Hiszpania, Katalonia: jedzenie, wino i rower – indywidualna wycieczka rowerowa

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania 

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa

Łączna ilość km do przejechania: do 220 km

Cena: od 3410 zł

Ta wycieczka rowerowa odkrywa Empordà, jeden z najstarszych regionów winiarskich na świecie. Śródziemnomorski klimat i gleba sprawiają, że pozostałości gór otaczających pola są idealnym terenem do produkcji winogron. Starożytni rolnicy w okolicy postanowili wykorzystać równiny do sadzenia drzew oliwnych, a zbocza do sadzenia winorośli na tarasach oddzielonych murami z suchego kamienia. Od 2005 roku wpływowy guru wina Robert Parker umieścił Empordà na światowej mapie winiarskiej. Dzięki ciężkiej pracy winnic obszar ten został certyfikowany jako oryginalne pochodzenia Empordà. Trasa rowerowa powinna być łatwa dla zwykłego rowerzysty, która łączy połowę trasy po  rzadko uczęszczanych drogach, a połowę po ładnych i czystych drogach nieutwardzonych. Odcinki to średnio 40 km dziennie bez dużych podjazdów. W ramach tej wycieczki rowerowej czekają Cię dwie wizyty z przewodnikiem po winnicach z degustacją wina oraz lokalnych produktów (opcjonalnie).

Krótkie podsumowanie trasy rowerowej:

Dzień 1. Przyjazd do Girony

Dzień 2. Girona – Sant Feliu de Guíxols

Dzień 3. Sant Feliu de Guíxols – Calella de Palafrugell

Dzień 4. Calella de Palafrugell – Torroella de Montgrí

Dzień 5. Torroella de Montgrí – Castelló d’Empúries

Dzień 6. Okolice Castelló d’Empúries

Dzień 7. Castelló d’Empúries – Figueres

Dzień 8. Figueres wyjazd

Dzień 1. Girona przyjazd

W tym magicznym historycznym mieście jest wiele do zobaczenia i zrobienia. Spędź ten pierwszy dzień odwiedzając katedrę, która ma najszerszą jednonawową architekturę gotycką na świecie i gubiąc się w wąskich uliczkach starożytnej dzielnicy żydowskiej, jednej z najlepiej zachowanych na świecie. Polecamy również spacer wzdłuż Rambla lub średniowiecznych murów miasta, co daje fantastyczny widok na jego panoramę.

Dzień 2. Girona-Sant Feliu de Guíxols

Dystans: ok. 45 km rowerem, przewyższenia: +280m

Po śnidaniu przedstawiciel firmy dostrczy  niezbędną dokumentację do odbycia wycieczki rowerowej oraz przekaże wynajmowane rowery. Pierwszy etap wyprawy rowerem zabierze Cię prosto nad Morze Śródziemne. Trasa ta podąża zieloną drogą „El Carrilet”, prowadząc przez miasta Quart, Cassà de la Selva, Santa Cristina d’Aro i Llagostera. Tuż za Gironą trasa biegnie wzdłuż rzeki Onyar, co daje nam jeden z najbardziej malowniczych i najczęściej fotografowanych obrazów: kolorowe domy rzeki Onyar. Na trasie zawsze mamy w tle masyw Gavarres, górzysty obszar leśny, składający się głównie z dębów, ważnych dla produkcji korka. Dojeżdżamy do San Feliu de Guíxols nad Morzem Śródziemnym.

Dzień 3. Sant Feliu de Guíxols- Calella de Palafrugell

Dystans: ok. 30 km rowerem, przewyższenia: +271 m

Dzisiaj pojedziesz na północ wzdłuż wybrzeża, odwiedzając główne miasto portowe Palamós. Po kilku kilometrach miniesz dziewiczą zatoczkę Platja de Castell z jej iberyjską osadą, zanim dotrzesz do malowniczej starej wioski rybackiej Calella de Palafrugell, jednej z pereł Costa Brava, nNa ostatnim odcinku przejedziesz zielonym szlakiem zwanym „Ruta del Tren Petit”, łączącym Palamós i Palafrugell, ten ostatni z niesamowitymi plażami i zatoczkami na wybrzeżu. Trasa ta oferuje równieżmożliwość wspinaczki górskiej po malowniczej trasie.

Dzień 4. Calella de Palafrugell – Torroella de Montgrí

Dystans: ok. 29 km rowerem, przewyższenia: +240 m

Trasa rowerowa biegnie dalej na północ, w głąb lądu do przejazdu przez Palafrugell, z jego targiem rybnym, mięsnym i warzywnym. Jest to doskonałe miejsce do zapoznania się z typowymi. lokalnymi produktami tego regionu. Możesz także odwiedzić muzeum produkcji korka. Po wyjechaniu z Palafurgell zatrzymasz się w winnicy Mas Oller na jej zwiedzanie z przewodnikiem i degustację wina. Później dotrzesz do Pals, gdzie zobaczyć można jedno z lepiej zachowanych średniowiecznych centrów miasta. Dalej wyprawa rowerowa poprowadzi Cię przez naturalne tereny podmokłe z rozległymi polami ryżowymi i długimi piaszczystymi plażami. Wycieczka rowerowa kończy się w Torroella de Montgrí u podnóża masywu zamku Montgri.

Dzień 5. Torroella de Montgrí – Castelló d’Empúries

Dystans: ok. 36 km rowerem, przewyższenia: +60 m

Trasa biegnie dalej na północ, mijając masyw Montgrí do hrabstwa Alt Empordà. Dalej wjeżdżamy w długą Zatokę Róż z długimi, pięknymi, piaszczystymi plażami. Mijać będziemy  Sant Martí de Empúries ładną, średniowieczną osadę znajdującą się tuż przy wspaniałej plaży. Polceamy zroobić tutaj krótki przystanek na zwiedzanie archeologicznej osady Empúries z greckimi i rzymskimi ruinami, będącej bramą klasycznych kultur na Półwysep Iberyjski. Następnie trasa biegnie dalej na północ, gdzie przejdziemy przez chronione bagna Aiguamolls de l’Empordà. Trasa kończy się w miejscowości Castelló d’Empúries, która ma bogate dziedzictwo architektoniczne: gotycki kościół, pałac hrabiowski, stary budynek targowy i dzielnicę żydowską.

Dzień 6. Okolice Castelló d’Empúries

 

Dystans: ok. 37 km rowerem, przewyższenia: +214 m

Dzisiejsza przejażdżka zapewnia fantastyczne widoki na Pireneje w tle, a jechać będziemy przez 100-letnie winnice Empordà. Będziesz miał okazję przejechać się rowerem po najciekawszych winnicach, które znajdują się głównie w miastach Vilajuïga i Pau.

Dzień 7. Castelló d’Empúries – Figueres 

Dystans: ok. 43 km rowerem, przewyższenia: +440 m

Ostatni etap wycieczki rowerowej prowadzi najpierw do Peralady (stolicy wina DO), gdzie odwiedzić możesz zamek i średniowieczne miasto. Stamtąd przejedziesz przez górną część strefy winnic, mijając Garriguella, Vilamaniscle i Rabos z najstarszymi gajami oliwnymi. Nie przegap szybkiej wizyty w modernistycznej winiarni Espolla. Stamtąd zaplanowana trasa rowerowa poprowadzi Cię przez długi zjazd, aż dotrzesz do miejsca docelowego, miasta Figueres. Po przybyciu do Figueres turyści odwiedzają przede wszystkim słynny na całym świecie teatr-muzeum Dalego. Jest on jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w Hiszpanii.

Dzień 8. 

 

Po śniadaniu następuje koniec wycieczki rowerowej lub przedłużenie pobytu.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 noclegów w lokalnych hotelach lub pensjonatach, pokoje z łazienką
 • Wyżywienie: śniadania
 • Przewóz bagaży między hotelami (limit 2 walizki do 20 kg na osobę)
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Szczegółowy opis tras, szlaki GPS
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca końcowego wycieczki
 • Wynajem roweru
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Ubezpieczenie
 • Opłaty miejscowe

 

Cena wycieczki za osobę w pokoju dwuosobowym:

SezonOpcja noclegu standardOpcja noclegu premium

01.03.2024 – 26.03.2024

01.10.2024 – 31.10.2024

3410 zł4420 zł

27.03.2024 – 20.06.2024

01.09.2024 – 30.09.2024

3950 zł5055 zł
21.06.2023 – 31.08.20234465 zł6345 zł

Dodatkowa osoba w pokoju – rabat 10% od ceny wycieczki

Zwiedzanie winnicy, piknik i degustacja wina: 235 zł

Obiad w restauracji z * Michelin w Gironie lub Castell: 705 zł

 

Koszt wynajmu roweru na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy – 611 zł

Rower elektryczny – 1222 zł

 

Termin wycieczki rowerowej 2024:

 Start codziennie od 01.03.2024 – 08.2024

*Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

Hiszpania znajduje się w Strefie Schengen, do przekroczenia granicy potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Samolot – do Girony najlepiej dostać się samolotem bezpośrednio do tego miasta, bądź do Barcelony i następnie pociągiem do Girony.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

13 + 13 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →