagórków po piękny las dębowo-bukowy, nie wspominając o niezwykłej scenerii jego wulkanicznego obszaru. Wieczorem wracasz do Girony.

Dzień 8. 

 

Po śniadaniu następuje koniec wycieczki rowerowej lub przedłużenie pobytu.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 noclegów w lokalnych hotelach lub pensjonatach, pokoje z łazienką
 • Wyżywienie: śniadania
 • Przewóz bagaży między hotelami (limit 2 walizki do 20 kg na osobę)
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Szczegółowy opis tras, szlaki GPS
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca końcowego wycieczki
 • Wynajem roweru
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Ubezpieczenie
 • Opłaty miejscowe

 

Cena wycieczki za osobę w pokoju dwuosobowym:

SezonOpcja noclegu standardOpcja noclegu premium

1

01.03.2024 – 26.03.2024

01.10.2024 – 31.10.2024

3860 zł4730 zł

2

27.03.2024 – 20.06.2024

01.09.2024 – 30.09.2024

4140 zł5250 zł

3

21.06.2024 – 31.08.2024

4490 zł6560 zł

Dopłata za pokójjednoosobowy: 845/1030/1250 zł (sezon 1/2/3 – standard) 1240/1565/1945 zł (sezon 1/2/3 – premium)

Dodatek za jedną osobę podróżującą: 565 zł

Dodatkowa osoba w pokoju – rabat 10% od ceny wycieczki

4 obiadokolacji przy noclegu standard: 520 zł

4 obiadokolacji przy noclegu premium: 580 zł

 

Koszt wynajmu roweru na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy – 615 zł

Rower elektryczny – 1225 zł

 

Termin wycieczki rowerowej 2024:

 Start codziennie od 01.03.2024 d0 31.10.2024

*Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

Hiszpania znajduje się w Strefie Schengen, do przekroczenia granicy potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Samolot – do Girony najlepiej dostać się samolotem bezpośrednio do tego miasta, bądź do Barcelony i następnie pociągiem do Girony.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

13 + 15 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →