Portugalia

Portugalia bike tour coimbra wycieczka rowerowa Portugal

Portugalia i Hiszpania rowerem. Od Porto do Santiago de Compostela – indywidualna wycieczka rowerowa

Trasa wiedzie przez wspaniałe krajobrazy oceanu wzdłuż wybrzeża Atlantyku od Porto w Portugalii do Santiago de Compostela w Hiszpanii, przez tradycyjne porty rybackie i urocze nadmorskie wioski, wzdłuż piaszczystych plaż, przez winnice i historyczne miasta.

Ten szlak dopiero niedawno został zatwierdzony przez katedrę w Santiago jako oficjalna droga Camino de Santiago, chociaż w rzeczywistości może to być najstarszy ze wszystkich szlaków pielgrzymkowych do tego starożytnego sanktuarium.

Program proponuje przepyszne kolacje z owocami morza, wyśmienite degustacje win w Portugalii i Hiszpanii oraz przyjemne i komfortowe noclegi w urokliwych, dobrze zlokalizowanych hotelach. Szczególną cechą tej wycieczki rowerowej jest możliwość podniesienia standardu czterech z siedmiu nocy w Parador- jednej z hiszpańskich sieci monumentalnych, zabytkowych butików i luksusowych hoteli umieszczonych w zamkach, dworach i rezydencjach. 

+

~ 241 km rowerem

Cena od 5350 zł

SZCZEGÓŁY

Indywidualna wycieczka rowerowa wzdłuż Oceanu Atlantyckiego: Lizbona – Sagres – 8 lub 10 dni

Ta trasa rowerowa z Lizbony do Sagres zabierze Cię w niezapomnianą podróż przed miejsca pełne historii i kultury, które ukształtowały naszą cywilizację i świat. Mijać będziemy również rezerwart przyrody, a zaplanowane szlaki zapewniają niesamowite widoki, które z pewnością zapadną w Twojej pamięci. Lizbona i Sagres to dwa główne punkty orientacyjne ery portugalskich odkryć. Opuszczając stolicę Portugalii przeprawisz się promem przez rzekę Tejo w miejscu, gdzie 500 lat temu przepływały statki i karawele portugalskich odkrywców. Jazda na rowerze po drogach o małym natężeniu ruchu prowadzi wzdłuż południowo-zachodniego przez rezerwat Arrábida, a następnie rezerwat Alentejo i Vicentine Coast, gdzie występuje mieszanka roślinności śródziemnomorskiej, północnoatlantyckiej i afrykańskiej. Kolejnym etapem wycieczki rowerowej jest Alentejo, gdzie odkryjesz jedne z najpiękniejszych plaż w Portugalii, skosztujesz różnorodnej kuchni regionalnej i jednych z najlepszych portugalskich win.

+

od 330 km rowerem

Cena od 6205 zł

SZCZEGÓŁY

Portugalia bike tour coimbra wycieczka rowerowa Portugal

Porto do Coimbry Kultura i światowe dziedzictwo, przyroda i wioski rybackie 7 dni

Wycieczka rowerowa z Porto do Coimbry to niesamowita przejażdżka między dwoma średniowiecznymi miastami pełnymi tajemnic historii. Rozpocznij wycieczkę tam, gdzie narodziła się nazwa Portugalii, Porto, sklasyfikowane jako obiekt światowego dziedzictwa Unesco. Dowiedz się więcej o winie porto, napoju i związanym z nim wymiarze kulinarnym. Smakuj, wąchaj, poznawaj i wygrzewaj się w słońcu podczas jazdy na rowerze wzdłuż jednych z najpiękniejszych plaż w Europie. Poznaj Aveiro, Wenecję Portugalii, jej kanały i solniska. Przejedź przez rozległe lasy sosnowe zasadzone w celu zaopatrzenia portugalskich odkryć. Ciesz się tętniącym życiem Figueira da Foz, wspaniałym miejscem na wakacje.
Zakończ podróż na wysokim poziomie, w mieście światowego dziedzictwa Coimbra z imponującym uniwersytetem i romantycznymi uliczkami, gdzie król zmienił historię dla swojej kochanki. Leżąca w połowie drogi między Lizboną a Porto, czcigodna Coimbra gnieździ się nad brzegiem rzeki Mondego w dostojnej chwale. Słynąca z uniwersytetu – najstarszego w kraju – oraz fantastycznej kolekcji pięknych kościołów, spokojnych klasztorów i tętniących życiem instytucji kulturalnych, Coimbra jest również ruchliwym centrum handlowym z wieloma sklepami, butikami i apetycznym wyborem kawiarni i restauracji.

+

~ 220 km rowerem

od 4600 zł

Szczegóły

Południowa Portugalia, rowerem prze wybrzeże Algarve – indywidualna wycieczka rowerowa 8 dni

Podczas tej wycieczki rowerowej przejedziesz trasę wzdłuż wybrzeża Algarve, mijając niesamowite krajobrazy takie jak: ogromne klify Sagres, otoczenie Vilamoura, Park Narodowy Ria Formosa, islamska kultura w Cacela Velha, wspaniałe krajobrazy na wybrzeżu oraz urokliwe nadmorskie wioski i miasteczka Algarve.

+

od 206 km rowerem

Cena od 4610 zł

SZCZEGÓŁY

Portugalia rowerem od Lizbony do Vila Real de Santo António – indywidualna wycieczka rowerowa 14 lub 16 dni

Ta trasa rowerowa z Lizbony do Vila Real de Santo António zabierze Cię w niezapomnianą podróż przed miejsca pełne historii i kultury, które ukształtowały naszą cywilizację i świat. Mijać będziemy również rezerwart przyrody, a zaplanowane szlaki zapewniają niesamowite widoki, które z pewnością zapadną w Twojej pamięci. Lizbona i Sagres to dwa główne punkty orientacyjne ery portugalskich odkryć. Opuszczając stolicę Portugalii przeprawisz się promem przez rzekę Tejo w miejscu, gdzie 500 lat temu przepływały statki i karawele portugalskich odkrywców. Jazda na rowerze po drogach o małym natężeniu ruchu prowadzi wzdłuż południowo-zachodniego przez rezerwat Arrábida, a następnie rezerwat Alentejo i Vicentine Coast, gdzie występuje mieszanka roślinności śródziemnomorskiej, północnoatlantyckiej i afrykańskiej. Kolejnym etapem wycieczki rowerowej jest Alentejo, gdzie odkryjesz jedne z najpiękniejszych plaż w Portugalii, skosztujesz różnorodnej kuchni regionalnej i jednych z najlepszych portugalskich win.

+

od 584 km rowerem

Cena od 9965 zł

SZCZEGÓŁY

Portugalia: od Porto do Lisbony rowerem – indywidualna wycieczka rowerowa 8 dni

Cudowna wycieczka rowerowa z Porto do Lizbony, łącząca dwa główne miasta Portugalii i wiodąca wzdłuż malowniczych szlaków nadmorskich. Zacznij od Porto, jednego z najpiękniejszych miast Europy, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dowiedz się o winie Porto i związanym z nim kulinarnym doświadczeniu. Ciesz się orzeźwiającym zapachem sosen i drzew eukaliptusowych. Poznaj Aveiro, Wenecję Portugalii, jej kanały i solniska, tętniące życiem nadmorskie miasto Figueira da Foz, słynną plażę Nazaré, otoczone murem miasto Óbidos, a następnie Lizbonę. Wyjątkowe naturalne światło, które przez wieki inspirowało artystów, pisarzy, fotografów i filmowców, jaskrawe budynki rozsiane po zboczach, uderzające dachy w kolorze ochry, fasady pokryte dachówką i wąskie kręte uliczki średniowiecznych dzielnic, wszystko to nadaje Lizbonie niepowtarzalną atmosferę miasta położonego między europejską północą a śródziemnomorskim południem.

+

~263 km rowerem

Cena od 5250 zł

SZCZEGÓŁY

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

4 + 5 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →