Kraje bałtyckie rowerem: Estonia, Łotwa, Estonia – wycieczka rowerowa z pilotem

Wycieczka z pilotem

Kategoria: wycieczka rowerowa, rejs statkiem

Czas trwania: 11 dni

Oferta: 2022

Wyżywienie: śniadania, pikniki i obiadokolacje

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa

Łączna ilość km do przejechania: do 320 km

Cena: od 4950 zł

Wycieczka rowerowa prowadzi po lasach, ścieżkach rowerowych wzdłuż jezior, przez niepowtarzalne krajobrazy, wioski jak z minionych wieków, i odrestaurowane miasta w których znajdziemy barokowy przepych. To wszystko mają Państwu do zaoferowania kraje bałtyckie. Zapraszamy na naszą wyprawę rowerową i odkrycie tych trzech niezwykłych krajów: Estonii, Łotwy i Litwy. Dzięki ustalonej trasie poznają Państwo nie tylko trzy kraje bałtyckie, ale także ich historię, a przede wszystkim ich mieszkańców. Miesiące letnie, szczególnie w Estonii pozwolą Państwu cieszyć się bardzo długiem dniem, słońce znika tam za horyzontem dosłownie na godzinę.

Krótkie podsumowanie trasy rowerowej:

Dzień 1. Przyjazd do Talina i zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Dzień 2. Talin – Park Narodowy Lahemaa

Dzień 3. Jezioro Peipsi – Tartu: miasto studentów

Dzień 4. Estońska Szwajcaria – Ryga

Dzień 5. Ryga – zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Dzień 6. Wybrzeże Bałtyku: Jurmala – Liepaja

Dzień 7. Liepaja – Kłajpeda

Dzień 8. Mierzeja Kurońska – Nida

Dzień 9. Rejs statkiem po Mierzei Kurońskiej – Kowno

Dzień 10. Troki – Wilno – zwiedzanie obu miejscowości z przewodnikiem

Dzień 11. Wilno – koniec wycieczki

Dzień 1. Estonia: Tallin przyjazd

Przyjazd do Talinna we własnym zakresie lub z kierowcą Nature Travel. Około godziny 18:00 czesu lokalnego zaplanowny jest obiad na starym mieście w lokalnej restauracji i zaraz po nim spotkanie z przewodnikiem, który oprowadzi Państwa po Starym Mieście w Tallinie i opowie o jego historii.  Nocleg w jednym z hoteli w Tallinie

W cenie: zwiedzanie z przewodnikiem Tallina, zwiedzanie w języku polskim (w przypadku niedostępności polskojęzycznego przewodnika, tłumaczyć będzie pilot)

Dzień 2. Tallin – Park Narodowy Lahemaa

   

Dystans: ok. 35 km rowerem, ok. 70 km busem

Po śniadaniu mają Państwo czas wolny i poźniej o określonej godzinie bus zabierze Państwa do Parku Narodowego Lahemaa, gdzie rozpocznie się pierwsza wycieczka rowerowa. Jest to jeden z ostatnich dziewiczych regionów wybrzeża Morza Bałtyckiego. Będą Państwo jechać przez malownicze łąki i lasy, a także wzdłuż kamienistych plaż ze skałami narzutowymi, które znajdują się tutaj od epoki lodowcowej. Nocleg i obiadokolacja w regionie Parku Narodowego.

Dzień 3. Park Narodowy Lahemaa – jezioro Peipsi – Tartu

Dystans: ok. 50 km rowerem, ok. 150 km busem

Rano zaplanowany jest trasnfer do miejsowości Mustvee, gdzie podziwiać mogą Państwo plaże z piaskowca. Trasa rozpocznie się przy jeziorze Peipsi (5te największe jezioro w Europie), przez środek którego przebiega granica estońsko – rosyjska. Do Tartu dotrzemy późnym popołudniem, gdzie zaplanowana jest obiadokolacja i później będą mieć Państwo czas na spacer po mieście.

Dzień 4. Tartu – „estońska Szwajcaria” – Ryga (Łotwa)

  

Dystans: ok. 30-40 km rowerem, ok. 205 km busem

Po śniadaniu czekać będzie na Państwa przewodnik, który pokaże Państwu po najważniejsze zabytki Tartu, m.in. fontannę całujących się studentów, budynek gownej siedzimy uniwersytetu oraz ruiny katedry. Póżniej po krótkim transferze docieramy do regionu Otepää w Estonii, który zwany jest „estońską Szwajcarią”. Dzisiejsza trasa prowadzi przez malownicze wzgórza (różnica wysokości to ok 280 metrów). Na koniec trasy bus zawiezie Państwa do Rygi, gdzie czekać będzie nocleg i obiadokolacja.

W cenie: zwiedzanie z przewodnikiem Tartu, zwiedzanie w języku polskim (w przypadku niedostępności polskojęzycznego przewodnika, tłumaczyć będzie pilot)

Dzień 5. Ryga – miasto kultury

Ryga jest przepięknym miastem, będą mieli dzisiaj Państwo okazję odkryć jej architektoniczne perełki i secesyjne fasady. Rano czekać będzie na Państwa ok 3 godzinne zwiedzanie, po zwiedzaniu w jednej z lokalnych restauracji zaplaniwany jest lunch (w ramach wyżywienia). Później będą mieli Państwo czas do własnej dyspozycji.

W cenie: zwiedzanie z przewodnikiem Rygi, zwiedzanie w języku polskim (w przypadku niedostępności polskojęzycznego przewodnika, tłumaczyć będzie pilot)

Dzień 6. Ryga – wybrzeże Morza Bałtyckiego – Jurmala – Liepaja/Lipawa

Dystans: ok. 43 km rowerem, ok. 220 km busem

Rano czeka na Państwa krótki transfer za Rygę, gdzie przyjemną ściężką rowerową dojadą Państwo do miejsowości Jurmala. Jadąc rowerem krok po kroku odkrywać będą Pańśtwo przepiękne, białe, piaszczyste plaże i unikalne architektoniczne połączenie od drewnianych willi z XIX wieku po współczesne budynki. Polecamy kąpiel w morzu. Nastęnie po południu w umówionym miejscu, czekać będzie na Państwa bus, który zabierze Pańśtwa do hotelu w miejscowości Liepaja/Lipawa, gdzie czekać będzie na Państwa obiad w lokalnej restauracji w centrum miasta i nocleg.

Dzień 7. Lipawa – Litwa: Kłajpeda

   

Dystans: ok. 45 km rowerem, ok. 65 km busem

Po śniadaniu bus zawiezie Państwo bezpośrednio na Litwę. Dzisiejsza wycieczka rowerowa prowadzi przepiękną ścieżką rowerową wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego od miejscowości Sventoji do Kłajpedy. W ciągu dnia przejeżdżać będą Państwo przez Pałange, jest to bardzo popularne nadmorskie miasteczko. Polecamy tam przystanek aby zaczerpnąć jego atmosfery i odpocząć w jednej z licznych kafejek. Warty odwiedzenia jest też tam ogród botaniczny oraz muzeum bursztynu. Późnym popołudniem dotrą Państwo do Kłajpedy, gdzie czekać  już będzie na Państwa przewodnik, który oprowadzi Was po starym mieście, a później obiad.

W cenie: zwiedzanie z przewodnikiem Kłajpedy, zwiedzanie w języku polskim (w przypadku niedostępności polskojęzycznego przewodnika, tłumaczyć będzie pilot)

Dzień 8. Mierzeja Kurońska – Nida

Dystans: ok. 50-60 km rowerem

Dzisiejsza zaplanowana trasa wycieczki rowerowej prowadzi do Nidy, miasta przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Najpierw czekać na Państwa będzie krótka przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. Zaraz potem mijać będą Państwo wysokie wydmy (do 60 metrów wysokości), zwane przez mieszkańców „litweską Saharą”. Na trasie do Judokrante, mijać będą Państwo tzw. wzgórze wiedźm, gdzie zobaczyć można dziwaczne rzeźby przedstawiające postaci z mitów litewskich. Jadąc dalej wzdłuż wybrzeża dotrzemy do Nidy.

Dzień 9. Rejs po Mierzei Kurońskiej – Kowno

Dystans: ok. 20 km rowerem, ok. 205 km busem

Nidę opuszczą Państwo i dotrą do stałego lądu statkiem (ok. 2 godzinny rejs). Tutaj czekać będzie na Pastwa bardzo przyjemna trasa wzdłuż laguny z przepięknymi widokami na mierzeję i wydmy (jeśli pozwoli na to pogoda). Jadąc dalej dotrą Państwo do miejscowości Zemaitkiemis. Późnym popołudniem dotrą Państwo do Kowna, wcześniejszej stolicy Litwy.

W cenie: rejs statkiem po Mierzei Kurońskiej

Dzień 10. Kowno – Troki – Wilno

 

Dystans: ok. 30 km rowerem, ok. 100 km busem

Po śniadaniu bus zabierze Państwa do regionu jezior litewskich. Tutaj jechać będą Państwo przez malowniczy, pofałdowany teren i dotrą do miejscowości Troki. Znajduje się tutaj znany, gotycki zamek zbudowany na wyspie na jeziorze Galve. Po krótkim zwiedzaniu bus zabierze Państwa do Wilna (ok. 30 km), gdzie wieczorem czekać będzie jeszcze na Państwa zwiedzanie przepięknego,  starego miasta Wilna  z przewodnikiem. Po zwiedzaniu obiad i nocleg w Wilnie lub powrót z kierowcą Nature Travel do Polski.

W cenie: zwiedzanie z przewodnikiem Trok i Wilna, zwiedzanie w języku polskim (w przypadku niedostępności polskojęzycznego przewodnika, tłumaczyć będzie pilot)

Dzień 11. Wilno

Po śniadaniu wymeldowanie się z hoitelu i powrót we włąsnym zakresie do Polski.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 10 noclegów w lokalnych hotelach lub pensjonatach, pokoje z łazienką (9 noclegów w wypadku powrotu do Polski z kierowcą Nature Travel)
 • wycieczka z towarzyszącym przez cały czas trwania wycieczki polskojęzycznym pilotem
 • towarzyszący podczas trasy kierowca z busem dostęny pod telefonem, który przewozi bagaże, dokonuje napraw w razie potrzeby
 • Opłaty miejscowe
 • wyżywienie: śniadania, pikniki i obiadokolacje
 • Zwiedzanie z przewodnikiem Tallina, Tartu, Rygi, Kłajpedy, Trok i Wilna
 • Rejs statkiem po Mierzei Kurońskiej
 • Transfery zgodnie z opisem
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • szczegółowy opis trasy
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 12 osób

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Wynajem rowerów
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży

 

Cena wycieczki za osobę w pokoju dwuosobowym:

4950 zł/osoba

Cena za nocleg w pokoju jednoosobowym: 6100 zł/osoba

100 zł/osoba – transport z kierowcą Nature Travel (z rowerami lub bez) z Białegostoku do Tallina i z Wilna do Białegostoku

Dodatkowe rabaty:

 • Dziecko 0-5 lat ( (jeśli nie potrzebuje osobnego łóżka) gratis
 • dzieci 5-10 lat – 50% ceny, nocleg na dostawce (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dzieci 10-16 lat śpiące na dostawce 80% ceny (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dziecko 17 lat i więcej oraz osoba dorosła śpiąca na dostawce w pokoju 3- lub 4- osobowym – 10% rabatu od ceny wyjściowej

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy Unisex – 35 zł/osoba/dzień

Rower elektryczny – 85 zł/osoba/dzień

Przyczepka dziecięca – 350 zł/szt

Fotelik dziecięcy – 100 zł/szt

Termin wycieczki rowerowej 2022:

Kod grupyStart w TallinieKoniec (dzień wcześniej przy powrocie z kierowcą Nature Travel)
BNT-0125.065.07
BNT-029.0719.07
BNT-0323.072.08
BNT-046.0716.08

 *Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 12 osób

Litwa, Estonia i Łotwa znajdują się w Strefie Schengen, do przekroczenia granicy potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Ze względu na możliwe obostrzenia epidemiczne ze względu na pandemię COVID-19 zalecamy posiadanie certyfikatu COVID.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej

8 + 15 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej, pieszej czy relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →