Velo Dunajec – Rowerem od Zakopanego do Krakowa – Indywidualna wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 dni, 7 nocy

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania

Noclegi: hotele i pensjonaty

Łączna ilość km do przejechania: ok 225 km

Cena: 3900 zł

Velo Dunajec można najpiękniejszym szlakiem rowerowym w Polsce. Trasa ta łączy górskie uroki Zakopanego i Tatr Wysokich oraz klimatyczny Zalew Czorsztyński. Dodatkową atrakcją na trasie są średniowieczne zamki oraz wysokie wapienne klify.

Kraków

Krakowa nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest stolicą województwa małopolskiego, jednym z najstarszych miast w Polsce i perełką narodowego dziedzictwa kultury. Obszar zabytkowego Starego Miasta oraz Kazimierza wpisano w 1978 r. na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. O Krakowie można pisać wiele, ale o jego najważniejszych miejscach oraz o jego historii usłyszcie Państwo podczas zaplanowanego zwiedzania miasta.

Zakopane

Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski. W jego granicach administracyjnych znajduje się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tarnów

Leży przy ujściu Białej do Dunajca. Jest miastem centralnym aglomeracji tarnowskiej. W mieście znajduje się siedziba powiatu tarnowskiego. Miasto lokowane przez Spycimira herbu Leliwa, na podstawie dokumentu wystawionego przez kancelarię króla Władysława Łokietka z 7 marca 1330 roku. Zachował się historyczny zespół architektoniczno-urbanistyczny miasta.

Krótkie podsumowanie trasy:

 

Dzień 1. Przyjazd do Krakowa, zwiedzanie miasta

Dzień 2. Ząb – Zakopane

Dzień 3. Zwiedzanie Zakopanego

Dzień 4. Zalew Czorsztyński i średniowieczne zamki

Dzień 5. Malownicza trasa w Pieninach i wycieczka na Słowację

Dzień 6. Dunajec – Nowy Sącz

Dzień 7. Tarnów – Kraków

Dzień 8. Wyjazd z Krakowa

Dzień 1: Dzień odpoczynku

Witamy w Krakowie

Indywidualny przyjazd do Krakowa. Spotkanie z przedstawicielem NT odbędzie się o godzinie 16:00 w hotelu. Następnie odbędzie się kompleksowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Krakowie. Miasto to posiada charakterystyczną atmosferę i jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do najważniejszych zabytków architektury należą: Kościół Mariacki ze znanym na całym świecie ołtarzem Wita Stoßa, uważanym za jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki późnego gotyku, oraz Zamek Królewski na Wawelu z katedrą. Wycieczka potrwa około 3 godziny. Nocleg w hotelu w Krakowie.

Dzień 2: Wycieczka rowerem ok. 15 km, bez wzniesień – cały czas z górki, Autobusem ok. 140 km

Ząb – Zakopane

Transfer autobusem zabierze cię w Tatry Wysokie, do najwyżej położonej miejscowości w Polsce, Ząb (1060 m n.p.m.). Wycieczka rowerowa poprowadzi przez Gubałówkę, z której roztacza się prawdopodobnie najpiękniejsza panorama Tatr Wysokich i Zakopanego. Po przyjeździe będziesz mieć czas wolny w Zakopanem. Nocleg również w Zakopanem.

Dzień 3: Dzień odpoczynku

Zakopane, czas wolny w Tatrach Wysokich

Dzisiejszy dzień możesz spędzić na spacerze po Zakopanem lub wyruszyć na górski szlak turystyczny. Jesteśmy tutaj, aby pomóc ci w dokonaniu wyboru. Opcji jest naprawdę wiele. Szlaki turystyczne w Tatrach są dobrze oznakowane i mają dobrą infrastrukturę (schroniska górskie wzdłuż szlaków, połączenia autobusowe itp.) Nocleg taki sam jak w dniu 2.

Dzień 4: Wycieczka rowerem ok. 35 km lub 56 km, autobusem lub pociągiem ok. 25 km (opcjonalnie)

Zalew Czorsztyński i średniowieczne zamki

Zaraz po śniadaniu rozpoczniesz wycieczkę rowerową nad Zalew Czorsztyński. Możesz przejechać całą trasę (około 56 km) lub skrócić ją, jadąc pociągiem do Nowego Targu i tam rozpoczynając wycieczkę rowerową. Podążając wyznaczonym szlakiem, dotrzesz do miejscowości Czorsztyn, gdzie znajdują się ruiny średniowiecznego zamku. Następnie przeprawisz się łodzią przez zbiornik wodny do Niedzicy, gdzie będziesz możliwość zwiedzić zamek. Zakwaterowanie w Niedzicy lub okolicy.

Dzień 5: Wycieczka rowerem ok. 30 km

Malownicza trasa w Pieninach i wycieczka na Słowację

Po śniadaniu rozpocznie się właściwa trasa rowerowa wzdłuż Dunajca. Rzeka ta przez tysiące lat wyrzeźbiła sobie drogę przez wysokie wapienne klify. Nad tobą wzniosą się pionowe klify i ściany o wysokości kilkuset metrów. Przekroczysz granicę polsko-słowacką na rowerze, podążając malowniczą trasą wzdłuż rzeki do miasta Cerveny Klastor. W miejscowości, położonej u podnóża imponującego masywu znanego jako ,,Trzy Korony”, zalecamy krótką przerwę. Następnie przejazd wąską ścieżką rowerową (wykutą w skałach, wzdłuż całego biegu Dunajca) z powrotem do Szczawnicy w Polsce. Nocleg w hotelu w Szczawnicy.

Dzień 6: Wycieczka rowerem ok. 52 km

Trasa Dunajec – Nowy Sącz

Po śniadaniu czas wolny na spacer po Szczawnicy lub relaks. Po południu udasz się łatwą trasą rowerową wzdłuż Dunajca do Nowego Sącza. Po przyjeździe polecamy spacer po rynku. Nocleg w hotelu w Nowym Sączu.

Dzień 7: Wycieczka rowerem ok. 72 km

Po śniadaniu pojedziesz na rowerze w kierunku Tarnowa. Trasa prowadzi płaską ścieżką rowerową wzdłuż Dunajca. W Bogumiłowicach znajduje się stacja kolejowa, z której można wrócić pociągiem wraz z rowerem do Krakowa. Alternatywnie można dojechać do Tarnowa pociągiem (dodatkowe 9 km rowerem). Tarnów ma piękną starówkę wartą zobaczenia. Pociąg do Krakowa odjeżdża co około 30 minut (w zależności od pory dnia), a cała podróż trwa godzinę. Późnym popołudniem będziesz mieć czas wolny na dalsze zwiedzanie Krakowa na własną rękę. Znany jako ,,Florencja Północy” ze względu na swój południowy urok, Kraków jest stolicą Małopolski. Nocleg w hotelu w Krakowie.

Dzień 8: Wyjazd z Krakowa

Po śniadaniu rozpoczniesz podróż powrotną do domu. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Krakowie.

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie w dobrych hotelach i pensjonatach w pokojach dwuosobowych lub jednoosobowych
 • Posiłki: BB – śniadania
 • Podatki lokalne
 • Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem (do 3 godzin)
 • Wszystkie transfery zgodnie z programem
 • Pomoc techniczna podczas podróży
 • Transfer bagażu między miejscami zakwaterowania
 • Mapa okolicy i szczegółowe opisy tras wraz ze śladami GPS
 • 28-calowe rowery unisex z niskim wejściem, wyposażone w 7-biegową przekładnię Shimano w piaście
 • Minimalna liczba uczestników: 2 osoby

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
 • Wynajem rowerów
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży

 

Cena za osobę:

3900 zł/osoba w pokoju dwuosobowym

Cena za nocleg w pokoju jednoosobowym:  4700 zł/osoba

Dodatkowe rabaty:

 • Dziecko 0-5 lat ( (jeśli nie potrzebuje osobnego łóżka) gratis
 • dzieci 5-10 lat – 50% ceny, nocleg na dostawce (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dzieci 10-16 lat śpiące na dostawce 80% ceny (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dziecko 17 lat i więcej oraz osoba dorosła śpiąca na dostawce w pokoju 3- lub 4- osobowym – 10% rabatu od ceny wyjściowej
 • przy grupowej rezerwacji na 4 osoby dorosłe lub więcej 5% rabatu od ceny wyjściowej/osoba (nocleg w pokoju dwuosobowym)

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy Unisex –  50 zł/osoba/dzień

Rower elektryczny –  110 zł/osoba/dzień

Termin wycieczki:

KodStartKoniec
KVDI-01 12 maja 19 maja
KVDI-02 2 czerwca9 czerwca
KVDI-03 23 czerwca30 czerwca
KVDI-04 30 czerwca7 lipca
KVDI-05 14 lipca21 lipca
KVDI-06 21 lipca28 lipca
KVDI-07 4 sierpnia 11 sierpnia

 *Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

Start i koniec wycieczki w opisie trasy jest punktem orientacyjnym w danej miejscowości. Miejsce noclegu nie jest punktem końcowym wycieczki, po dojechaniu do określonego w opisie trasy punktu końcowego danego dnia, otrzymają Państwo mapę z informacją jak dojechać do miejsca noclegu.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

10 + 11 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →