Rowerem z Pragi do Drezna – wycieczka rowerowa z pilotem

wyprawy rowerowe Albania

Wycieczka z pilotem

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 6 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Noclegi: hotele 3* i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa

Łączna ilość km do przejechania: do 240 km

Cena: od 5340 zł

Dzięki inwestycjom w ciągu ostatnich kilku lat, wycieczka z Pragi do Drezna stała się najlepiej rozwiniętą trasą rowerową w Czechach z ponad połową dystansu na specjalnie przygotowanych trasach rowerowych lub na mniejszych drogach z oznakowanymi trasami rowerowymi. między innymi z tego powodu szlak ten jest bardzo polecany rodzinom z dziećmi.

Jadąc zgodnie z biegiem rzeki jechać będziemy przez piękną okolicę pełną malowniczych miasteczek, takich jak Melnik, Litomerice czy Bad Schandau. Oferowana wycieczka rowerowa z Pragi do Drezna poprowadzi nas przez naturalne piękno przedziwnego Parku Narodowego Czesko-Saksońskiej Szwajcarii, a także przez romantyczny region wygasłych wulkanów czeskich Gór Środkowych. Ostatni odcinek poprowadzi nas przez regiony objęte patronatem UNESCO – Drezdeńską Dolinę Łaby. Połączenie dwóch europejskich ośrodków, a także piękna dorzeczy Wełtawy i Łaby, daje bardzo atrakcyjną, ale nie wymagającą fizycznie wycieczkę, którą mogą pokonać nawet mniej sprawni rowerzyści. Jako dodatkową atrakcję proponujemy wycieczkę łodzią lub popołudniową wędrówkę pieszą po czeskiej Szwajcarii Saksońskiej.

Krótkie podsumowanie trasy:

Dzień 1. Praga – Mělník
Dzień 2. Mělník – Litoměřice
Dzień 3. Litoměřice – Děčín
Dzień 4. Děčín – Czeska Szwajcaria Saksońska – Hřensko / Bad Schandau
Dzień 5. Bad Schandau – Drezno
Dzień 6. Drezno

Dzień 1. Praga – Mělník

Dystans: 58 km – 70 km (dla chętnych) rowerem

Pierwszy dzień wycieczki od razu rozpoczyna się od trasy rowerowej i niewielkiego podjazdu. Dzisiejszy etap prowadzi ładną ścieżką do serca czeskiego regionu winiarskiego – miasta Mělník. Tuż przed wyjazdem z Pragi mijamy barokowy zamek Troja i kierujemy się na północ brzegiem Wełtawy. Tam rzeka wcina się w ziemię, tworząc bardzo ciekawe formacje skalne i głębokie doliny. Zwiedzanie zamków w Nelahozeves lub Veltrusy to największe atrakcje tego dnia (opcjonalne). Dzień zakończymy w starym mieście winiarskim nad zbiegiem Wełtawy i Łaby – Mělník.

Dzień 2. Mělník – Litoměřice

Dystans: 50 km rowerem

Dzisiejsza trasa prowadzi nas przez spokojną okolicę rzeki Łaba i przebiega bez większych zmian wysokości. Region ten jest jednym z najbardziej żyznych regionów Republiki Czeskiej. Najbardziej imponującym przystankiem na dzisiejszej trasie jest potężna twierdza Terezín z przełomu XVIII i XVIII wieku, która doskonale oddaje klimat ówczesnej architektury militarnej. Ciemną stroną historii twierdzy jest okres II wojny światowej. Naziści wykorzystywali to miejsce jako żydowski obóz koncentracyjny. Dzień zakończymy w mieście Litoměřice – duchowym centrum tego regionu.

Dzień 3. Litoměřice – Děčín

Dytans: 52 km rowerem

Dzisiejsza trasa prowadzić będzie przez Czeskie Góry Środkowe. Mimo że region jest bardzo pagórkowaty, przez większość czasu będziemy podążać wzdłuż brzegów Łaby. Otoczać nas będą malownicze wzgórza, mijać będziemy ruiny z dawnych czasów. Ten dawny region wulkaniczny zawsze był idealnym terenem do budowy zamków i fortec. Dzisiejszą wycieczkę rowerową kończymy w malownicznie położonym miasteczku Děčín.

Dzień 4. Děčín – Czeska Szwajcaria Saksońska – Hřensko / Bad Schandau

Dystans: 25 km rowerem

Ten dzień będzie prawie całkowicie do Państwa dyspozycji. Po śniadaniu mogą zdecydować Państwo, czy wolą jazdę na rowerze, czy żeglowanie rzeką do miasteczka Hřensko. To przygraniczne miasto leży w sercu Czesko-Saksońskiego Parku Narodowego i oferuje wiele ciekawych atrakcji – szlaki turystyczne prowadzące przez scenerię skalistych miast, płaskowyżów, przełęczy, głębokich wąwozów i zboczy. Miejscem wartym uwagi jest cud Bramy Pravčickiej, największego naturalnego mostu skalnego w Europie.

 

Dzień 5. Bad Schandau – Drezno

Dystans: 50 km rowerem

Jadąc rowerem będziemy mijać będziemy dzisiaj wiele zabytków. Chwilę po wyjeździe z Bad Schandau zobaczymy przerażająco wyglądającą fortecę Königstein, a tuż za następnym zakrętem piękną formację skalną z romantycznym mostem skalnym i ruiną Bastei. Kilka kilometrów dalej, pod miejscowością Pirna, wjedziemy w rejon Doliny Drezna, gdzie na koniec czekać nas będzie cel naszej wycieczki rowerowej – miasto Drezno.

Dzień 6. Drezno

Nie ma chyba w Niemczech drugiego miasta, które lepiej symbolizuje burzliwą historię tego kraju i pokazuje wielowiekowy rozkwit kulturowy i architektoniczny połączony z wolnością religijną i dobrobytem gospodarczym. Po krótkiej epoce nazizmu miasto spotkała okrutna kara w postaci największego bombardowania w czasie II wojny światowej, które z dnia na dzień obróciło  prawie całe miasto w ruinę. Dla chętnych możemy zorganizować zwiedzanie miasta lub przedłużenie pobytu w Dreźnie.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 5 noclegów ze śniadaniami w lokalnych hotelach lub pensjonatach o dobrym standardzie, pokoje z własną łazienką
 • 3 obiady (bez napojów)
 • opieka anglojęzycznego pilota podczas całego trwania wycieczki
 • Woda na czas wycieczki
 • przekąski w towarzyszącym busie
 • Transfer bagaży między miejscami noclegowymi
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Pakiet turysty: szczegółowo opisany przebieg trasy z informacjami niezbędnymi do samodzielnego jej pokonania rowerem
 • Transfer z Pragi do początkowego miejsca wycieczki
 • Wydanie i odbiór wynajmowanego roweru w ustalonym miejscu
 • Wycieczka zorganizowana pod warunkiem zberania się grupy, możliwość rezerwacji od 1 osoby

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Dodatkowe posiłki w czasie wycieczki

Cena za osobę (w pokoju dwuosobowym):

PokójCena
Kategoria B5340 zł

Jedna osoba w pokoju 1-osobowym – 6110 zł

Wynajem rowery trekkingowego – 360 zł

Dopłata za rower elektryczny – 705 zł

Dodatkowe rabaty:

Rabaty dla dzieci na życzenie – wycena indywidualna

Rabaty na dostawkę w pokoju na życzenie – wycena indywidualna, w zalezności od wolnych pokoi

Wycieczka Praga – Drezno z pilotem w czasie całego trwania wycieczki pod adresem 

Zaplanowane terminy startu wycieczki z pilotem, niedziele:

 • 26.05.2024
 • 23.06.2024
 • 07.07.2024
 • 28.07.2024
 • 01.09.2024
 • 22.09.2024

Czechy znajdują się w strefie Schengen, w związku z tym do dostania się do tego kraju przez obywateli UE wystarczy ważny dowód osobisty.

Jak dojechać:

Pociągiem – najprostszym rozwiązaniem jest dojazd pociągiem do Pragi i powrót pociągiem z Drezna do Polski

Samochodem – istnieje możliwość zostawienia auta w Pradze na podziemnym parkingu, powrót do Pragi pociągiem z Drezna we własnym zakresie

W razie wątpliwości służymy pomocą i wskazówkami dojazdu.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

11 + 6 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →