Wycieczka rowerowa przez holenderską prowincję: Amsterdam – Brugia (Belgia)

wyprawy rowerowe

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania

Noclegi: hotele 3 i 4*, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa

Łączna ilość km do przejechania:  do 341 km

Cena: od 3800 zł

Niesamowita wycieczka rowerowa z Holandii do Belgii, historyczne miasta, wioski i kanały – wszystko na wysokiej jakości ścieżkach rowerowych! Jadąc z Amsterdamu do Brugii, odwiedzą Państwo te wspaniałe miejsca, na które inaczej nigdy by Państwo nie trafili. Wyprawa rowerowa startuje z Amsterdamu w kierunku południowo-zachodnim. Podczas tych wakacji rowerowych wypełnić będą mogli Państwo swój album fotograficzny zdjęciami najbardziej malowniczych miast Holandii i Flandrii: Goudy, Dordrecht, Willemstad, Zierikzee, Middelburg, Vlissingen (Flushing), Sluis, Damme i ostatecznie Brugii. Wszystkie miejscowości są wyjątkowo dobrze zachowane i przywodzące na myśl minione wieki.  Trasa ta w większości prowadzi przez wsie i obejmuje wiele rezerwatów przyrody. Jest to rasa liniowa, dostępna również z Brugią jako punktem startu w tej samej cenie.

Krótkie podsumowanie trasy wycieczki rowerowej:

 

Dzień 1. Amsterdam przyjazd

Dzień 2. Amsterdam – Gouda / Bodegraven

Dzień 3. Gouda / Bodegraven – Papendrecht / Dordrecht

Dzień 4. Papendrecht / Dordrecht – Willemstad

Dzień 5. Willemstad – Noordgouwe/Zierikzee

Dzień 6. Noordgouwe/Zierikzee – Middelburg / Vlissingen

Dzień 7. Middelburg / Vlissingen – Brugia

Dzień 8. Brugia wyjazd

 Dzień 1. Amsterdam

Polecamy zaplanować sobie jak najwcześniejszy przyjazd, ponieważ warto spędzić cały dzień na spacerze po XVII-wiecznej dzielnicy kanałów, wpatrując się w piękne stare kamienice i podziwiając piękno tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta. Jeśli lubią Państwo miejski gwar, udaj się na słynne place miasta: Dam, Rembrandtplein i Leidseplein. Jeśli wolisz zbaczać z utartych szlaków, wybierz się na Brouwersgracht lub wypożycz rower wodny i zobacz, jak miasto wygląda z wody. Po przyjeździe zawsze można zostawić swoje bagaże wczesniej na recepcji w hotelu.

Dzień 2. Amsterdam – Gouda / Bodegraven

Dystans: ok. 68/58 km rowerem

Po śniadaniu wyjadą Państwo z tętniącego życiem Amsterdamu i zanurzą się w ciszy i spokoju tzw. „Groene Hart” czyli Zielonego Serca, przyjemnej wiejskiej okolicy z nisko położonymi polderami, łąkami torfowymi i wypasem bydła. Płaski, otwarty krajobraz, w którym wieże kościołów i wiatraki dotykają horyzontu, a chmury odbijają się w jeziorach i kanałach. Od wieków na targowiska w Gouda przybywają ludzie, którzy przyjeżdżają z daleka, aby kupić konie, krowy, mięso, darń, nasiona, sery itp. Polecamy wieczorny spacer po Starym Mieście, rozkoszowanie się atmosferą minionych lat i podziwianie rynku, XV-wiecznego ratusza i Domu Wag. 

Dzień 3. Gouda / Bodegraven- Papendrecht / Dordrecht

Dystans: ok. 38 km

Z Goudy zaplanowana trasa rowerowa prowadzi przez „Zielone Serce Holandii” do Kinderdijk, gdzie 19 wiatraków majestatycznie przetrwało próbę czasu od 1740 r. Młyny te były dawniej używane do odprowadzania nadmiaru wody z nisko położonego polderu i pompowania jej do rzeki Lek, a jeden z nich jest otwarty dla zwiedzających. Dzisiejszy cel podróży – Papendrecht osiągalny jest tylko dzięki przeprawie promowej z Dordrechtu, jednego z najstarszych miast Holandii, całkowicie otoczonego rzekami. Piękne mosty prowadzą do serca miasta, gdzie nad portem stoją monumentalne budynki. Krótki 3-kilometrowy odcinek prowadzi do hotelu w Papendrecht, położonego na północnym brzegu rzeki, na obrzeżach centrum miasta Dordrecht.

Dzień 4. Papendrecht / Dordrecht – Willemstad

Dystans: ok. 65 km

W wyniku poważnej powodzi z 1421 r. Biesbosch jest jednym z nielicznych siedlisk podmokłych w Europie, gdzie ekosystem przystosował się zarówno do słonej wody napływającej z morza przez strumienie pływowe, jak i słodkiej wody spływającej rzekami. Ten nieustannie zmieniający się labirynt potoków i strumyków obejmuje niezliczone małe wysepki wierzb i trzcin, raj dla ptaków. Dalej jechać będą Państwo wzdłuż skraju Parku Narodowego, a następnie zakończą dzień w Willemstad, ufortyfikowanym mieście w kształcie siedmioramiennej gwiazdy. Uwaga: z parku Biesbosch można jeździć tylko w dni, w których kursuje prom. Istnieje alternatywna trasa na dni bez przepraw promowych.

Dzień 5. Willemstad – Schuddebeurs

Dystans: ok. 50 km

Dziś wkroczą Państwo do regionu Zelandii, prowincji naznaczonej światłem, wiatrem, wodą i mnóstwem przestrzeni. Region ten składaja się z wysp, korzystając z mostów i promów, przemiszczać się będą Państwo w kierunku Belgii. Bajkowe miasta ze starymi domami i brukowanymi uliczkami czekają, gdy będą Państwo przemierzać mozaikowy krajobraz rozległych polderów, idyllicznych krajobrazów, falujących wydm i równin ze złotym piaskiem.

Dzień 6. Schuddebeurs – Middelburg / Vlissingen

Dystans: ok. 43 km

Rozkoszuj się wędrówką wąskimi uliczkami Zierikzee. Tamtejsze urokliwe domki zabiorą Państwo w przeszłość, przypominając czasy świetności miejscowości , kiedy statki pływały z solą, wełną, rybami, zbożem i czerwonym barwnikiem, aż do Bałtyku i Morza Śródziemnego. Dzisiejsza zaplanowana trasa rowerowa wiedzie dalej do urokliwej Veere, dystrybutora szkockiej wełny w 1541 roku. Przez 300 lat taki handel przynosił miastu dobrobyt, wraz z żywą społecznością ekspatów. Mogą Państwo podążać ich śladami, zwiedzając lokalne zabytki. Jadąc dalej na południe, odkryją Państwo nostalgiczny splendor Middelburga, stolicy Zelandii i jednego z najważniejszych centrów handlowych Holandii w XVI i XVII wieku.

Dzień 7. Middelburg / Vlissingen – Brugia

Dystans: ok. 66 km

Po śniadaniu zaplanowana na dzisiaj trasa rowerowa prowadzi na początku do Vlissingen, a następnie promem do Zeelandic we Flandrii z krętymi wiejskimi drogami, wierzbami śnieżnymi, wilgotnymi łąkami i rozproszonymi wioskami. Przekraczając granicę z Belgią, dotrą Państwo do uroczej małej miejscowości  Damme, nad brzegiem romantycznej Damse Vaart. Stąd zostaje już tylko krótki odcinek do Brugii, znanej jako perła Flandrii! To naprawdę urzekające miejsce przyjmuje turystów od około 150 lat. Z większością nienaruszonej średniowiecznej architektury, wyjątkowo dobrze zachowane centrum miasta emanuje poczuciem minionych czasów, kiedy było w sercu europejskiego handlu wełną i tkaninami.

Dzień 8. Brugia wyjazd

Po śniadaniu zaplanowany jest koniec wycieczki. Powrót we własnym zakresie do domu.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 noclegów ze śniadaniami w lokalnych hotelach, pokoje z własną łazienką
 • Transfer bagaży między miejscami noclegowymi
 • Opłaty lokalne
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Pakiet turysty: szczegółowo opisany przebieg trasy z informacjami niezbędnymi do samodzielnego jej pokonania rowerem.
 • Wydanie i odbiór wynajmowanego roweru w ustalonym miejscu

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
 • Obiadokolacje
 • Dodatkowe noclegi
 • Przeprawy promowe
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Rejsy promem i ewentualne transfery

 

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym:

Cena kat. ACena kat. B
Cena wycieczki w pokoju dwuosobowym3900 zł3800 zł
Cena wycieczki w pokoju jednoosobowym5500 zł 5300 zł

Dopłata za nocleg w Amsterdamie w sobotę: 135 zł/osoba

Dopłata za nocleg w Amsterdamie w dniach: 29.03 – 31.03 / 20.04 / 26.04 – 28.04 / 09.05 – 12.05 / 17.05 – 19.05 : 225 zł/osoba

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy/hybrydowy – 475 zł

Rower elektryczny – 1000 zł

Termin wycieczki 2024:

Codziennie* od 29.03 do 23.09

 *Realizacja wycieczki od 2 osób

Holandia i Belgia znajdują się w strefie Schengen, w związku z tym do dostania się do tego kraju przez obywateli UE wystarczy ważny dowód osobisty.

Jak dojechać:

Samolotem – najwygodniejszym rozwiązaniem jest podróż samolotem do Amsterdamu.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

12 + 15 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →