Kraje bałtyckie rowerem: Estonia, Łotwa, Litwa – wycieczka rowerowa z pilotem

Wycieczka z pilotem

Kategoria: wycieczka rowerowa, rejs statkiem

Czas trwania: 12 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania, pikniki i obiadokolacje

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa

Łączna ilość km do przejechania: do 390 km

Cena: od 6500 zł

Wycieczka rowerowa prowadzi po lasach, ścieżkach rowerowych wzdłuż jezior, przez niepowtarzalne krajobrazy, wioski jak z minionych wieków, i odrestaurowane miasta w których znajdziemy barokowy przepych. To wszystko mają Państwu do zaoferowania kraje bałtyckie. Zapraszamy na naszą wyprawę rowerową i odkrycie tych trzech niezwykłych krajów: Estonii, Łotwy i Litwy. Dzięki ustalonej trasie poznają Państwo nie tylko trzy kraje bałtyckie, ale także ich historię, a przede wszystkim ich mieszkańców. Miesiące letnie, szczególnie w Estonii pozwolą Państwu cieszyć się bardzo długiem dniem, słońce znika tam za horyzontem dosłownie na godzinę.

Krótkie podsumowanie trasy rowerowej:

Dzień 1. Przyjazd do Talina i zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Dzień 2. Talin – Wyspa Saarema, Kuressaare

Dzień 3. Wyspa Saarema

Dzień 4. Wyspa Saarema – Parnü

Dzień 5. Estonia: Parnü – Łotwa: Ryga

Dzień 6. Ryga – zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Dzień 7. Wybrzeże Bałtyku: Jurmala – Liepaja

Dzień 8. Liepaja – Kłajpeda

Dzień 9. Mierzeja Kurońska – Nida – rejs statkiem po Mierzei Kurońskiej – Kłajpeda

Dzień 10. Kłajpeda – Kowno

Dzień 11. Troki – Wilno – zwiedzanie obu miejscowości z przewodnikiem

Dzień 12. Wilno – koniec wycieczki

Dzień 1. Estonia: Tallin przyjazd

Przyjazd do Talinna we własnym zakresie lub z kierowcą Nature Travel. Około godziny 18:00 czesu lokalnego zaplanowny jest obiad na starym mieście w lokalnej restauracji i zaraz po nim spotkanie z przewodnikiem, który oprowadzi Państwa po Starym Mieście w Tallinie i opowie o jego historii.  Nocleg w jednym z hoteli w Tallinie

W cenie: zwiedzanie z przewodnikiem Tallina, zwiedzanie w języku polskim (w przypadku niedostępności polskojęzycznego przewodnika, tłumaczyć będzie pilot)

Dzień 2. Tallin – Wyspa Saarema, Kuressaare

Dystans: ok. 50 km rowerem, ok. 180 km busem

Transfer autobusem na wyspę Saarema. Największa wyspa Estonii potrafi uzależnić, przyroda jest tam zupełnie inna niż na stałym lądzie Estonii. Dzięki łagodnemu klimatowi i wapiennej glebie wyspa Saaremaa ma bogatą florę i faunę. Kuressaare jest uzdrowiskiem z najdłuższą tradycją w Estonii. Po przyjeździe warto pospacerować po uroczej starówce Kuressaare i podziwiać jego architekturę, kawiarnie i galerie. Zakwaterowanie i kolacja w Kuressaare.

Dzień 3. Wyspa Saarema, Kuressaare

Dystans: ok. 50 km rowerem, ok. 30 km busem

Po krótkim transferze wycieczka rowerowa po południu wyspy. Znajdą tu Pańnstwo wspaniałe widoki i wiele możliwości do kąpieli w morzu. Wieczorem powrót rowerem do Kuressaare.

Dzień 4. Wyspa Saarema – Parnü

Dystans: ok. 40 km rowerem, ok. 150 km busem

Po śniadaniu przejazd busem do północnej części wyspy. Wycieczkę rowerową rozpoczynamy od morskiego punktu widokowego Ninanse Pank, po drodze docierając do malowniczego klifu Panga. Dzisiejsza trasa rowerowa kończy się na plaży. Po krótkiej kąpieli przejazd autobusem do Parnawy. To średniowieczne miasto ma spokojną i romantyczną elegancję. Jest to główne miejsce wypoczynku w Estonii, znaleźć tam również można wiele punktów spa, od dużych basenów po przytulne i zabytkowe łaźnie. Zakwaterowanie i kolacja w Pärnu.

Dzień 5. Estonia: Parnawa – Łotwa: Zamek Zakonu Kawalerów Mieczowych w Siguldzie – Ryga

Dystans: ok. 40 km rowerem, ok. 200 km busem

Po śniadaniu opuszczamy Estonię i kierujemy się na Łotwę. Po około 2 godzinach jazdy docieramy do Cesis, gdzie znajduje się park zamkowy ze wzgórzem  i ruinami zamku (zwiedzanie opcjonalne). Następnie rowerem jedziemy wzdłuż rzeki Gauja w kierunku miejscowości Sigulda i Turaida. Po dotarciu do Siguldy czeka na Państwa wycieczka z przewodnikiem po zamku Turaida (zwiedzanie w języku polskim – w przypadku niedostępności polskojęzycznego przewodnika, tłumaczyć będzie pilot). Następnie autobusem jedziemy  do Rygi (około 1 godziny). Nocleg i kolacja w Rydze.

Dzień 6. Ryga – miasto kultury

Ryga jest przepięknym miastem, będą mieli dzisiaj Państwo okazję odkryć jej architektoniczne perełki i secesyjne fasady. Rano czekać będzie na Państwa ok 3 godzinne zwiedzanie, po zwiedzaniu w jednej z lokalnych restauracji zaplaniwany jest lunch (w ramach wyżywienia). Później będą mieli Państwo czas do własnej dyspozycji.

W cenie: zwiedzanie z przewodnikiem Rygi, zwiedzanie w języku polskim (w przypadku niedostępności polskojęzycznego przewodnika, tłumaczyć będzie pilot)

Dzień 7. Ryga – wybrzeże Morza Bałtyckiego – Jurmala – Liepaja/Lipawa

Dystans: ok. 43 km rowerem, ok. 220 km busem

Rano czeka na Państwa krótki transfer za Rygę, gdzie przyjemną ściężką rowerową dojadą Państwo do miejsowości Jurmala. Jadąc rowerem krok po kroku odkrywać będą Pańśtwo przepiękne, białe, piaszczyste plaże i unikalne architektoniczne połączenie od drewnianych willi z XIX wieku po współczesne budynki. Polecamy kąpiel w morzu. Nastęnie po południu w umówionym miejscu, czekać będzie na Państwa bus, który zabierze Pańśtwa do hotelu w miejscowości Liepaja/Lipawa, gdzie czekać będzie na Państwa obiad w lokalnej restauracji w centrum miasta i nocleg.

Dzień 8. Lipawa – Litwa: Kłajpeda

   

Dystans: ok. 45 km rowerem, ok. 65 km busem

Po śniadaniu bus zawiezie Państwo bezpośrednio na Litwę. Dzisiejsza wycieczka rowerowa prowadzi przepiękną ścieżką rowerową wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego od miejscowości Sventoji do Kłajpedy. W ciągu dnia przejeżdżać będą Państwo przez Pałange, jest to bardzo popularne nadmorskie miasteczko. Polecamy tam przystanek aby zaczerpnąć jego atmosfery i odpocząć w jednej z licznych kafejek. Warty odwiedzenia jest też tam ogród botaniczny oraz muzeum bursztynu. Późnym popołudniem dotrą Państwo do Kłajpedy, gdzie czekać  już będzie na Państwa przewodnik, który oprowadzi Was po starym mieście, a później obiad.

W cenie: zwiedzanie z przewodnikiem Kłajpedy, zwiedzanie w języku polskim (w przypadku niedostępności polskojęzycznego przewodnika, tłumaczyć będzie pilot)

Dzień 9. Mierzeja Kurońska – Nida – rejs po Mierzei Kurońskiej – Kłajpeda

Dystans: ok. 60 km rowerem, ok. 50 km busem

Dzisiejsza zaplanowana trasa wycieczki rowerowej prowadzi do Nidy, miasta przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Najpierw czekać na Państwa będzie krótka przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. Zaraz potem mijać będą Państwo wysokie wydmy (do 60 metrów wysokości), zwane przez mieszkańców „litweską Saharą”. Na trasie do Judokrante, mijać będą Państwo tzw. wzgórze wiedźm, gdzie zobaczyć można dziwaczne rzeźby przedstawiające postaci z mitów litewskich. Jadąc dalej wzdłuż wybrzeża dotrzemy do Nidy. O ustalonej godzinie czeka na Pańśtwa rejs po Mierzei Kurońskiej i później powrót busem do hotelu w Kłajpedzie.

Dzień 10. Rejs po Mierzei Kurońskiej – Kowno

Dystans: ok. 50 km rowerem, ok. 210 km busem

Po śniadaniu zaplanowana jest przejażdżka rowerowa w kierunku Vente, gdzie znajduje się rezerwat ptaków i XIX-wieczną latarnia morska. Późnym popołudniem dojeżdżamy autobusem do naszego hotelu w dawnej stolicy Litwy, Kownie. Po kolacji w hotelu zwiedzimy najpiękniejsze zakątki imponującego Kowna we własnym zakresie. Nocleg w Kownie.

Dzień 11. Kowno – Troki – Wilno

 

Dystans: ok. 30 km rowerem, ok. 100 km busem

Po śniadaniu bus zabierze Państwa do regionu jezior litewskich. Tutaj jechać będą Państwo przez malowniczy, pofałdowany teren i dotrą do miejscowości Troki. Znajduje się tutaj znany, gotycki zamek zbudowany na wyspie na jeziorze Galve. Po krótkim zwiedzaniu bus zabierze Państwa do Wilna (ok. 30 km), gdzie wieczorem czekać będzie jeszcze na Państwa zwiedzanie przepięknego,  starego miasta Wilna  z przewodnikiem. Po zwiedzaniu obiad i nocleg w Wilnie lub powrót z kierowcą Nature Travel do Polski.

W cenie: zwiedzanie z przewodnikiem Trok i Wilna, zwiedzanie w języku polskim (w przypadku niedostępności polskojęzycznego przewodnika, tłumaczyć będzie pilot)

Dzień 12. Wilno

Po śniadaniu wymeldowanie się z hoitelu i powrót we włąsnym zakresie do Polski.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 11 noclegów w lokalnych hotelach lub pensjonatach, pokoje z łazienką (9 noclegów w wypadku powrotu do Polski z kierowcą Nature Travel)
 • wycieczka z towarzyszącym przez cały czas trwania wycieczki polskojęzycznym pilotem
 • towarzyszący podczas trasy kierowca z busem dostęny pod telefonem, który przewozi bagaże, dokonuje napraw w razie potrzeby
 • Opłaty miejscowe
 • wyżywienie: śniadania, pikniki i obiadokolacje
 • Zwiedzanie z przewodnikiem Tallina, Tartu, Rygi, Kłajpedy, Trok i Wilna
 • Rejs statkiem po Mierzei Kurońskiej
 • Transfery zgodnie z opisem
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • szczegółowy opis trasy
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 10 osób

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Wynajem rowerów
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży

 

Cena wycieczki za osobę w pokoju dwuosobowym:

6500 zł/osoba

Cena za nocleg w pokoju jednoosobowym: 7550 zł/osoba

100 zł/osoba – transport z kierowcą Nature Travel (z rowerami lub bez) z Białegostoku do Tallina i z Wilna do Białegostoku

Dodatkowe rabaty:

 • Dziecko 0-5 lat ( (jeśli nie potrzebuje osobnego łóżka) gratis
 • dzieci 5-10 lat – 50% ceny, nocleg na dostawce (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dzieci 10-16 lat śpiące na dostawce 80% ceny (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dziecko 17 lat i więcej oraz osoba dorosła śpiąca na dostawce w pokoju 3- lub 4- osobowym – 10% rabatu od ceny wyjściowej

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy Unisex – 50 zł/osoba/dzień

Rower elektryczny – 100 zł/osoba/dzień

Przyczepka dziecięca – 350 zł/szt

Fotelik dziecięcy – 100 zł/szt

Termin wycieczki rowerowej 2024:

Kod grupyStart w TallinieKoniec (dzień wcześniej przy powrocie z kierowcą Nature Travel)
BNT-0122.0603.07
BNT-0213.0724.07
BNT-0327.0707.08
BNT-0410.0821.08

 *Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 10 osób

Litwa, Estonia i Łotwa znajdują się w Strefie Schengen, do przekroczenia granicy potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

3 + 13 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →