Włochy, Dolomity: trekking, wędrówka piesza

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka piesza, trekking

Czas trwania: 6 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania, obiady (opcjonalnie)

Noclegi: hotel, pokój z łazienką

Poziom trudności: umiarkowany

Cena: od 3000 zł

Wygodna wędrówka w Dolomitach we Włoszech, wśród najpiękniejszych gór świata. Nocować będą Państwo w Pocol (Cortina d’Ampezzo), przez 5 dni, w sercu dolomitowych masywów, takich jak Tofane, Cinque Torri lub park Fanes. Masywy te oferują mnóstwo możliwości do wędrówek na wszystkich poziomach. Właśnie dlatego wybraliśmy ten region: ze względu na różnorodność krajobrazów i możliwość pieszych wędrówek w dość bliskim promieniu, dzięki czemu unikamy długich przejazdów. Nie zapomnieliśmy też o stronie kulturalnej tego pobytu, odwiedzić będą mogli Pańśtwo muzeum etnograficzne „Ampezzo” oraz galerie Skansenu „Wielkiej Wojny” na Passo Falzarego.

 

Krótkie podsumowanie trasy:

Dzień 1. Przyjazd do Pocol w regionie Cortina d’Ampezzo

Opcje trekkingu w Dolomitach w dniach 2-5:

 • Cinque Torri
 •  Góry Tofane
 • Szczyt Lagazuoi i płaskowyż
 • Tre Cime di Lavaredo – część południowa i zachodnia
 • Tre Cime di Lavaredo – część wschodnia i południowa
 • jezioro Sorapls

Dzień 6. Pocol – wyjazd

Dzień 1. przyjazd do Pocol, w regionie Cortina d’Ampezzo

Po przyjeździe do miejscowości Pocol meldują się Państwo w hotelu i w zależności od godziny przybycia mogą wybrać się jeszcze Państwo na jedną z proponowanych przez nas wędrówek.

 

Pomiędzy dniem 2 i 5 mogą wybierać Państwo pomiędzy przygotowanymi przez nas poniżej trasami:

Cinque Torri

 

Dystans: ok. 4 godziny wędrówki, przewyższenia: +350 m, – 715 m

Cinque Torri to labirynt głazów, skał i bloków rozrzuconych po całym wzgórzu w czarującym nieładzie. Rozpoczynamy od wejścia na przełecz Passo Falzarego (2105m n.p.m.) do schroniska  Forcella Averau (2435 m n.p.m.), z bardzo pięknym przejściem pod klifami Averau, do Forcella Nuvolau i Averaurefuge. Następnie schodzimy do schroniska Scoiattoli, z niesamowitym widoku z widokiem na masyw Tofane i Cinque Torri. Zejście do Cian Zopé (1732 m n.p.m.) jest dość łatwe. Na koniec możemy przejść lub przejechać autobusem (ok. 5 min. – bilet nie zawarty w cenie wycieczki) z powrotem do Pocol. Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia wędrówki obejściem do  schroniska Nuvolau (2575m n.p.m.), z przepięknym widokiem na dolinę na południu, Tofane na północy, Cristallo i Sorapsis na wschodzie (dodatkowo: +1h, +160m, -160m).

Trekking przez góry Tofane

Dystans: ok. 4.30 godziny wędrówki, przewyższenia: +530 m, – 630 m

Trasa zaczyna się na wysokości 1985 m n.p.m. i przechodzi pod Col dei Bois i południową ścianą Tofane de Rozes przy Alta via no. 1, a następnie łączy się z ostoją Dibona i jej tarasem idealnie usytuowanym z widokiem na Cinque Torri. Następnie schodzimy piękną, zalesioną ścieżką do Pocol. Jest możliwość przedłużenia wędrówki obejściem do schroniska Giussani (2580m n.p.m.), znakomicie położony u podnóża Tofane (+1h30 do 2h trekkingu, +400m , -400m).

Szczyt Lagazuoi i płąskowyż

Z Passo Falzarego, do którego można dojechać autobusem lub samochodem, wjedź kolejką linową na szczyt Pizo Lagazuoi (2752 m n.p.m. – bilet nie wliczony w cenę). Widok jest fantastyczny! Tutaj można wybrać jedną z kilku wędrówek:

 • Wycieczka po płaskowyżu Lagazuoi (bardzo stromym) do schroniska Scotoni (1985 m n.p.m.), następnie z powrotem przez małe jezioro Lagacio do przełęczy Travenanzes i zejście pieszo do Passo Falzarego. Dystans: 5h do 6h pieszo, przewyższenia +550 m, -1200 m)
 • Z Pizo Lagazuoi do Pocol schodząc bezpośrednio do przełęczy Travenanzes. Wędrując u podnóża wysokich klifów Tofane, przed zejściem do Pocol dotrzesz do schroniska Dibona. Dystans: 5h wędrówki, przewyższnia: +150m, -1250m)

Tre Cime di Lavaredo – jego północna i zachodnia strona

 

Dystans: ok. 4.30 godziny wędrówki, przewyższenia: +450 m, – 860 m

Ta wędrówka pozwoli odkryć Państwu masyw Tre Cime de Lavaredo i podziwiać szczyt Tre Cime ze wszystkich stron. Na początku we własnym zakresie muszą przejechać Państwo autobusem do schroniska Auronzo położonego na wysokości 2320 m n.p.m. Następnie przejdzie do masywu Forcella de Mezzo (2315 m n.p.m.) i zejście na północną ścianę Tre Cime w kierunku małej przełęczy Forcellina i jej jeziora na wysokości 2245 m n.p.m.. Następnie dotrą Państwo do Doliny Rinbon i zejdą do Doliny Rinbianco, przechodząc przez sielankowe jezioro Antorno.

Tre Cime di Lavaredo – jego południowa i wschodnia strona

 

Dystans: ok. 4 do 4.30 godziny wędrówki, przewyższenia: +590 m, – 590 m

Ze schroniska Auronzo, do którego dotrą Państwo autobusem we własnym zakresie, rozpoczyna się zaplanowany na dzisiaj trekking na  wycieczkę po Tre Cime, wielką wędrówkę wśród skalnych igieł, wież i innych szczytów. Przejście do schroniska Lavaredo pod Tre Cime. Następnie zwiedzanie Mt Paterno i Croda Passaporto przez przełęcz Büllelejoch i jeziora dei Piani. Następnie dotrą Pańśtwo do schroniska Locatelli i północnej ściany Tre Cime, tamtejszy widok jest wspaniały. Powrót do Auronzo przez małe schronisko Langalm, a następnie przełęcz Medo (2315 m n.p.m.). Możliwość wydłużenia dzisiejszej wędrówki o zejście łagodną ścieżką do jeziora Antorno znajdującego się na wysokości 1870 m n.p.m. (dodatkowy dystans: ok. 1.30 do 2 godzin wędrówki, przewyższenia: – 450 m)

Jezioro Sorapis

Dystans: 4 godziny, +330m, -330m

Z Passo Tre Corci, spektakularna wędrówka w kierunku jeziora Sorapis, o pięknym turkusowo-niebieskim kolorze, położonego w dolinie u podnóża szczytu Sorapis, który wznosi się na 3205 m. Ścieżka jest łatwa i w dobrym stanie, ale na kilku odcinkach jest szeroka i wyposażona w poręcze. Wspaniały klasyk panoram wokół Cortiny.

Dzień 6. Pocol wyjazd

Po śniadaiu wyjazd z miejscowości we własnym zakresie lub przedłużenie pobytu.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 5 noclegów w lokalnych hotelau
 • wyżywienie: śniadania (przy opcji z obiadokolacjami)
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Transfery zgodnie z opisem
 • Opłaty miejscowe
 • szczegółowy opis tras i szlaki GPS
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca końcowego wycieczki
 • Transfery i przejazdy wyciągami nie zawarte w opisie jako uwzgędnione w cenie
 • bilety wstępu do atrakcji turystycznych
 • ubezpieczenie
 • Dodatkowe noclegi
 • napoje
 • Prywatne wydatki podczas podróży

 

Cena wycieczki za osobę:

Data od

 

Data do

Opcja ze śniadaniamiOpcja śniadanie+obiadokolacja
14.06.202430.06.20243000 zł3350 zł
01.07.202431.07.20243100 zł3500 zł
01.08.202431.08.20243200 zł3600 zł
01.09.202423.09.20243100 zł3500 zł

Termin wycieczki pieszej 2022:

Codziennie od 14.06.2024 do 23.09.2024

*Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

Włochy znajdują się w Strefie Schengen, do przekroczenia granicy potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Samochodem – możliwość zostawienia auta pod hotelem, w którym będzie zaplanowany nocleg.

Samolotem – lot do Wenecji, a następnie dostanie się komunikacją do Pocol.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

7 + 11 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →