Indywidualna wycieczka rowerowa wzdłuż Oceanu Atlantyckiego: Lizbona – Sagres

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 lub 10 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania 

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa, miejscami średnia

Łączna ilość km do przejechania: od 330 km

Cena: od 6205 zł

Ta trasa rowerowa z Lizbony do Sagres zabierze Cię w niezapomnianą podróż przed miejsca pełne historii i kultury, które ukształtowały naszą cywilizację i świat. Mijać będziemy również rezerwart przyrody, a zaplanowane szlaki zapewniają niesamowite widoki, które z pewnością zapadną w Twojej pamięci. Lizbona i Sagres to dwa główne punkty orientacyjne ery portugalskich odkryć. Opuszczając stolicę Portugalii przeprawisz się promem przez rzekę Tejo w miejscu, gdzie 500 lat temu przepływały statki i karawele portugalskich odkrywców. Jazda na rowerze po drogach o małym natężeniu ruchu prowadzi wzdłuż południowo-zachodniego przez rezerwat Arrábida, a następnie rezerwat Alentejo i Vicentine Coast, gdzie występuje mieszanka roślinności śródziemnomorskiej, północnoatlantyckiej i afrykańskiej. Kolejnym etapem wycieczki rowerowej jest Alentejo, gdzie odkryjesz jedne z najpiękniejszych plaż w Portugalii, skosztujesz różnorodnej kuchni regionalnej i jednych z najlepszych portugalskich win.

Ta wycieczka rowerowa z Lizbony do Sagres pozwoli Ci odkryć piękne plaże, wioski i urocze miasteczka, delektować się pysznym jedzeniem i winem oraz poznać przyjaznych i gościnnych ludzi. Z pewnością wspaniałe doświadczenie, którego nie będziesz chciał przegapić!

Krótkie podsumowanie trasy rowerowej:

Opcja 8-dniowa

Dzień 1. Przyjazd do Lizbony

Dzień 2. Lizbona – Costa da Caparica

Dzień 3. Costa da Caparica – Setúbal

Dzień 4. Setúbal – Sines

Dzień 5. Sines – Vila Nova de Mil Fontes

Dzień 6. Vila Nova de Milfontes – Aljezur

Dzień 7. Aljezur – Sagres

Dzień 8. Sagres koniec wycieczki

Opcja 10-dniowa

Dzień 1. Przyjazd do Lizbony

Dzień 2. Lizbona – Costa da Caparica

Dzień 3. Costa da Caparica -Sesimbra

Dzień 4. Sesimbra – Setúbal

Dzień 5. Setúbal – Santo André

Dzień 6. Santo André – Sines

Dzień 7. Sines – Vila Nova de Mil Fontes

Dzień 8. Vila Nova de Milfontes – Aljezur

Dzień 9. Aljezur – Sagres

Dzień 10. Sagres koniec wycieczki

Dzień 1. Przyjazd do Lizbona

Przyjazd do Lizbony we własnym zakresie. Dla zainteresowanych możemy zaoferować transfer z lotniska do zarezerwowanego hotelu w cenie 330 zł (do 4 osób) 5-8 osób – 470 zł.

Wraz z pakietem turysty otrzymają Państwo informacje dot. zwiedzanie Lizbony, aby w pełni mogli się Państwo cieszyć przepychem, historią i kulturą, które oferuje tętniąca życiem Lizbona. . Polecamy szczególnie odwiedzenie Alfamy – najstarszej dzielnicy Lizbony.

OPCJONALNIE: dodatkowe noclegi w Lizbonie dostępne na życzenie. Aby lepiej poznać Lizbonę polecamy wybrać dodatkowy program rowerowy „KRÓTKA PRZERWA – Jazda na rowerze Lizbona – 3 noce | 2 etapy rowerowe, w cenie od 3950 zł (w pakiecie noclegi, rower zwykły lub elektryczny, transfer z lotniska i rejsy statkiem), przed wyjazdem na Costa da Caparica.

Dzień 2. Lizbona – Costa da Caparica

Dystans: ok. 21 km rowerem

Dzisiejsza zaplanowana trasa rowerowa nie jest zbyt długa, co pozwoliprzeznaczyć ten dzień na relaks i zwiedzanie stolicy Portugalii. Większa część zaplanowanej trasy przebiega ścieżkami rowerowymi wzdłuż rzeki Tejo ze wspaniałymi widokami. Początek etapu wyznaczony jest w pobliżu rzeki Tejo przez Parque das Nações – odrębny obszar miasta, który oferuje wiele atrakcji rekreacyjnych, rozrywkowych i kulturalnych. Tutaj polecamy wizytę w Lizbońskim Oceanarium, które w 2017 roku zostało uznane przez TripAdvisor za najlepsze oceanarium na świecie. Przechodząc obok dzielnicy Alfama, warto odwiedzić Muzeum Fado, gdzie można obejrzeć wystawę poświęconą historii tego kulturowego i niematerialnego dziedzictwa ludzkości. Po przybyciu na Praça do Comércio, najbardziej charakterystyczny plac w Lizbonie, proponujemy odwiedzić i zwiedzić centrum miasta aż do Praça do Rossio, gdzie można skosztować ginjinha – typowego lizbońskiego likieru. Przechodząc obok Doca de Santo Amaro, należy docenić widok na most 25 de Abril, który przecina rzekę i pomnik Sanktuarium Chrystusa Króla. W Belém proponujemy wizytę w Klasztorze Hieronimitów – które jest arcydziełem portugalskiej architektury XX wieku. Po wyjeździe ze stolicy czeka nas przeprawa promowa, z której roztacza się fantastyczny widok na Lizbonę. Przybywającdo miejscowości Trafaria, poczujemy nieodzwony wędkarski klimat mijając łodzie rybackie, które otaczają małą plażę i samą wioskę. Będąc tam, polecamy skorzystanie z okazji i skosztowanie gulaszu z owoców morza, będącego głównym typowym lokalnym tam daniem. Jadąc dalej ścieżką rowerową w większości otoczoną sosnami, dotrzemy do plaży Costa da Caparica, gdzie można odpocząć przez resztę dnia.

Dzień 3. Costa da Caparica – Setúbal

Dystans: ok. 59 km rowerem

Początek dzisiejszego etapu znajduje się w pobliżu plaży Costa da Caparica, gdzie można zażyć orzeźwiającej, porannej kąpieli. Jadąc dość ruchliwą drogą, otoczoną głównie sosnami i akacjami, przejeżdżamy przez miejscowośćMata Nacional dos Medos. Dalsza trasa do Serra da Arrábida prowadzi przez małe miasteczka, lasy sosnowe, drogi o małym natężeniu ruchu i spokojne ścieżki. Jadąc rowerem przez park przyrody Arrábida, wzdłuż ruchliwej drogi, obserwuj fantastyczne widoki na góry, rzekę Sado i półwysep Troia. Polecamy również odwiedzenie dwóch najsłynniejszych plaż w parku przyrody – Portinho da Arrábida i Figueirinha oraz podziwianie panoramicznych widoków z klasztoru Nossa Senhora da Arrábida. Na koniec dnia dotrzemy do Setúbal. Polecamy odwiedzenie tam targu rybnego Livramento, który w 2015 roku został uznany za jeden z najsłynniejszych targów rybnych na świecie, oraz skosztowanie lokalnej gastronomii, zwłaszcza typowej dla regionu smażonej mątwy.

 

Dzień 4. Setúbal – Sines

Dystans: ok. 76 km rowerem

Dzisiejsza wycieczka rowerowa rozpoczyna się przeprawą promem przez rezerwat przyrody Sado Estuary, gdzie istnieje duża szansa spotkania zamieszkujące ten region delfiny. Na tym bogatym biologicznie obszarze żyje również ponad 200 gatunków ptaków, z których wiele można zaobserwować podczas przeprawy promowej. Wycieczka rowerowa rozpoczyna się na półwyspie Troia, obok wspaniałej plaży z fantastycznym krajobrazem na Serra da Arrábida. Przejeżdżając przez oklice miejscowości Comporta zaobserwować można dużą liczbę pól ryżowych i odwiedzić Muzeum Ryżu, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o tradycji tego regionu. Dalszą jazdę kontynuujemy w kierunku Alentejo, po przepięknym i w większości płaskim regionie. W mijanych wioskach i miasteczkach znajdziesz typowe domy dla tego regionu, są to domy bielone i haftowane w kolorach ochry i błękitu. Znajdziesz tu również typową wiejską kawiarnię, w której można skosztować tradycyjnych przekąsek i porozmawiać z miejscową ludnością. Tradycyjna kuchnia jest różnorodna, oparta na mięsie, rybach i owocach morza. Ciesz się także szeroką gamą serów i dobrych win z Alentejo. Jadąc dalej ścieżką rowerową dojeżdżamy do plaży Sines, gdzie onastępuje koniec dzisiejszego etapu naszej wyprawy rowerowej.

Dzień 5. Sines – Vila Nova de Mil Fontes

Dystans: ok. 40 km rowerem

Polecamy rozpoczęcie dzisiejszego dnia od zwiedzania Sines, rodzinnego miasta Vasco da Gamy, który odkrył drogę morską do Indii. Zamek, kościół Nossa Senhora das Salvas i pomnik Vasco da Gamy, z którego roztacza się fantastyczny widok na całą zatokę miasta, to tylko niektóre z atrakcji, które warto tam zwiedzić. Następnie jedziemy rowerem w kierunku Parku Przyrody Południowo-Zachodniego Alentejo i Wybrzeża Vicentine: najlepiej zachowanej części europejskiego wybrzeża. Jadąc wzdłuż wybrzeża, z zapierającymi dech w piersiach widokami na Ocean Atlantycki i wydmy, masz okazję zażyć orzeźwiającej kąpieli na plażach São Torpes, Morgavel, Praia Grande lub innej mijanej po drodze. Na placu Marquês de Pombal w Porto Côvo proponujemy zrobić sobie przerwę na lody, podziwiając jeden z najlepszych przykładów typowych domów Alentejo w kraju. Polecamy również przejście przez fort Nossa Senhora da Queimada, skąd roztacza się fantastyczny widok na wyspę Pessegueiro. Do Vila Nova de Mil Fontes – naszego dzisiejszego celu prowadzi nas droga z niedużym ruchem i spokojnymi ścieżkami z kilkoma sosnami eukaliptusami.

Dzień 6. Vila Nova de Milfontes – Aljezur

Dystans: ok.  71 km rowerem

Zacznij dzień od zwiedzania miejscowości Vila Nova de Milfontes. Proponujemy odwiedzenie kościoła Nossa Senhora da Graça z XVI wieku oraz fortu São Clemente z początku XVII wieku. Początek zaplanowanego na dzisiaj etapu wycieczki rowerowej jest oznaczony obok pomnika lotników rajdu Lisboa-Macau, na placu Largo Brito Pais, gdzie rajd się rozpoczął. Przekraczamy most na rzece Mirze i jadąc dalej rowerem trasa prowadzi wzdłuż pól uprawnych maliny, słodkiego ziemniaka i innych. Typowe domy Alentejo w wielu mijanych wioskach są ponownie atrakcją krajobrazu. Przybywając do miejscowości Cabo Sardão, odwiedzić możemy latarnię morską, która działa od 1915 roku, skąd podziwiać można widoki na ocean i klify. Przejeżdżając przez wsie i miasteczka spotkać tam można typowe dla regionu kawiarnie, w których można kupić wodę i przekąski. Proponujemy odwiedzić mały port rybacki w Porto das Barcas, skąd ponownie można podziwiać widoki na klify i ocean. Przejeżdżając przez Zambujeira do Mar, koniecznie odwiedź kaplicę Nossa Senhora do Mar i spróbuj regionalnych owoców morza, takich jak kraby lub ostrygi Mira. Jadąc wzdłuż wybrzeża, masz okazję zażyć orzeźwiającej kąpieli na plaży Zambujeira do Mar, Carvalhal lub Odeceixe. Polecamy również trasę przez południowo-zachodni park przyrody Alentejo i wybrzeże Vicentine, wizytę w Azenha do Mar, skąd roztaczają się kolejne fantastyczne widoki na wybrzeże. Drogami o niskim ruchu jedziemy wzdłuż rzeki Seixe i wjeżdżamy w region Algarve, gdzie cieszyć się możemy wspaniałymi widokami, które zapewnia rzeka, dopóki nie połączy się z oceanem. Dzisiejsza trasa rowerowa kończy się w Aljezur.

 

Dzień 7. Aljezur – Sagres

Dystans: ok.  63 km rowerem

Aljezur jest małą nadmorską wioską z typowymi domami wiejskiej architektury Algarve. Na rynku miejskim można kupić kilka lokalnych i regionalnych produktów. Wizyta w zamku na szczycie wzgórza oferuje niezwykłe widoki na góry. Dzisiejsza trasa rowerowa prowadzi przez spokojne ścieżki porośnięte eukaliptusem i sosną. Jechać będziemy przez Park Naturalny Południowo-Zachodniego Alentejo i Wybrzeża Vicentine, z fantastycznymi widokami na doliny. Jadąc dalej wzdłuż wybrzeża, możesz zażyć orzeźwiającej kąpieli na plaży Bordeira lub Amado. W mijanej miejscowości Carrapateira odwiedzić można Muzeum Morza i Ziemi, gdzie można poznać historię i rozwój regionu i jego ekologię. Kolejny etap wynoszący ponad 5 km prowadzi wzdłuż klifów, z fantastycznymi widokami na wybrzeże z różnych stron. Jest to doskonałe zakończenie całej wycieczki rowerowej. W iasteczku Vila do Bispo masz okazję odwiedzić XVIII-wieczny kościół i odpocząć w jednej z tradycyjnych kawiarni, rozmawiając z miejscowymi. Trasa spokojnymi ścieżkami przez park przyrody oferuje wyjątkowe widoki na wybrzeże i klify. Na mijanym Przylądku św. Wincentego obowiązkowa jest wizyta w latarni morskiej, tego najbardziej wysuniętego na południowy zachód punktu Portugalii i Europy kontynentalnej. Drogę do Sagres wyznaczają widoki pełne klifów, które wznoszą się niemal pionowo od Atlantyku na wysokość 75 metrów. Docierając do Sagres, odwiedź jego fortecę, port Baleeira, spróbuj najpopularniejszych w regionie owoców morza percebe (po polsku pąkle kaczenice)  i wzniesieś toast za udany finał wycieczki na plaży Mareta.

Dzień 8. Sagres koniec wycieczki rowerowej

Po śniadaniu następuje koniec wycieczki i wyjazd we własnym zakresie lub zamówionym wcześniej transferem na lotnisko w Faro.

Polecamy również skorzystanie z wycieczki rowerowej wzdłuż południowego wybrzeża Portugalii z Sagres do Vila Real de Santo António.

 

Opcja 10-dniowa:

Dzień 1. Przyjazd do Lizbona

Przyjazd do Lizbony we własnym zakresie. Dla zainteresowanych możemy zaoferować transfer z lotniska do zarezerwowanego hotelu w cenie 330 zł (do 4 osób) 5-8 osób – 470 zł.

Wraz z pakietem turysty otrzymają Państwo informacje dot. zwiedzanie Lizbony, aby w pełni mogli się Państwo cieszyć przepychem, historią i kulturą, które oferuje tętniąca życiem Lizbona. . Polecamy szczególnie odwiedzenie Alfamy – najstarszej dzielnicy Lizbony.

OPCJONALNIE: dodatkowe noclegi w Lizbonie dostępne na życzenie. Aby lepiej poznać Lizbonę polecamy wybrać dodatkowy program rowerowy „KRÓTKA PRZERWA – Jazda na rowerze Lizbona – 3 noce | 2 etapy rowerowe, w cenie od 3950 zł (w pakiecie noclegi, rower zwykły lub elektryczny, transfer z lotniska i rejsy statkiem), przed wyjazdem na Costa da Caparica.

Dzień 2. Lizbona – Costa da Caparica

Dystans: ok. 21 km rowerem

Dzisiejsza zaplanowana trasa rowerowa nie jest zbyt długa, co pozwoliprzeznaczyć ten dzień na relaks i zwiedzanie stolicy Portugalii. Większa część zaplanowanej trasy przebiega ścieżkami rowerowymi wzdłuż rzeki Tejo ze wspaniałymi widokami. Początek etapu wyznaczony jest w pobliżu rzeki Tejo przez Parque das Nações – odrębny obszar miasta, który oferuje wiele atrakcji rekreacyjnych, rozrywkowych i kulturalnych. Tutaj polecamy wizytę w Lizbońskim Oceanarium, które w 2017 roku zostało uznane przez TripAdvisor za najlepsze oceanarium na świecie. Przechodząc obok dzielnicy Alfama, warto odwiedzić Muzeum Fado, gdzie można obejrzeć wystawę poświęconą historii tego kulturowego i niematerialnego dziedzictwa ludzkości. Po przybyciu na Praça do Comércio, najbardziej charakterystyczny plac w Lizbonie, proponujemy odwiedzić i zwiedzić centrum miasta aż do Praça do Rossio, gdzie można skosztować ginjinha – typowego lizbońskiego likieru. Przechodząc obok Doca de Santo Amaro, należy docenić widok na most 25 de Abril, który przecina rzekę i pomnik Sanktuarium Chrystusa Króla. W Belém proponujemy wizytę w Klasztorze Hieronimitów – które jest arcydziełem portugalskiej architektury XX wieku. Po wyjeździe ze stolicy czeka nas przeprawa promowa, z której roztacza się fantastyczny widok na Lizbonę. Przybywającdo miejscowości Trafaria, poczujemy nieodzwony wędkarski klimat mijając łodzie rybackie, które otaczają małą plażę i samą wioskę. Będąc tam, polecamy skorzystanie z okazji i skosztowanie gulaszu z owoców morza, będącego głównym typowym lokalnym tam daniem. Jadąc dalej ścieżką rowerową w większości otoczoną sosnami, dotrzemy do plaży Costa da Caparica, gdzie można odpocząć przez resztę dnia.

Dzień 3. Costa da Caparica to Sesimbra

Dystans: ok. 40 km rowerem

Początek dzisiejszego etapu znajduje się w pobliżu plaży Costa da Caparica, gdzie można zażyć orzeźwiającej, porannej kąpieli. Jadąc dość ruchliwą drogą, otoczoną głównie sosnami i akacjami, przejeżdżamy przez miejscowość Mata Nacional dos Medos. Droga do Sesimbry prowadzi przez małe miasteczka i lasy sosnowe drogami o małym ruchu i cichymi ścieżkami. Sesimbra jest jednym z głównych portów rybackich w regionie. Głównym składnikiem lokalnej kuchni są świeże ryby i owoce morza. Polecamy również wizytę w Muzeum Morskim i zamku Sesimbra, skąd roztacza się fantastyczny widok na wioskę, która schodzi w dół po wzgórzu w kierunku oceanu.

Dzień 4. Sesimbra – Setúbal

Dystans: ok. 29 km rowerem

Po śniadaniu kieurnjemy się do rezerwatu przyrody Arrábida, gdzie mijać będziemy widoki na góry, rzekę Sado i półwysep Troia. Polecamy również odwiedzenie dwóch najsłynniejszych plaż w parku przyrody – Portinho da Arrábida i Figueirinha oraz podziwianie panoramicznych widoków z klasztoru Nossa Senhora da Arrábida. Na koniec dnia dotrzemy do Setúbal. Polecamy odwiedzenie tam targu rybnego Livramento, który w 2015 roku został uznany za jeden z najsłynniejszych targów rybnych na świecie, oraz skosztowanie lokalnej gastronomii, zwłaszcza typowej dla regionu smażonej mątwy.

 

Dzień 5. Setúbal – Santo André

Dystans: ok. 55 km rowerem

Dzisiejsza wycieczka rowerowa rozpoczyna się przeprawą promem przez rezerwat przyrody Sado Estuary, gdzie istnieje duża szansa spotkania zamieszkujące ten region delfiny. Na tym bogatym biologicznie obszarze żyje również ponad 200 gatunków ptaków, z których wiele można zaobserwować podczas przeprawy promowej. Wycieczka rowerowa rozpoczyna się na półwyspie Troia, obok wspaniałej plaży z fantastycznym krajobrazem na Serra da Arrábida. Przejeżdżając przez oklice miejscowości Comporta zaobserwować można dużą liczbę pól ryżowych i odwiedzić Muzeum Ryżu, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o tradycji tego regionu. Dalszą jazdę kontynuujemy w kierunku Alentejo, po przepięknym i w większości płaskim regionie. W mijanych wioskach i miasteczkach znajdziesz typowe domy dla tego regionu, są to domy bielone i haftowane w kolorach ochry i błękitu. Znajdziesz tu również typową wiejską kawiarnię, w której można skosztować tradycyjnych przekąsek i porozmawiać z miejscową ludnością. Tradycyjna kuchnia jest różnorodna, oparta na mięsie, rybach i owocach morza. Ciesz się także szeroką gamą serów i dobrych win z Alentejo. Jadąc dalej ścieżką rowerową dojeżdżamy do centrum miejscowości Santo André, gdzie onastępuje koniec dzisiejszego etapu naszej wyprawy rowerowej.

Dzień 6. Santo André – Sines

Dystans: ok. 21 km rowerem

Zacznij dzień od zwiedzania Vila Nova de Santo André. Proponujemy wizytę na Rynku Miejskim, gdzie można kupić produkty regionalne oraz w Parku Głównym, gdzie nie tylko można cieszyć się bardzo przyjemnym otoczeniem, ale także podziwiać zabytki architektury. Dzisiejsza t5rasa rowerowa prowadzi głównie przez drugorzędne drogi i kilka cichych ścieżek, które są otoczone głównie sosnami, eukaliptusami i gdzie niegdzie dębami korkowymi. Jadąc ścieżką rowerową dojeżdżamy do plaży Sines, gdzie zaplanowany jest koniec etapu.

Dzień 7. Sines – Vila Nova de Milfontes

Dystans: ok. 40 km rowerem

Polecamy rozpoczęcie dzisiejszego dnia od zwiedzania Sines, rodzinnego miasta Vasco da Gamy, który odkrył drogę morską do Indii. Zamek, kościół Nossa Senhora das Salvas i pomnik Vasco da Gamy, z którego roztacza się fantastyczny widok na całą zatokę miasta, to tylko niektóre z atrakcji, które warto tam zwiedzić. Następnie jedziemy rowerem w kierunku Parku Przyrody Południowo-Zachodniego Alentejo i Wybrzeża Vicentine: najlepiej zachowanej części europejskiego wybrzeża. Jadąc wzdłuż wybrzeża, z zapierającymi dech w piersiach widokami na Ocean Atlantycki i wydmy, masz okazję zażyć orzeźwiającej kąpieli na plażach São Torpes, Morgavel, Praia Grande lub innej mijanej po drodze. Na placu Marquês de Pombal w Porto Côvo proponujemy zrobić sobie przerwę na lody, podziwiając jeden z najlepszych przykładów typowych domów Alentejo w kraju. Polecamy również przejście przez fort Nossa Senhora da Queimada, skąd roztacza się fantastyczny widok na wyspę Pessegueiro. Do Vila Nova de Mil Fontes – naszego dzisiejszego celu prowadzi nas droga z niedużym ruchem i spokojnymi ścieżkami z kilkoma sosnami eukaliptusami.

Dzień 8. Vila Nova de Milfontes – Aljezur

Dystans: ok.  71 km rowerem

Zacznij dzień od zwiedzania miejscowości Vila Nova de Milfontes. Proponujemy odwiedzenie kościoła Nossa Senhora da Graça z XVI wieku oraz fortu São Clemente z początku XVII wieku. Początek zaplanowanego na dzisiaj etapu wycieczki rowerowej jest oznaczony obok pomnika lotników rajdu Lisboa-Macau, na placu Largo Brito Pais, gdzie rajd się rozpoczął. Przekraczamy most na rzece Mirze i jadąc dalej rowerem trasa prowadzi wzdłuż pól uprawnych maliny, słodkiego ziemniaka i innych. Typowe domy Alentejo w wielu mijanych wioskach są ponownie atrakcją krajobrazu. Przybywając do miejscowości Cabo Sardão, odwiedzić możemy latarnię morską, która działa od 1915 roku, skąd podziwiać można widoki na ocean i klify. Przejeżdżając przez wsie i miasteczka spotkać tam można typowe dla regionu kawiarnie, w których można kupić wodę i przekąski. Proponujemy odwiedzić mały port rybacki w Porto das Barcas, skąd ponownie można podziwiać widoki na klify i ocean. Przejeżdżając przez Zambujeira do Mar, koniecznie odwiedź kaplicę Nossa Senhora do Mar i spróbuj regionalnych owoców morza, takich jak kraby lub ostrygi Mira. Jadąc wzdłuż wybrzeża, masz okazję zażyć orzeźwiającej kąpieli na plaży Zambujeira do Mar, Carvalhal lub Odeceixe. Polecamy również trasę przez południowo-zachodni park przyrody Alentejo i wybrzeże Vicentine, wizytę w Azenha do Mar, skąd roztaczają się kolejne fantastyczne widoki na wybrzeże. Drogami o niskim ruchu jedziemy wzdłuż rzeki Seixe i wjeżdżamy w region Algarve, gdzie cieszyć się możemy wspaniałymi widokami, które zapewnia rzeka, dopóki nie połączy się z oceanem. Dzisiejsza trasa rowerowa kończy się w Aljezur.

 

Dzień 9. Aljezur – Sagres

Dystans: ok.  63 km rowerem

Aljezur jest małą nadmorską wioską z typowymi domami wiejskiej architektury Algarve. Na rynku miejskim można kupić kilka lokalnych i regionalnych produktów. Wizyta w zamku na szczycie wzgórza oferuje niezwykłe widoki na góry. Dzisiejsza trasa rowerowa prowadzi przez spokojne ścieżki porośnięte eukaliptusem i sosną. Jechać będziemy przez Park Naturalny Południowo-Zachodniego Alentejo i Wybrzeża Vicentine, z fantastycznymi widokami na doliny. Jadąc dalej wzdłuż wybrzeża, możesz zażyć orzeźwiającej kąpieli na plaży Bordeira lub Amado. W mijanej miejscowości Carrapateira odwiedzić można Muzeum Morza i Ziemi, gdzie można poznać historię i rozwój regionu i jego ekologię. Kolejny etap wynoszący ponad 5 km prowadzi wzdłuż klifów, z fantastycznymi widokami na wybrzeże z różnych stron. Jest to doskonałe zakończenie całej wycieczki rowerowej. W iasteczku Vila do Bispo masz okazję odwiedzić XVIII-wieczny kościół i odpocząć w jednej z tradycyjnych kawiarni, rozmawiając z miejscowymi. Trasa spokojnymi ścieżkami przez park przyrody oferuje wyjątkowe widoki na wybrzeże i klify. Na mijanym Przylądku św. Wincentego obowiązkowa jest wizyta w latarni morskiej, tego najbardziej wysuniętego na południowy zachód punktu Portugalii i Europy kontynentalnej. Drogę do Sagres wyznaczają widoki pełne klifów, które wznoszą się niemal pionowo od Atlantyku na wysokość 75 metrów. Docierając do Sagres, odwiedź jego fortecę, port Baleeira, spróbuj najpopularniejszych w regionie owoców morza percebe (po polsku pąkle kaczenice)  i wzniesieś toast za udany finał wycieczki na plaży Mareta.

Dzień 10. Sagres koniec wycieczki rowerowej

Po śniadaniu następuje koniec wycieczki i wyjazd we własnym zakresie lub zamówionym wcześniej transferem na lotnisko w Faro.

Polecamy również skorzystanie z wycieczki rowerowej wzdłuż południowego wybrzeża Portugalii z Sagres do Vila Real de Santo António.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 lub 9 noclegów w lokalnych hotelach lub pensjonatach, pokoje z łazienką
 • Wyżywienie: śniadania
 • Przewóz bagaży między hotelami
 • Rower trekkingowy lub górski, sakwa, kask, zamknięcie do roweru, butelka wody; rower elekteryczny za dopłatą
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Szczegółowy opis tras, szlaki GPS
 • Ubezpieczenie od kradzieży roweru
 • Opłaty miejscowe
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca końcowego wycieczki
 • Bilet na przeprawę łodzią z  Belém do Trafaria
 • Bilet na przeprawę łodzią z Setúbal do Tróia
 • Rower elektryczny
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Ubezpieczenie

 

Cena wycieczki za osobę w pokoju dwuosobowym:

Start wycieczki rowerowejWycieczka 8-dniowawycieczka 10-dniowa
Styczeń**, luty, marzec, listopad, grudzień**6205 zł 7426 zł
Kwiecień*, maj, październik6725 zł 8366 zł
Czerwiec, wrzesień7755 zł9588 zł
Lipiec, sierpień8790 zł10199 zł

Obiadokolacje: 1505 zł/osoba 7  obiadów; 1975 zł/osoba 9 obiadów

E-bike (Bosch lub Yamaha): 600 zł/rower 7 dni; 762 zł/rower 10 dni

Dodatkowe noclegi i  transfery na życzenie

* 01 stycznia; 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 i 31 marca; 27, 28, 29, 30 i 31 grudnia: DZIENNY DODATEK 165 zł
* 01 stycznia; 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 i 31 marca; 27, 28, 29, 30 i 31 grudnia: DODATEK DZIENNY 282 zł
Kolacja wigilijna na osobę (przy rezerwacji pakietu HB) – 24 grudnia: 188 zł
Kolacja wigilijna na osobę (przy rezerwacji pakietu BB) – 24 grudnia: 282 zł
Kolacja wigilijna p. osoba (przy rezerwacji pakietu HB) – 25 grudnia: 188 zł
Kolacja bożonarodzeniowa p. osoba (przy rezerwacji pakietu BB) – 25 grudnia: 282 zł
Kolacja sylwestrowa p. osoba (przy rezerwacji pakietu HB) – 31 grudnia: 565 zł
Kolacja sylwestrowa p. osoba (przy rezerwacji pakietu BB) – 31 grudnia: 705 zł

Termin wycieczki rowerowej:

 Start: codziennie

*Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

Portugalia znajduje się w Strefie Schengen, do przekroczenia granicy potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Do Lizbony najlepiej dostać się samolotem.

Najbliższe lotnisko z Sagres (końcowy etap wycieczki) znajduje się w Faro.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

10 + 7 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →