Porto do Coimbry Kultura i światowe dziedzictwo, przyroda i wioski rybackie 7 dni

Portugalia bike tour coimbra wycieczka rowerowa Portugal

Wycieczka rowerowa

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 7 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania 

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa, miejscami średnia

Łączna ilość km do przejechania: do 220 km

Cena: od 4600 zł

Wycieczka rowerowa z Porto do Coimbry to niesamowita przejażdżka między dwoma średniowiecznymi miastami pełnymi tajemnic historii. Rozpocznij wycieczkę tam, gdzie narodziła się nazwa Portugalii, Porto, sklasyfikowane jako obiekt światowego dziedzictwa Unesco. Dowiedz się więcej o winie porto, napoju i związanym z nim wymiarze kulinarnym. Smakuj, wąchaj, poznawaj i wygrzewaj się w słońcu podczas jazdy na rowerze wzdłuż jednych z najpiękniejszych plaż w Europie. Poznaj Aveiro, Wenecję Portugalii, jej kanały i solniska. Przejedź przez rozległe lasy sosnowe zasadzone w celu zaopatrzenia portugalskich odkryć. Ciesz się tętniącym życiem Figueira da Foz, wspaniałym miejscem na wakacje.
Zakończ podróż na wysokim poziomie, w mieście światowego dziedzictwa Coimbra z imponującym uniwersytetem i romantycznymi uliczkami, gdzie król zmienił historię dla swojej kochanki. Leżąca w połowie drogi między Lizboną a Porto, czcigodna Coimbra gnieździ się nad brzegiem rzeki Mondego w dostojnej chwale. Słynąca z uniwersytetu – najstarszego w kraju – oraz fantastycznej kolekcji pięknych kościołów, spokojnych klasztorów i tętniących życiem instytucji kulturalnych, Coimbra jest również ruchliwym centrum handlowym z wieloma sklepami, butikami i apetycznym wyborem kawiarni i restauracji.

Krótkie podsumowanie trasy rowerowej:

Dzień 1. Porto

Dzień 2. Porto – Furadouro

Dzień 3. Furadouro – Aveiro

Dzień 4. Aveiro – Mira

Dzień 5. Mira – Figueira da Foz

Dzień 6. Figueira da Foz – Coimbra

Dzień 7. Coimbra – Koniec wycieczki

Dzień 1. Porto

Witamy w Porto- jednego z najpiękniejszych miast w Europie i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wykorzystaj ten pierwszy dzień na zwiedzanie miasta, odwiedź jedną z historycznych loży Porto Wine i odkryj różnorodność kulinarnych przysmaków, które miasto ma do zaoferowania. Spaceruj po historycznym centrum średniowiecznej dzielnicy nad rzeką Ribeira, do mostu Dom Luis, zwracając uwagę na tradycyjne łodzie Rabelo zacumowane na rzece Douro. W mieście jest ponad 150 zabytków do zwiedzenia. Fakultatywny pakiet degustacji wina obejmuje wizytę z przewodnikiem i degustację wina w jednej z historycznych piwnic, w której wino dojrzewa.

Dzień 2. Porto – Furadouro – Unikalne krajobrazy z widokiem na morze, otoczone lasami sosnowymi

Dystans: ok. 42 km rowerem, przewyższenia: +77m

Porzuć zgiełk miasta na rzecz ciszy i spokoju wybrzeża Atlantyku. Przejazd przez wiele małych miasteczek, które gnieżdżą się wzdłuż wybrzeża, a od czasu do czasu w lasach sosnowych. Dzień kończy się w Furadouro, gościnnym miasteczku słynącym z doskonałych ryb. Zapraszamy na posiłek!

Dzień 3. Furadouro – Aveiro – Secesyjne i kolorowe łodzie Moliceiro w portugalskiej „Wenecji”


Dystans: ok. 45,5  km rowerem, przewyższenia: +40 m

Jeśli masz czas, wybierz się na wycieczkę Moliceiro, kolorowymi, ręcznie malowanymi drewnianymi łodziami używanymi do zbierania wodorostów, wzdłuż kanałów, od których Aveiro nazywane jest portugalską Wenecją. Na lądzie, połaskocz swoje kubki smakowe i dołącz do warsztatów, aby zrobić typowe ciasto Aveiro. Nie zapomnij odwiedzić solnisk i cieszyć się cudownie kojącymi właściwościami soli morskiej, mocząc stopy w małych wanienkach. Dzisiejsza wycieczka rowerowa to przyjemna przejażdżka wzdłuż rzeki Aveiro Ria.

Dzień 4. Aveiro – Mira – Tradycyjne portugalskie rybołówstwo rzemieślnicze i plaża wyróżniona Błękitną Flagą

Dystans: ok. 34,8 km rowerem, przewyższenia: +30 m

Dzisiejsza trasa to wspaniała mieszanka plaży, sosnowych lasów i nadrzecznych ścieżek. Mira, w której będziesz dziś spać, być może po to, aby marzyć, to mała wioska rybacka, w której główną działalnością jest nadal rybołówstwo rzemieślnicze z kolorowymi łodziami ciągniętymi niegdyś przez woły. Z pewnością zainspirują cię piękne wielokolorowe domy w paski i przyjaźni mieszkańcy. Obserwuj złoty efekt słońca na piasku, morzu, roślinności i jasności kontrastujących kolorów krajobrazu. Koniecznie odwiedź fantastyczną wioskę rybacką Praia de Mira i odkryj typowe kolorowe drewniane domy zwane „palheiros”. Rozkoszuj się fantastycznymi specjałami gastronomicznymi przyrządzanymi ze świeżych ryb, które można tu znaleźć. Spaceruj wzdłuż pięknej laguny Mira i ciesz się jej naturalnym krajobrazem.

Dzień 5. Mira – Figueira da Foz – Unikalna mieszanka kosmopolityzmu odziedziczonego po Belle Époque i rozległych plaż z miękkim białym piaskiem

Dystans: ok. 57,9 km rowerem, przewyższenia: +261 m

Dziś opuścisz urokliwe miasto Mira w kierunku Figueira da Foz wzdłuż portugalskiego srebrnego wybrzeża. Ciesz się przyrodą podczas pięknej przejażdżki przez zielone pola. Będziesz jechać między długimi plażami i dużym lasem sosnowym, który sprawi, że poczujesz się jak w dziczy. Przejażdżka odbywa się ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż drogi zwanej Estrada Atlântica (Droga Atlantycka).
Otoczona zachowanymi wydmami, malownicza i spokojna wioska Praia da Tocha ma ogromną złotą piaszczystą plażę, która rozciąga się na północ. Figueira da Foz, znana również z niesamowitej złotej piaszczystej plaży, jest idealnym miejscem na odpoczynek i marzenia.

Dzień 6. Figueira da Foz – Coimbra

 

Dystans: ok. 44,9  km rowerem, przewyższenia: +75 m

Dzisiejsza trasa prowadzi wzdłuż pól ryżowych i bujnej przyrody. Ciesz się zmianą z jazdy przez miasta na ścieżkę rowerową wzdłuż rzeki Mondego. Gdy dotrzesz do Coimbry, przywita Cię nowoczesny park nad rzeką z tarasowymi barami i restauracjami, elegancki most dla pieszych przez rzekę i duże centra handlowe. Piękne historyczne centrum tego uniwersyteckiego miasta kaskadowo schodzi ze zbocza wzgórza na wschodni brzeg Mondego, wielobarwny kolaż wielowiekowych budynków. Podczas roku akademickiego, zwłaszcza w letnie wieczory, ulice Coimbry, drugiego najstarszego uniwersytetu w Europie po Bolonii, odbijają się echem nawiedzonego piękna studenckich ballad miłosnych i dźwięku ich mandolin, charakterystycznego fado Coimbra.

Dzień 7. Coimbra

 

Po śniadaniu zaplanowany jest transfer na lotnisko w Porto. Następuje koniec wycieczki loub przedłużenie pobytu.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • Organizacja programu
 • Zakwaterowanie, 6 nocy, w pokoju dwuosobowym typu standard
 • Codzienny transfer bagażu
 • Transfery z lotniska w Porto do punktu początkowego i końcowego programu samochodem osobowym, vanem lub minibusem
 • Na osobę: rower hybrydowy, bagażnik, 1 sakwa rowerowa, torba na kierownicę, 1 zapasowa dętka
 • Na grupę/rezerwację: GPS załadowany trasami, zestaw narzędzi, apteczka pierwszej pomocy, zestaw do naprawy przebitej opony, pompka, blokada (jedna na dwa rowery)
 • Przechowywanie rowerów na noc w hotelach
 • Dostęp do logowania do aplikacji, w której trasa jest publikowana w formie cyfrowej, w tym mapa, ciekawe miejsca i szczegóły trasy; klient musi pobrać ją wcześniej na swój smartfon i korzystać z niej online / offline, aby prowadzić się podczas podróży.
 • Wyżywienie: śniadania
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca końcowego wycieczki
 • Rower elektryczny
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Ubezpieczenie
 • Opłaty miejscowe

 

Cena wycieczki za osobę w pokoju dwuosobowym:

Start wycieczki rowerowej: poniedziałekrezerwacja od 2 do 5 osóbrezerwacja od 6 do 10 osóbDopłata za pokój 1 osobowy

01.03.2024 – 30.04.2024

01.10.2024 – 30.11.2024

 4850 zł4600 zł1800 zł
01.05.2024 – 30.09.20245350 zł5050 zł1950 zł

Dopłata za start wycieczki w inny dzień niż niedziela: 900 zł/osoba

E-bike: 850 zł/rower

Pakiet „Wino, jedzenie i rejs łodzią” – 270 zł/osoba

Obejmuje:
Dzień 1 | 1 wizyta i degustacja wina porto w historycznej piwnicy wina porto w Porto*
Dzień 3 | 1 rejs statkiem Moliceiro w Aveiro
Dzień 3 | 1 degustacja typowego ciasta z 2 alkoholami i kilkoma przysmakami z Aveiro

Pakiet „Wino i obiad” – 810 zł/osoba

Obejmuje:
Dzień 1 | Kolacja dla smakoszy w Porto z trzema daniami i winem – w Porto
Dzień 6 | Kolacja i wieczór Fado, trzydaniowe menu i wino z typową muzyką Fado – w Coimbrze

 

Dodatkowe noclegi i  transfery na życzenie

Termin wycieczki rowerowej 2024:

 Start: każda niedziela od 01.03.2024 d0 30.11.2024

*Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

Portugalia znajduje się w Strefie Schengen, do przekroczenia granicy potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Do Porto (start wycieczki na lotnisku Porto) najlepiej dostać się samolotem.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

14 + 13 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →