Albania wyprawa rowerowa

wyprawy rowerowe Albania

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 dni

Oferta: 2021

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Noclegi: hotele 3 i 4*

Poziom trudności: średnia, miejscami trudna duże przewyższenia

Łączna ilość km do przejechania: ok 350 km

Cena: od 4560 zł

Albania, „słoneczna kraina Europy”, to wspaniały wakacyjny raj na zachodnim wybrzeżu Bałkanów. Zanurz się w krainie Skipetarów, jak lubią nazywać siebie Albańczycy, którzy odegrali ważną rolę w przeszłości Bałkanów, dawno zapomnianą, a dziś ponownie poszukuje się i odnajduje połączenie z Europą. Podczas wycieczki miniemy wiele unikalnych architektonicznie pasm górskich, wąwozów, rzek i dolin. Miasta i budynki wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO mówią o bogatej historii tego kraju.

Nasza wycieczka rowerowa poprowadzi Cię wzdłuż Jeziora Ochrydzkiego, imponującego południowego regionu górskiego, odciętego wybrzeża Morza Jońskiego, Przełęczy Cezara i Vlora Buch aż do południowego Adriatyku z kamienistym i sosnowym wybrzeżem. Trasa prowadzi głównie po małych bocznych drogach, w większości utwardzonych, na małych odcinkach również po dobrze utwardzonych drogach żwirowych. Ta obfitująca w doświadczenia wycieczka rowerowa wymaga średniego poziomu sprawności, ponieważ są też dni, w których pokonuje się ponad 1000 metrów wysokości. Autobus jest dostępny w każdym momencie aby móc do niego wsiąść w razie problemów z podjazdem i wysiąść aby rozkoszować się zjazdem z górki 😊 Zalecamy noszenie kasku rowerowego!

.

Krótkie podsumowanie trasy:

Dzień 1. Przyjazd do Tirany w Albanii
Dzień 2. Tirana – jezioro Ochrydzkie– Pogradec
Dzień 3. Pogradec – Korca-Germenj, Vjosa-Flußtal – Permet
Dzień 4. Përmet, Vjosa-Flußtal – Gjirokastër – Saranda
Dzień 5. Morze Jońskie – wybrzeże Sarande -Butrint (lista Unesco) – Himare
Dzień 6. Himare – przełęcz Llogara – Wlora-Bucht, Morze Adriatyckie
Dzień 7. Wlora – Apolonia – Berat – Durres
Dzień 8. Durres – Tirana

Dzień 1. Tirana

wyprawy rowerowe

Z lotniska w Tiranie odbiera nas przedstawiciel biura i przewozi nas do hotelu. Po przyjeździe czeka na nas zwiedzanie Tirany, stolicy Albanii. Wycieczka po mieście z placem Scanderbega, meczetem Ethem Bey i dzielnicą komunistycznej nomenklatury

Dzień 2. Tirana – jezioro Ochrydzkie– Pogradec

wyprawy rowerowe

wyprawy rowerowe

Dystans: ok. 100 km busem/ 60 km rowerem

Po śniadaniu mamy transfer autobusem przez przełęcze i doliny wzdłuż starożytnej rzymskiej trasy Via Egnatia aż do Jeziora Ochrydzkiego i przełęczy Qafa-Thana na wysokości 1000 m n.p.m. Nasza wycieczka rowerowa rozpoczyna się wzdłuż zachodniego brzegu jeziora, będziemy mijać małe wioski, pasma górskie i dziką przyrodę, aż dotrzemy do miasta dzisiejszego celu, czyli miasta Pogradec.

Dzień 3. Pogradec – Korca-Germenj, Vjosa-Flußtal – Permet

wycieczki rowerowe

wyprawy rowerowe

Dystans: ok. 150 km busem/ 60 km rowerem

Po śniadaniu jedziemy autobusem do miasta Korca i mamy czas na krótką wycieczkę po mieście. Nasza wycieczka rowerowa rozpoczyna się na płaskowyżu Korca i prowadzi przez przyległy krajobraz przeplatany górami, uprawami jabłoni i dziką roślinnością. Przejeżdżać będziemy przez niezliczone przełęcze i doliny, m.in. przez przełęcz Barmash (1159 m) do Gërmenjë, gdzie możemy zrobić sobie przerwę obiadową. Jadąc w dół do miejscowości Carshove będziemy blisko granicy z Grecją i jedąc wzdłuż doliny Vjosa, graniczącej z wysokimi szczytami górskimi, dotrzemy do miasta Permet, gdzie czekać na nas będzie nocleg i obiadokolacja. Dzisiejsza trasa będzie dość wymagająca, jednak proszę pamiętać, że zawsze można poprosić towarzyszącego nam kierowcę aby nas zabrał i drogę możemy pokonać autobusem.

Dzień 4. Përmet, Vjosa-Flußtal – Gjirokastër – Saranda

wyprawy rowerowe wyprawy rowerowewyprawy rowerowe

Dystans: ok. 130 km autobusem/ 65 km rowerem

Rano jedziemy rowerem do miejscowości Kelcyra i na trasie zobaczymy postrzępiony „szczyt Trebeshina”. Kontynuujemy podróż wzdłuż doliny Vjosa, dopływów rzeki Drinos i po kolejnym wąwozie, który prowadzi nas do miasta Gjirokastër zwanego „Miastem Kamieni”, które usytuwane jest majestatycznie wysoko na zboczu. Polecamy skorzystać z okazji, aby zwiedzić wąskie brukowane uliczki i znajdujące się tam osmańskie domy. Po południu autobus zabiera nas z miasteczka na przełęcz Muzina. Tam zaczyna się dalsza wycieczka rowerowa. Jedziemy przez górskie drogi z cudownymi zakrętami i śródziemnomorską atmosferą, aż dotrzemy do wiecznego źródła wody „Blue Eye”. Po południu będziemy mieć krótki objazd do zamku Lekursi przez zatokę Sarandy naprzeciw wyspy Korfu. Nocleg w miejscowości Saranda.

Dzień 5. Morze Jońskie: wybrzeże Sarande -Butrint (lista Unesco) – Himare

wyprawy rowerowewyprawy rowerowewyprawy rowerowe

Dystans: ok. 52 km

Rano jedziemy do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta Butrint, które jest jednym z najważniejszych zabytków Albanii z jego lwią bramą, teatrem, forum i akweduktem, a także świątyniami Asklepios i Ateny. Około południa jedziemy podjazdem na północ, taki odcinek daje nam piękne widoki na urwiste wybrzeże. Podejście prowadzi nas na płaskowyż skalny. Ciągnie się w górę i w dół, jadąc widzimy rozpościerające się piękne krajobrazy: zapierające dech w piersiach górskie widoki po prawej stronie i morze po lewej stronie. Podczas dzisiejszej wycieczki rowerowej możemy odbyć krótką, ciekawą wizytę w twierdzy Ali Paszy zbudowaną na małym półwyspie naprzeciw Korfu. Następnie jedziemy w dół i następnie długą plażą aż do miejscowości Himare.

Dzień 6. Himare – przełęcz Llogara – Wlora-Bucht, Morze Adriatyckie

wycieczki rowerowewyprawy rowerowe

Dystans: ok. 65 km

Dzisiejszy etap jest równie wymagający, co spektakularny. Podczas naszej wycieczki rowerowej wspinamy się na Przełęcz Logara, 1000 m nad błękitnym Morzem Jońskim i przecinamy otaczający park narodowy, w którym żyje czarna sosna, wydry i orły przednie. Otaczające nas widoki wynagrodzą trud włożony w podjazd pod górę. Po obiedzie długi zjazd z górki do nadmorskiego miasteczka Wlora, gdzie czeka na nas nocleg i kolacja.

Dzień 7. Wlora – Apolonia – Berat – Durres

wyprawy rowerowewyprawy rowerowewycieczki rowerowe

Dystans: ok. 200 km busem/ 50 km rowerem

Dzisiejszy etap rowerowy prowadzi wzdłuż zatoki Wlora i sosnowego lasu do klasztoru Zvernec. Najpierw odwiedzamy ruiny Apollonii, doryckich ruin z VI wieku p.n.e. BC – z imponującymi relikwiami z czasów greckich i rzymskich. Opcjonalnie odwiedzić możemy miejscowość Berat, znaną jako „Białe Miasto Tysiąca Okien” – miasteczko w stylu osmańskim. Najpiękniejszy w miejscowości jest obszar zamkowy z małymi domkami i Muzeum Ikon Onufriego, obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kontynuujemy naszą wyprawę rowerową do miasta portowego Durres. Opcjonalnie w miejscowości możliwa wizyta w rzymskim amfiteatrze, termach, bizantyjskim forum i weneckiej wieży.

Dzień 8. Durres – Tirana

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Tiranie i powrót do domu lub opcjonalnie możliwość przedłużenia pobytu w Albanii.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami w lokalnych hotelach 3+ i 4-gwiazdkowych (kategoryzacja lokalna)
 • Bilety wstępu do zabytków, których zwiedzanie jest wpisane w plan wycieczki
 • Transfer z oraz do lotniska w Tiranie
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Transfer bagażu
 • Bus z kierowcą towarzyszący turystom podczas całe wycieczki umożliwiający podjechanie nim w razie problemów z wymagającymi podjazdami
 • Pakiet turysty: szczegółowo opisany przebieg trasy z informacjami niezbędnymi do samodzielnego jej pokonania rowerem
 • GPS-track
 • Wydanie i odbiór wynajmowanego roweru w ustalonym miejscu
 • Minimalna liczba osób potrzebna do organizacji wycieczki:  2 osoby

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
 • Wynajem rowerów
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Dodatkowe posiłki w czasie wycieczki

Cena za osobę (w pokoju dwuosobowym):

Sezon 1 (1.05-31.05 oraz 01.09-30.10.2021):  4560 zł

Sezon 2 (01.07-31.08.2021): 5020 zł

Dopłata za nocleg w pokoju jednoosobowym: 650 zł/osoba

Dodatkowe rabaty:

Rabaty dla dzieci na życzenie – wycena indywidualna

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy KTM & Pegasus – 50 zł/osoba/dzień

Rower elektryczny KTM & Pegasus – 75 zł/osoba/dzień

Potwierdzone terminy wycieczki:

Start wycieczki Sezon 1:
CZERWIEC: 02.06; 12.06; 23.06
WRZESIEŃ: 08.09; 18.09; 29.09
PAŹDZIERNIK: 09.10; 20.10

Start wycieczki Sezon 2:
LIPIEC: 03.07
SIERPIEŃ: 28.08

ORGANIZACJA DODATKOWYCH TERMINÓW NA ŻYCZENIE

W OFERCIE RÓWNIEŻ:
• ALBANIA W WERSJI 11 DNIOWEJ
• ALBANIA – CZARNOGÓRA – MACEDONIA 11 DNI
• CHORWACJA – CZARNOGÓRA – ALBANIA – MACEDONIA – KORFU 14 DNI

Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Albanii bez wizy i przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu. Potrzebujesz ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii..

 

Jak dojechać:

Samolotem – najwygodniejszym rozwiązaniem jest podróż samolotem do stolicy Albanii Tirany, skąd w cenie mamy odbiór z lotniska i transfer do hotelu, skąd następnego dnia rozpocznie się wycieczka rowerowa.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

5 + 1 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →