Włochy

wyprawy rowerowe

Włochy, Toskania: od Pizy do Florencji – indywidualna wycieczka rowerowa 5 lub 7 dni

Leonardo da Vinci mógłby powiedzieć: „Pojedź rowerem do mojego rodzinnego miasta i sprawdź wszystkie moje odkrycia”. Ta wycieczka rowerowa proponuje elastyczną trasę- każdego dnia możesz wybrać coś dla siebie. Przejedź przez typowy toskański krajobraz winnic i gajów oliwnych do Pizy, ze znaną na całym świecie Krzywą Wieżą, a następnie do uroczego miasteczka Lucca, gdzie w pierwszej kolejności w oczy rzucają się imponujące mury miasta. Kontynuuj jazdę wiejskimi drogami do Vinci, miejsca narodzin Leonarda i odwiedź dwa muzea, aby poznać dokładniej w życie i spojrzenie na świat tego geniusza. Wreszcie, odwiedź Florencję „kolebkę renesansu”.

+

~ 174 km rowerem

Cena od 2800 zł

SZCZEGÓŁY

Góry, wzgórza i morze – rowerem przez kameralne, środkowe Włochy – wycieczka rowerowa z opiekunem 8 dni

Jedź rowerem zanurzony w naturze trasą, która wije się od Apeninów do wybrzeża po szutrowych drogach, wąskich ścieżkach i krótkich odcinkach z asfaltu. Rowerem przejedziesz z serca Włoch, do wód krystalicznych wód Morza Adriatyckiego, u podnóża góry Conero.
Odkryjesz tradycję społeczności lokalnej. Każdy etap wycieczki rowerowej będzie wzbogacony opowieściami i lokalnymi smakami, doświadczysz autentyczności i historii ludzi, która ma swoje korzenie w dawnych tradycjach chłopskich. Zanurzysz ręce w mokrej bawełnie i stworzysz swoją pierwszą kartkę papieru, na której odciśniesz emocje związane z tą podróżą. Skosztujesz oliwy u lokalnego producenta, odwiedzisz winnicę i miejscowego producenta miodu. Wycieczkę polecamy każdemu, nawet niedoświadczemu rowerzyście.

+

~ 150 km rowerem

Cena od 5900 zł

SZCZEGÓŁY

Południe Włoch: indywidualna wycieczka rowerowa: „Na obcasie włoskiego buta” – indywidualna wycieczka rowerowa 8 dni

Salento znajduje się w najbardziej południowo-wschodnim regionie Włoch leżącym na tak zwanej „obcasie buta”. Położony w centrum Morza Śródziemnego region jest pełen wspomnień o różnych cywilizacjach, które go zamieszkiwały, od Messapi po Greków, następnie przez Rzymian i Normanów. Wycieczka rowerowa przez Salento jest jak trasa przez skansen. Prehistoryczne Dolmen, bizantyjskie kapliczki ukryte w jaskiniach, barokowe katedry czy zaciszne zakątki wybrzeża, to tylko niektóre z rzeczy, które można zobaczyć odwiedzając ten region. Salento jest również znane na całym świecie ze swojej charakterystycznej kuchni, która łączy smaki morza i ziemi oraz fantastyczny rytm muzyki ludowej: przede wszystkim Pizzica Pizzica.

+

~ 315 km rowerem

Cena od 3300 zł

SZCZEGÓŁY

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

11 + 5 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →