Holandia w pigułce – 7-dniowa wycieczka rowerowa

wyprawy rowerowe

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 7 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania

Noclegi: hotele 3 i 4*, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa

Łączna ilość km do przejechania:  od 215 km

Cena: od 3550 zł

Amsterdam, Haarlem, Leiden, Delft i Gouda to jedne z ulubionych miast rowerzystów – każde z nich jest wyjątkowe i przepełnione typowym dla Holandii charakterem. Zdecydowaliśmy się połączyć te miejscowości w jedną trasę, aby zapewnić najlepsze kulturalne wakacje na rowerze. Odległości rowerowe są stosunkowo krótkie, co daje więcej czasu na zwiedzanie mijanych miejscowości i odwiedzanie muzeów. Chociaż pozostają Państwo w aglomeracji Randstad, odkryją, jak wiejska i cicha może być okolica, gdzie poldery, wiatraki, pola kwiatów cebulowych (wiosną!), jeziora i rzeki znajdują się w centrum uwagi. Krótko mówiąc, ta trasa to siedem dni podziwiania perełek kultury Holandii i idyllicznej wsi.

Krótkie podsumowanie trasy wycieczki rowerowej:

 

Dzień 1. Amsterdam przyjazd

Dzień 2. Amsterdam – Haarlem

Dzień 3. Haarlem – Leiden

Dzień 4. Leiden – Delft

Dzień 5. Delft – Gouda

Dzień 6. Gouda – Amsterdam

Dzień 7. Amsterdam koniec wycieczki

Dzień 1. Amsterdam

Polecamy zaplanować sobie jak najwcześniejszy przyjazd, ponieważ warto spędzić cały dzień na spacerze po XVII-wiecznej dzielnicy kanałów, wpatrując się w piękne stare kamienice i podziwiając piękno tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta. Jeśli lubią Państwo miejski gwar, udaj się na słynne place miasta: Dam, Rembrandtplein i Leidseplein. Jeśli wolisz zbaczać z utartych szlaków, wybierz się na Brouwersgracht lub wypożycz rower wodny i zobacz, jak miasto wygląda z wody. Po przyjeździe zawsze można zostawić swoje bagaże wczesniej na recepcji w hotelu.

Dzień 2. Amsterdam – Haarlem

Dystans: ok. 30 km rowerem

Polecamy zacząć dzisiaj dzień wcześnie i wyprzedzić kolejki do muzeum Van Gogha lub Anny Frank. Pod koniec ranka powiedz „tot ziens!” dla niesamowitego Amsterdamu i wsiądź na rower, aby podróżować przez Kennemerland, gdzie czeka na Państwa wiele pięknych krajobrazów: rozległe poldery, dzikie ogrody, posiadłości wiejskie, lasy i piękne torfowiska. Zatrzymają się Państwo na noc w eleganckim mieście Haarlem. Atrakcyjne centrum miasta oferuje bogactwo możliwości robienia zakupów, zagłębiania się w sztukę i kulturę, relaksu w kawiarniach i restauracjach.W kwietniu i na początku maja istnieje możliwość przejechania na rowerze dłuższej trasy ok. 60 km, na której można zobaczyć tulipanowe pola.

Dzień 3. Haarlem – Leiden

Dystans: ok. 43 km

Śródmieście Haarlem zasługuje na dokładne zwiedzenie. Polecamy spacer po mieście, aby odkryć ukryte „hofjes” miasta. Hofje to plac malutkich przytułków rozmieszczonych wokół idyllicznego dziedzińca, często budowany przy kościele lub przez prywatną organizację charytatywną, aby pomieścić starsze samotne kobiety. Wracając do Złotego Wieku Holandii, dzieła malarza z Haarlemu Fransa Halsa (portret grupowy) i jego mieszkańców, w tym Jacoba Ruysdaela (pejzaże lądowe i morskie) oraz Pietera Saenredama (wnętrza kościoła) są wystawione w muzeum Fransa Halsa. Po południu czeka na Państwa kolorowa wycieczka rowerowa przez region wydm i kwiatów cebulowych. Polecamy zaplanować wycieczkę przed połową maja, aby uchwycić pola kwiatów cebulowych w ich pełnej okazałości! Tulipany, krokusy, żonkile i hiacynty są tu uprawiane komercyjnie (na eksport) i tymczasowo przekształcają krajobraz w jedna z najbardziej lubianych atrakcji turystycznych w kraju. Jeśli chcą spędzić Państwo dzień na światowej sławy wystawie kwiatów Keukenhof, zalecamy zarezerwowanie dodatkowej nocy w Lejdzie. Lejda to najstarsze miasto uniwersyteckie. Bardzo napięty kalendarz wydarzeń kulturalnych i przyjazne centrum miasta z kanałami, zabytkami, wiatrakami i muzeami. Na szczególną uwagę zasługują tamtejsze historyczne ogrody botaniczne.

Dzień 4. Leiden – Delft

Dystans: ok. 29 km

Po opuszczeniu tętniącej życiem Lejdy, podczas dzisiejszej wycieczki rowerowej spędzą Państwo czas w typowo holenderskiej scenerii wśród ciszy i spokoju. Polecamy zwrócić uwagę na wszystkie równe prostokąty w tym sztucznym polderowymkrajobrazie  (pochodzące głównie z rekultywacji torfowisk). Podczas  jazdy rowerem do słynnego miasta Delft, mijać będą Państwo lśniące jeziora i zielone pastwiska, stare wiatraki i domy na farmach. Melancholijny urok historycznego Delft zapiera dech w piersiach. Większość kojarzy Delft z jego niebiesko-białą ręcznie malowaną ceramiką: Delftware. Ale czy wiedzą Państwo, że malarz Johannes Vermeer (1632-1675) przez całe życie mieszkał w Delft? Centrum Vermeera pozwala poznać jego życie, twórczość i miasto (nie ma tam niestety żadnych oryginalnych obrazów malarza).

 

Dzień 5. Delft – Gouda

Dystans: ok. 34 km

Dzisiejszy odcinek wyprawy rowerowej poprowadzi Państwo przez tzw. „Zielone Serce”: twierdzę przeciwko rozrostowi miast w konurbacji Randstad. Jadąc na polderowych groblach, podziwiać mogą Państwo typowe dla Holandii wioski, horyzont w oddalii i równie jak od liniki pola poprzecinei rowami na polach wibrującej zieleni. Wędrując po mieście Gouda pod koniec dnia, polecamy przede wszystkim obejrzenie tamtejszego gotyckiego ratusza (1450 r); izby wag (1667 r); romantycznych kanałów śródmiejskche i witraży w kościele św. Jana. Gouda słynie również z wyrobu gofrów z syropem (polecamy spróbowanie przede wszystkich gorącego!) i świec. Jeśli wycieczka rowerowa odbywa się latem, warto zaplanować swoją podróż tak, aby mógł być świadkiem tradycyjnego czwartkowego porannego targu serów na początku dnia 6 (od początku kwietnia do ostatniego czwartku sierpnia).

Dzień 6. Gouda – Amsterdam

Dystans: ok. 68 km

Po obfitym śniadaniu w hotelu czeka na Państwa najdłuższy etap tej wyprawy rowerowej. Jeśli są Panstwo miłośnikami obserwacji ptaków plecamy wziąć ze sobą lornetkę. Dzisiejsza trasa rowadzić będzie ponownie przez charakterystyczny krajobraz Zielonego Serca. Mijać będą Państwo liczne łąki, jeziora i małe wioski. Jeśli po drodze poczują Państwo głód, koniecznie muszą Państwo zrobić przystanek, aby do kawy skosztować tartę jabłkową w stylu holenderskim. Dalsza trasa wycieczki rowerowej prowadzi do Amsterdamu, dotrą Państwo najpierw nad piękną rzekę Amstel. Jeśli perspektywa pokonania 68 km rowerem jest raczej zniechęcająca, mogą Państwo zdecydować  się na rozdzielenie tego odcinka, rezerwując dodatkowy nocleg w Woerden (wówczas trasa podzielona zostanie na 2 krótsze odcinki: 38 km i 49 km).

Dzień 7. Amsterdam


Po śniadaniu koniec wycieczki lub przedłużenie pobytu.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 6 noclegów ze śniadaniami w lokalnych hotelach 3* i 4*, pokoje z własną łazienką
 • Transfer bagaży między miejscami noclegowymi
 • Opłaty lokalne
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Pakiet turysty: szczegółowo opisany przebieg trasy z informacjami niezbędnymi do samodzielnego jej pokonania rowerem.
 • Wydanie i odbiór wynajmowanego roweru w ustalonym miejscu

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
 • Obiadokolacje
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Rejsy promem i ewentualne transfery

 

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym:

Cena
Cena wycieczki w pokoju dwuosobowym3550 zł
Cena wycieczki w pokoju jednoosobowym5700 zł

Dopłata za nocleg w Amsterdamie w sobotę: 135 zł/osoba

Dopłata za nocleg w Amsterdamie w dniach: 29.03 – 31.03 / 20.04 / 26.04 – 28.04 / 09.05 – 12.05 / 17.09 – 19.05: 215 zł/osoba

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy/hybrydowy – 400 zł

Rower elektryczny – 850 zł

Termin wycieczki:

Codziennie od 29.03.2024 do 24.09.2024*

 *Realizacja wycieczki od 2 osób

Holandia znajdują się w strefie Schengen, w związku z tym do dostania się do tego kraju przez obywateli UE wystarczy ważny dowód osobisty.

Jak dojechać:

Samolotem – najwygodniejszym rozwiązaniem jest podróż samolotem do Amsterdamu i następnie dostanie się pociągiem do hotelu.

Samochodem – możliwośc zaparkowania auta na parkingu hoteelu w Amsterdamie

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

8 + 14 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →