Włochy, Toskania: od Florencji do Sieny – indywidualna wycieczka piesza

Portugalia winnice wino wędrówka wakacje

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka piesza

Czas trwania: 5 lub 8 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa

Cena:  od 2350 zł

Odkryj geniusz win „Chianti Classico i Gallo Nero”, spacerując po słynnych winnicach, w których są one produkowane. Położony pośród kwitnących miast sztuki Florencji i Sieny region Chianti oferuje naturalne piękno i niezrównane skarby kulinarne, takie jak słynne na całym świecie wina Chianti i pyszna domowa oliwa z oliwek. Spaceruj po wiejskich drogach wysadzanych cyprysami i ścieżkami bianche, szutrowymi drogami, przemierzając lasy dębowe, bukowe i kasztanowe. Gdy nad nami świecić będzie toskańskie słońce, a złocisty krajobraz Chianti zapierać będzie dech w piersiach, poczujesz się, jakbyś wszedł do renesansowego obrazu.

 

Krótkie podsumowanie trasy:

Wycieczka 5-dniowa:

Dzień 1. Przyjazd do Florencji

Dzień 2Transfer do Greve w regionie Chianti – trasa do Uzzano lub do Montefioralle

Dzień 3. Transfer do Monte San Michele – spacer do Badiaccia a Montemuro – Radda

Dzień 4. Przejazd lokalnym autobusem do Sieny i dzień wolny

Dzień 5. Siena koniec wycieczki

Wycieczka 8-dniowa:

Dzień 1. Przyjazd do Florencji

Dzień 2. Settignano – Fiesole – Florencja

Dzień 3. Transfer do Greve w regionie Chianti – trasa do Uzzano lub do Montefioralle

Dzień 4. Greve  – Panzano

Dzień 5. Transfer do Monte San Michele – spacer do Badiaccia a Montemuro – Radda

Dzień 6. okolice miejscowości Radda

Dzień 7. Transfer do Sieny i dzień wolny

Dzień 8. Siena koniec wycieczki

Dzień 1. Florencja przyjazd

Przyjedź do Florencji i poświęć chwilę, aby poczuć klimat renesansu. Proponujemy jak najwcześniejszy przyjazd do miasta i zostawienie bagaży w recepcji hotelu, aby móc wybrać się na spacer po mieście, jego wspaniałych placach i nad słynną rzeką Arno. Ta krótka wycieczka zaczyna się i kończy na Piazza della Signoria, trwa około 3,5 godziny i pozwala na obejrzenie z zewnątrz najważniejszych zabytków Florencji.

Dzień 2. Lucca – pociąg do Altopascio – spacer do San Miniato Alto (trasa przy wycieczce 8-dniowej)

 

Dystans: 8 lub 16 km wędrówki

Po śniadaniu zaplanowany jest ok. dwudziestopięciominutowy przejazd lokalnym autobusem do wioski Settignano, gdzie zaplanowany jest początek tej wędrówki pieszej. Podczas spaceru mijać będziesz wspaniałe widoki na cyprysy, gaje oliwne, renesansowe wille i całą Florencję. Spaceruj po uroczym miasteczku Fiesole i zwiedzaj jego etruskie ruiny, rzymski amfiteatr i klasztor franciszkanów.

Dzień (2) 3. Transfer do Greve  i jedna z opcji wycieczki pieszej do wyboru

Po śniadaniu zaplanowany jest transfer do Greve (w regionie Chianti), rustykalnej wioski targowej i stolicy regionu winiarskiego Chianti. Zamelduj się w hotelu i udaj się do Le Cantine di Greve, gdzie skosztujesz ponad 50 różnych win Chianti. Skorzystaj z pięknej pogody, aby spacerować po tej wspaniałej scenerii, wybierając jedną z dwóch tras.

Opcja 1. Greve – Uzzano – Chianti

Dystans: 11,4 km spaceru

Po południu wybierz się na spacer na północ od atrakcyjnego głównego placu Greve w regionie Chianti, podziwiając przepiękny krajobraz. Od głównego placu w Greve rozpoczyna się dzisiejsza wycieczka pieszaz i prowadzi przez obszar zwany Chianti Classico, mijając Villa Calcinaia i liczne winnice z „aziende agricole” (farmy), w których produkowane jest prestiżowe wino Chianti.

Opcja 2. Greve – Montefioralle – Chianti

Dystans: 10 km spaceru

Poznaj cudowną okolicę Greve wędrując przez las, wśród gęstej dzikiej roślinności, willi, winnic i gajów oliwnych. Będziesz mijał opuszczone stare farmy, ruiny i piękne wille, zanim dotrzesz do panoramicznej wioski Montefioralle.

Dzień 4. Greve – Panzano – Greve (trasa przy wycieczce 8-dniowej)

Dystans: 11,7 km wędrówki

Dzisiejsza wędrówka piesza zakłada pętlę, która pozwala dotrzeć do miejscowości Panzano. Spacerujesz po wzgórzach otaczających wioskę, w klasycznym krajobrazie Chianti, w którym lasy przeplatają się z winnicami, oferując możliwość odkrycia starożytnych rzymskich gospodarstw.

Dzień (3) 5. Transfer do Monte San Michele – Badiacia a Montemuro – Radda


Dystans: 14 km spaceru

Po śniadaniu zaplanowany jest krótki transfer samochodem do najwyższego ze wzgórz Chianti, Monte San Michele. Z Badiaccia schodzisz przez zalesioną dolinę stuletnich kasztanowców i dalej w kierunku wspaniałej średniowiecznej wioski Volpaia, położonej pośród winnic i zamków. Zatrzymaj się na kieliszek czerwonego wina w znakomitym sklepie z winami Enoteca, a następnie wędruj dalej do Radda w regionie Chianti.

 Dzień 6. Radda – Vertine – Radda (trasa przy wycieczce 8-dniowej)

Dystans: 15,8 km wędrówki

Po śniadaniu polecamy  spacer po malowniczym, starym centrum miejscowości Radda. Zatrzymaj się na lunch w uroczej wiosce Vertine, a po południu zafunduj sobie kieliszek wina Chianti w Colle Bereto, słynnej lokalnej winnicy, którą napotkasz w drodze powrotnej do Raddy.

Dzień (4) 7. Transfer do Sieny

Po śniadaniu zaplanowany jest transfer (w przypadku opcji wyciecki 5-dniowej przejazd lokalnym autobusem), który zabierze Cię do cudownego miasta Siena, słynącego z odbywających się co dwa lata wyścigów konnych „Palio”,  na najpiękniejszym placu w kształcie muszli w Europie: Piazza del Campo. Nie przegap wizyty w Duomo, skarbie architektury i licznych imponujących średniowiecznych pałacach. Historia ożywa, gdy wędrujesz wąskimi uliczkami tego fantastycznie zachowanego klejnotu architektonicznego Włoch.

Dzień (5) 8. Siena koniec wycieczki

Po śniadaniu następuje koniec wycieczki lub wydłużenie pobytu w Sienie, co polecamy aby móc jeszcze więcej czasu poświęcić na zwiedzenie tego niesamowitego miasta.

 Świadczenia zawarte w cenie:

 • 4 lub 7 noclegów w lokalnych hotelach lub pensjonatach, pokoje z łazienką
 • wyżywienie: śniadania
 • Transfery zgodnie w opisem
 • Przewóz bagaży między hotelami (ilość walizek nieograniczona, limit wagi każdej sztuki to 20 kg)
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • szczegółowy opis tras
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

 Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca końcowego wycieczki
 • Transfery nie zawarte w opisie wycieczki
 • Przejazd pociągiem w 2. dniu wycieczki – koszt ok. 3 EUR
 • bilety wstępu do atrakcji turystycznych
 • ubezpieczenie
 • obiady i lunche
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Opłaty miejscowe

 

Cena wycieczki za osobę:

Start wycieczki pieszejCena za osobę wycieczka 8-dniowa pokój 2-osobowy/3-osobowy/1-osobowy (rezerwacja na dwie osoby)Cena za osobę wycieczka 5-dniowa pokój 2-osobowy/3-osobowy/1-osobowy (rezerwacja na dwie osoby)
A. 01.04.2024 – 30.04.2024 ; 01.07.2024 – 31.08.2024 ; 01.10.2024 – 31.10.2024 3450 zł/3000 zł/4760 zł 2350 zł/2000 zł/3000 zł

B. 30.04.2024-30.06.2024

31.08.2024 – 30.09.2024

 3500 zł/3000 zł/4900 zł 2400 zł/2000 zł/3150 zł

Pozstałe rabaty wyliczane indywidualnie.

Dodatkowe noclegi na życzenie.

Termin wycieczki pieszej 2024:

Codziennie od 01.04.2024 do 31.10.2024

*Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 1 osoba (obowiązuje dodatkowa opłata przy podróżowaniu solo)

Włochy znajdują się w strefie Schengen, w związku z tym do dostania się do tego kraju przez obywateli UE wystarczy ważny dowód osobisty.

 Jak dojechać:

Samolotem – najwygodniejszym sposobem dotarcie do Włoch samolotem bezpośrednio do Florencji. Ze Sieny najbliższe lotniska są w Pizie i Florencji. Służymy pomocą w organizacji dojazdu na miejsce startu i końca wycieczki.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

1 + 12 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →