Velo Dunajec – Rowerem od Zakopanego do Krakowa – Wycieczka z pilotem

Wycieczka rowerowa

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 dni, 7 nocy

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania i obiadokolajce

Noclegi: hotele i pensjonaty

Łączna ilość km do przejechania: ok 165 km

Cena: od 5800 zł

Velo Dunajec można najpiękniejszym szlakiem rowerowym w Polsce. Trasa ta łączy górskie uroki Zakopanego i Tatr Wysokich oraz klimatyczny Zalew Czorsztyński. Dodatkową atrakcją na trasie są średniowieczne zamki oraz wysokie wapienne klify.

Kraków

Krakowa nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest stolicą województwa małopolskiego, jednym z najstarszych miast w Polsce i perełką narodowego dziedzictwa kultury. Obszar zabytkowego Starego Miasta oraz Kazimierza wpisano w 1978 r. na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. O Krakowie można pisać wiele, ale o jego najważniejszych miejscach oraz o jego historii usłyszcie Państwo podczas zaplanowanego zwiedzania miasta.

Zakopane

Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski. W jego granicach administracyjnych znajduje się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wieliczka

Miejscowość słynąca z dawnej kopalni soli, a obecnie muzeum umożliwiającym zjechanie pod ziemię kopalnianym szybem i spacer po solnych korytarzach. Dzięki wyjątkowej wartości przyrodniczej, historycznej i kulturowej Kopalnia Soli „Wieliczka” została wpisana na pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku

Niepołomice

Niepołomice słyną z zamku królewskiego znajdującego się w samym centrum miasta obok jego Rynku, przy zabytkowych plantach. Pięknie odrestaurowany jest prawdziwą ozdobą niewielkiego, średniowiecznego, uroczego miasteczka. Przez wieki niepołomicki zamek stanowił wypoczynkową rezydencję królewską zwaną „drugim Wawelem”.

Krótkie podsumowanie trasy:

Dzień 1. Przyjazd do Krakowa, zwiedzanie miasta

Dzień 2. Zakopane – Kościeliska i Dolina Ornaku

Dzień 3. Zakopane, Tatry Wysokie i wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch

Dzień 4. Zalew Czorsztyński i średniowieczne zamki

Dzień 5. Malownicza trasa w Pieninach, spływ Dunajcem i wycieczka na Słowację

Dzień 6. Dunajec – Nowy Sącz

Dzień 7. Zamek w Niepołomicach, Puszcza Niepołomicka i Kopalnia Soli ,,Wieliczka”

Dzień 8. Wyjazd z Krakowa

Dzień 1: Dzień odpoczynku

Witamy w Krakowie

Indywidualny przyjazd do Krakowa. Spotkanie z przewodnikiem odbędzie się o godzinie 16:00 w hotelu. Następnie odbędzie się kompleksowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Krakowie. Kraków ma charakterystyczną atmosferę i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednym z najważniejszych zabytków architektury jest Bazylika Mariacka, a światowej sławy ołtarz Wita Stoßa jest uważany za najlepszy przykład sztuki późnego gotyku. Zamek Królewski na Wawelu z katedrą to kolejna atrakcja (około 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem). Wieczór zakończysz w wybranej restauracji na Starym Mieście w Krakowie. Nocleg w hotelu w Krakowie.

Dzień 2: Wycieczka rowerem ok. 15 km, bez wzniesień – cały czas z górki, Spacer ok. 11km, Autobusem ok. 140 km

Zakopane – Kościeliska i Dolina Ornaku (około 3,5 godziny)

Transfer busem zabierze cię w Tatry Wysokie, do najwyżej położonej miejscowości w Polsce, Ząb (1060 m n.p.m.). Wycieczka rowerowa poprowadzi przez Gubałówkę, z której roztacza się najpiękniejsza panorama Tatr Wysokich i Zakopanego, do Doliny Kościeliskiej, gdzie górale od wieków spędzają lato ze swoimi stadami. W tutejszych bacówkach wyrabia się i wędzi słynne oscypki, czyli owcze sery. Do schroniska można dotrzeć pieszo (około 3,5 godziny marszu). Na Hali Ornak znajduje się schronisko, w którym można zjeść obiad z innymi turystami. Następnie wsiądziesz w autobus do hotelu docelowego na ten dzień. Nocleg i kolacja w Zakopanem.

Dzień 3: Dzień bez jazdy na rowerze, Autobus ok. 20 km, Spacer ok. 2,5 km

Zakopane, Tatry Wysokie i wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch (1 987 m n.p.m.)

Po śniadaniu przejedziesz do miejscowości Kuźnice, gdzie czeka na ciebie wjazd kolejką linową na szczyt Kasprowego Wierchu (1 987 m n.p.m.). Przejażdżka kolejką linową oferuje zapierające dech w piersiach widoki na Tatry Wysokie. Po dotarciu na szczyt możesz zejść na dół po przerwie (chętni mogą wrócić do Zakopanego pieszo). Po powrocie będziesz mieć czas wolny w Zakopanem. Kolacja i nocleg takie same jak w dniu 2.

Dzień 4: Wycieczka rowerem ok. 35 km, Autobusem ok. 25 km

Zalew Czorsztyński i średniowieczne zamki

Zaraz po śniadaniu autokar zabierze Cię do Nowego Targu, gdzie rozpoczniesz wycieczkę rowerową Szlakiem Dunajec. Podążając wyznaczoną trasą, dotrzesz do Czorsztyna, gdzie znajdują się ruiny średniowiecznego zamku. Następnie przepłyniesz statkiem przez jezioro do Niedzicy, gdzie zwiedzisz zamek. Zakwaterowanie i kolacja w Niedzicy lub okolicy

Dzień 5: Wycieczka rowerem ok. 38 km; Autobus ok. 30 km; Spływ ok. 2,5 godz.

Malownicza trasa w Pieninach, spływ Dunajcem i wycieczka na Słowację

Po śniadaniu przejedziesz rowerem lub autobusem do miejscowości Kąty, gdzie wyruszysz na piękny spływ Dunajcem. Rzeka ta przez tysiąclecia wyrzeźbiła sobie drogę przez wysokie klify. Masywne, pionowe wapienne klify o wysokości kilkuset metrów będą górować nad tobą. Po spływie i krótkiej przerwie w Szczawnicy udasz się na przejażdżkę rowerową wzdłuż Dunajca po słowackiej stronie do miejscowości Cerveny Klastor. W miejscowości położonej u podnóża wspaniałego masywu górskiego „Trzy Korony” zrobimy sobie krótki odpoczynek. Następnie przejazd wąską ścieżką rowerową (wykutą w skałach ścieżką biegnącą wzdłuż całego przełomu Dunajca) z powrotem do Szczawnicy w Polsce. Nocleg i kolacja w hotelu w Szczawnicy.

Dzień 6: Wycieczka rowerem ok. 52 km

Trasa Dunajec – Nowy Sącz

Po śniadaniu czas wolny na spacer po Szczawnicy lub relaks. Po południu udasz się łatwą trasą rowerową wzdłuż Dunajca do Nowego Sącza. Po przyjeździe polecamy spacer po rynku. Nocleg w hotelu w Nowym Sączu.

Dzień 7: Wycieczka rowerem ok. 25 km; Autobusem ok. 90 km

Zamek w Niepołomicach, Puszcza Niepołomicka i Kopalnia Soli „Wieliczka”

Po śniadaniu przejazd autobusem do Niepołomic. Znajduje się tam średniowieczny zamek królewski, który służył jako miejsce wypoczynku dla króla. Następnie przejedziemy przez malowniczą Puszczę Niepołomicką w kierunku Wieliczki, gdzie zwiedzimy podziemne miasto. Jest to również atrakcja światowej klasy, wpisana jako jeden z dwunastu obiektów na Listę Światowego i Przyrodniczego Dziedzictwa UNESCO. Późnym popołudniem będziesz miał czas wolny na samodzielne zwiedzanie Krakowa. Stolica Małopolski jest czasami nazywana „Florencją Północy” ze względu na swój południowy urok. Pożegnalną kolację zjemy w wybranej restauracji na krakowskim Starym Mieście. Nocleg w hotelu w Krakowie.

Dzień 8: Wyjazd z Krakowa

Po śniadaniu rozpoczniesz podróż powrotną do domu. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Krakowie.

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie w dobrych hotelach i pensjonatach w pokojach dwu- lub jednoosobowych z łazienkami.
 • Wyżywienie: HB śniadania i obiadokolacje – posiłki wegetariańskie są dostępne na wcześniejsze pisemne życzenie (należy określić z rybą lub bez).
 • Pierwszy posiłek zapewniony: Kolacja w dniu przyjazdu.
 • Ostatni posiłek: Śniadanie w dniu wyjazdu.
 • Podatki lokalne.
 • Woda mineralna podczas wycieczek rowerowych.
 • Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem (do 3 godzin), w tym wstęp.
 • Wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego.
 • Kolejka linowa na Kasprowy Wierch.
 • Zwiedzanie zamku w Niedzicy.
 • Spływ na Dunajcu.
 • Zwiedzanie Kopalni Soli ,,Wieliczka” z przewodnikiem, w tym wstęp.
 • Wszystkie transfery zgodnie z programem.
 • Transport bagażu, autokar towarzyszący i pomoc drogowa.
 • Mapa okolicy.
 • Wypożyczenie 28-calowych rowerów unisex z niskim stopniem, wyposażonych w 7-biegową przekładnię w piaście Shimano.
 • Profesjonalnie wykwalifikowany przewodnik.
 • Minimalna liczba uczestników: 6 osób

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
 • Wynajem rowerów
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży

 

Cena za osobę:

5800 zł/osoba w pokoju dwuosobowym

Cena za nocleg w pokoju jednoosobowym:  6600 zł/osoba

Dodatkowe rabaty:

 • Dziecko 0-5 lat ( (jeśli nie potrzebuje osobnego łóżka) gratis
 • dzieci 5-10 lat – 50% ceny, nocleg na dostawce (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dzieci 10-16 lat śpiące na dostawce 80% ceny (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dziecko 17 lat i więcej oraz osoba dorosła śpiąca na dostawce w pokoju 3- lub 4- osobowym – 10% rabatu od ceny wyjściowej
 • przy grupowej rezerwacji na 4 osoby dorosłe lub więcej 5% rabatu od ceny wyjściowej/osoba (nocleg w pokoju dwuosobowym)

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy Unisex – 50 zł/osoba/dzień

Rower elektryczny – 110 zł/osoba/dzień

Termin wycieczki:

KZK-01 23 czerwca30 czerwca
KZK-0221 lipca28 lipca
KZK-0318 sierpnia25 sierpnia

 *Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 6 osób

Start i koniec wycieczki w opisie trasy jest punktem orientacyjnym w danej miejscowości. Miejsce noclegu nie jest punktem końcowym wycieczki, po dojechaniu do określonego w opisie trasy punktu końcowego danego dnia, otrzymają Państwo mapę z informacją jak dojechać do miejsca noclegu.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

10 + 15 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →