Wędrówki piesze. Trekking

Indywidualna piesza wycieczka wzdłuż litewskiego wybrzeża: Park Narodowy Mierzei Kurońskiej, kurort Połąga i przylądek Ventė

Wybrzeże Morza Bałtyckiego na Litwie z kurortem Połąga i Parkiem Narodowym Mierzei Kurońskiej, wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Doświadcz tradycyjnego litewskiego życia na wsi i odkryj piękną przyrodę oraz ptactwo podczas wędrówek po delcie Niemna. Region ten ma jedną z największych populacji bocianów w Europie i ponad milion ptaków przelatujących przez Przylądek Ventė każdego roku migracji. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w historycznym nadmorskim mieście Kłajpeda, które szczyci się bogatą, burzliwą historią sięgającą XIII wieku. 
Podczas wycieczki spędzisz również 3 noce w Nidzie, największej osadzie na Mierzei Kurońskiej i najpiękniejszym kurorcie na Litwie. To idealne miejsce na relaksujący wypoczynek nad morzem na białych piaszczystych plażach lub pieszą wycieczkę po jej wyjątkowym otoczeniu, takim jak Wielka Wydma Parnidis (50 m wysokości). Na Mierzei Kurońskiej znajduje się wiele innych wspaniałych miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić pieszo! Martwe (szare) wydmy w pobliżu Pervalki oraz kolonia czapli siwych i kormoranów w Juodkrantė to tylko kilka miejsc, których nie można przegapić podczas wycieczki.

+

poziom trudności: łatwy

Cena od 3270 zł

SZCZEGÓŁY

Alpy: wędrówka piesza dookoła Mont Blanc 8 lub 10 dni

Mont Blanc jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych masywów Alp. Nasza trasa poprowadzi Państwa z Francji do Włoch i Szwajcarii, dzięki czemu odkryją Państwo jego różne oblicza. Krajobrazy zapierające dech w piersiach z niezliczonymi alpejskimi szczytami i oszałamiającymi lodowcami otaczającymi imponujący masyw Mont Blanc, który stale widać w tle.
Ta wycieczka piesza jest dość wymagająca ze wzgędu na przewyższenia, jednak wystarczy codziennie nosić lekki plecak aby podróż nie przysparzała dużych problemów. Wieczorami będzą mogli się Państwo cieszyć wyśmienitą kuchnią francuską i włoską, w połączeniu z obfitą porcją szwajcarskiej gościnności w tradycyjnych alpejskich wioskach, w których będą się Państwo zatrzymywać.

.

+

poziom trudności: umiarkowany

Cena od 4100 zł

SZCZEGÓŁY

wędrówka piesza Prowansja

Wędrówka przez lawendowe pola Prowansji – indywidualna wycieczka piesza 7 dni

Niezwykła podróż przez wsie Górnej Prowansji, gdzie słońce rozlewa się nad tą rozległą krainą, świecąc blisko 300 dni w roku na zdecydowanie już śródziemnomorskim niebie. Towarzyszy mu kwitnąca lawenda, wypełniając powietrze zapachami Prowansji. Prowansja jest regionem atrakcyjnym między innymi do wycieczek pieszych przez cały rok. Wiosna należy tu do migdałowców, lato zdominowała tak popularna lawenda, jesień to winobranie, a zima to głównie zbiory oliwek i poszukiwanie trufli. Zdecydowanie najlepszy czas na wizytę w tym rejonie Francji przypada na miesiące letnie od końca czerwca do połowy lipca. Pola lawendowe są wówczas w pełnym rozkwicie i przybierają niezwykle intensywne odcienie fioletu. Od połowy lipca do połowy sierpnia zaczynają się zbiory lawendy.

+

poziom trudności: łatwy

Cena od 4600 zł

SZCZEGÓŁY

Grecja, Kreta – indywidualna wycieczka piesza 8 dni

Dzika, nieokiełznana… a jednak tak gościnna. Kreta to wyspa z charakterem, czasem buntownicza, ale również taka, która otwiera swoje drzwi na oścież, zanim nawet zapukasz. Kreta jest jak jej góry, poprzecinane spektakularnymi wąwozami schodzącymi do morza śródziemnego, do maleńkich nadmorskich kurortów, w których wypoczniesz jak we śnie. Kreta jest kwintesencją swoistego sojuszu morza i gór, z których wiele przekracza 2000 metrów. Nasza ośmiodniowa wycieczka podąża za częścią europejskiego szlaku E4 wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża wyspy ze wspaniałymi wyprawami do wąwozów Agia Irini i Samaria – najsłynniejsze miejsca wędrówki na wyspie. Podczas wędrówki odryjemy: starożytne pozostałości, takie jak miejsce Lyssos między Paleochora a Sougia lub kaplica poświęcona św. Pawłowi między Agia Roumeli i Loutro.

+

poziom trudności: łatwy

Cena od 3050 zł

SZCZEGÓŁY

Hiszpania. Wędrówka piesza po Pirenejach – indywidualna wycieczka piesza 8 dni

Podczas tej pieszej wycieczki odkryjesz dwie doliny rzeczne: Ter i Núria. Są to dwa najwspanialsze miejsca w katalońskiej części Pirenejów. Pod względem trudnośnie jest to względnie łatwa wycieczka piesza, ze średnimi okrążeniami około 15 km, idealna na spacery we własnym tempie i podziwianie wspaniałych, górskich krajobrazów. Zaplanowana trasa prowadzi przez piękny zakątek Pirenejów, w którym można podziwiać zarówno dziedzictwo naturalne, jak i kulturowe. Warto odwiedzić po drodze małe wioski ze średniowiecznymi budynkami , znajdzujące się tam klasztory i mosty.

+

poziom trudności: średni

Cena od 3670 zł

SZCZEGÓŁY

Hiszpania. Wędrówka piesza wzdłuż Costa Brava – indywidualna wycieczka piesza 8 dni

Wycieczka piesza zaczyna się w Sant Feliu de Guíxols, a kończy w l’Estartit. Trasa podąża wzdłuż tzw. „camí de ronda” czyli nadmorskiej ścieżki, która pozwala cieszyć się niesamowitymi, nadmorskimi krajobrazami regionu Costa Brava. Zaplanowana trasa prowadzi dala od zatłoczonych miejsc turystycznych w tym regionie i pozwala spacerować przez wiele nieznanych miejsc, a także przez piękne, dziewicze zatoczki, takie jak Cala Castell, niedaleko Palafrugell. Wycieczka jest idealna dla tych, którzy chcą połączyć powolną wędrówkę z relaksującymi chwilami na plaży, które uznawane są za jedne z najlepszych w całym basenie Morza Śródziemnego.

+

poziom trudności: łatwy

Cena od 3340 zł

SZCZEGÓŁY

Portugalia winnice wino wędrówka wakacje

Portugalia: wędrówka piesza po winiarskim regionie Douro – indywidualna wycieczka piesza 8 dni

Odkryj niesamowity region winiarski w Dolinie Douro! Pierwszy wyznaczony i kontrolowany region winiarski na świecie w 1756 roku, z dumą szczyci się wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wędruj po tarasowych winnicach, delektuj się bogatą kuchnią regionalną, oliwą z oliwek i wyśmienitymi produktami lokalnymi, a także skosztuj słynnych na całym świecie win Porto i Douro. Podczas podróży magiczną doliną rzeki Douro zostaniesz oczarowany zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, niezależnie od tego, czy spacerujesz brzegiem rzeki, czy podróżujesz statkiem wycieczkowym.

+

poziom trudności: łatwy

Cena od 4350 zł

SZCZEGÓŁY

Portugalia winnice wino wędrówka wakacje

Portugalia: piesza wędrówka wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego – indywidualna wycieczka piesza 8 dni

Witamy w Portugalii, kraju posiadającym aż 850 km wspaniałych złotych plaż! Wędrówka rozpoczyna się w wiosce rybackiej Esposende, w samym środku Parku Przyrody Północnego Wybrzeża, jednego z najbardziej czarujących miejsc na wybrzeżu Atlantyku w północnej Portugalii. Połączenie rzeki i morza sprawia, że ​​Esposende to oaza spokoju i naturalnych magicznych krajobrazów, idealne miejsce na rozpoczęcie podróży. Ciesz się „hullabaloo”, jednego z tradycyjnych zajęć rodzin rybackich, obserwując jak małe, kolorowe łodzie przybywają z codziennymi połowami świeżych ryb i owoców morza, które później są serwowane w restauracjach. Wędruj ścieżkami w Parku Przyrody graniczącym z Atlantykiem i odkryj długie, złote plaże.

+

poziom trudności: łatwy

Cena od 3050 zł

SZCZEGÓŁY

Portugalia winnice wino wędrówka wakacje

Włochy, Dolomity: trekking, indywidualna wędrówka piesza 6 dni

Wygodna wędrówka w Dolomitach we Włoszech, wśród najpiękniejszych gór świata. Nocować będą Państwo w Pocol (Cortina d’Ampezzo), przez 5 dni, w sercu dolomitowych masywów, takich jak Tofane, Cinque Torri lub park Fanes. Masywy te oferują mnóstwo możliwości do wędrówek na wszystkich poziomach. Właśnie dlatego wybraliśmy ten region: ze względu na różnorodność krajobrazów i możliwość pieszych wędrówek w dość bliskim promieniu, dzięki czemu unikamy długich przejazdów. Nie zapomnieliśmy też o stronie kulturalnej tego pobytu, odwiedzić będą mogli Państwo muzeum etnograficzne „Ampezzo” oraz galerie Skansenu „Wielkiej Wojny” na Passo Falzarego.

+

poziom trudności: umiarkowany

Cena od 3000 zł

SZCZEGÓŁY

Portugalia winnice wino wędrówka wakacje

Włochy, Toskania: od Florencji do Sieny – indywidualna wycieczka piesza 5 lub 8 dni

Odkryj geniusz win „Chianti Classico i Gallo Nero”, spacerując po słynnych winnicach, w których są one produkowane. Położony pośród kwitnących miast sztuki Florencji i Sieny region Chianti oferuje naturalne piękno i niezrównane skarby kulinarne, takie jak słynne na całym świecie wina Chianti i pyszna domowa oliwa z oliwek. Spaceruj po wiejskich drogach wysadzanych cyprysami i ścieżkami bianche, szutrowymi drogami, przemierzając lasy dębowe, bukowe i kasztanowe. Gdy nad nami świecić będzie toskańskie słońce, a złocisty krajobraz Chianti zapierać będzie dech w piersiach, poczujesz się, jakbyś wszedł do renesansowego obrazu.

+

poziom trudności: łatwy

Cena od 2350 zł

SZCZEGÓŁY

Portugalia winnice wino wędrówka wakacje

Włochy, Toskania: via Francigena od Lucca do Sieny – indywidualna wycieczka piesza 8 dni

Wycieczka piesza prowadzi przez serce Via Francigena, trasą, która łączy znane miejscowości, takie jak Siena i San Gimignano, z pięknymi wioskami po drodze, takimi jak San Miniato, pozwalając odkryć podczas jednej podróży to, co najlepsze z toskańskiej części trasy Via Francigena. Atrakcje tej podróży nie ograniczają się do podziwiania krajobrazu: będziesz mógł skosztować smacznej kuchni toskańskiej w każdym możliwym wariancie, od drogocennej białej trufli z San Miniato po smaczne pici ze Sieny, nie wspominając o żółtym złocie z San Gimignano: szafranie.

+

poziom trudności: łatwy

Cena od 3350 zł

SZCZEGÓŁY

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →