Austria. Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju. Rowerem od Pasawy do Wiednia

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa

Łączna ilość km do przejechania: ok.  335 km

Cena: od 2600 zł

Wyciecieczka rowerowa wzdłuż Dunaju od Pasawy do Wiednia to kolejny rowerowy klasyk, dodatkowo bardzo krajobrazowo interesujący. Ze względu na przejazd wzdłuż doliny rzeki nie mamy dużo przewyższeń, często będziemy zjeżdżać rowerem z górki i nasza wyprawa rowerowa nadaje się dla każdego rowerzysty, nawet rozpoczynającego przygodę ze spędzaniem wakacji na dwóch kółkach. Na trasie będziemy mijać urokliwe austriackie miasteczka oraz duże popularne wśród turystów miasta jak nasze miejsce startu Pasawa, Linz, czy Wiedeń. Każdego dnia ukazywać się nam po drodze będą znajdujące się na skałach zamki, klasztory i pałace. Na trasie rowerowej biegnącej w większości wzdłuż Dunaju mijać będziemy liczne restauracje, kawiarnie i winiarnie, które kusić nas będą swoim urokiem i przerwą na posiłek, dzięki czemu wydające się na początku duże odległości do pokonania każdego dnia, mijać będą w oka mgnieniu, podobnie jak cała podróż.

Wiedeń

 

Spośród 100 ocenianych metropolii, Wiedeń został zwycięzcą w rankingu „10 najbardziej zielonych miast na świecie 2020”. Wiedeń to piękne miasto. Wspaniałe budowle z okresu baroku i drugiej połowy XIX w są rozmieszczone wzdłuż promenady Ringstraße, nie wspominając o cesarskich klejnotach architektonicznych. W historycznym centrum miasta znajduje się wiele słynnych zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabytki konieczne do zobaczenia będąc w Wiedniu to m.in.: Belweder, Pałac Schönbrunn, Kościół św. Ruprechta, barokowy kościół św. Piotra

                                               

Pasawa

 

Pasawa (Passau) leży na granicy niemiecko – austriackiej i jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast Bawarii, położonym wśród wzgórz, u zbiegu 3 rzek. Składa się z trzech części połączonych piętnastoma mostami: Starego Miasta na wydłużonym cyplu między Dunajem i Innem oraz dzielnic nad Innem – Innstadt i nad Ilz – Ilzstadt. Wspaniałe zabytki dodają miastu blasku i urody, a powiew południa, odczuwalny w klimacie i sztuce, przypomina atmosferę włoskich miast.

 

Linz

 

W Linzu sztuka i technika przenikają się w magiczny sposób. W dziedzinie kultury zaś Linz od lat podąża drogą niezależnego rozwoju, tworząc innowacyjną scenę artystyczną i będąc ważnym punktem na kulturalnej mapie kontynentu. Stare miasto kusi wąskimi uliczkami, historyczną zabudową i największym średniowiecznym rynkiem w Europie Środkowej. Zwiedzanie Linz to prawdziwa przygoda, szczególnie podczas wjazdu jaskrawożółtą kolejką Linz City Express, najbardziej stromą górską kolejką na szynach, zbudowaną w roku 1898, wjeżdżająca na szczyt Pöstlingberg, lub podczas rejsu na Dunaju.

Krótkie podsumowanie trasy:

Dzień 1. Pasawa przyjazd

Dzień 2. Pasawa – Schlögener Schlinge

Dzień 3.  Schlögener Schlinge – Linz

Dzień 4. Linz – Grein/Bad Kreuzen

Dzień 5. Grein/Bad Kreuzen – Wachau

Dzień 6. Wachau – Traismauer

Dzień 7. Traismauer – Wiedeń

Dzień 7. Wiedeń – powrót do Pasawy pociągiem lub autobusem

Dzień 1. Pasawa przyjazd

Do Pasawy przyjeżdżamy we własnym zakresie. Meldując się w hotelu otrzymamy dokumenty podróży naszej wycieczki rowerowej. W wyznaczonym miejscu spotykamy się z przedstawicielem firmy, który przekaże rowery oraz będzie służył wszelką informacją. Polecamy krótką przejażdżkę po mieście, aby zapoznać się z rowerem, a także zobaczyć stare miasto. Zabytkowe stare miasto Pasawy usytuowane jest na wąskim malowniczym półwyspie u zbiegu Dunaju i rzeki Inn. Dominującą budowlą starówki jest okazała barokowa katedra św. Stefana. Katedra słynie z największych organów świata. Powstały w latach 1924-1928 i rozbudowano je w latach  1979-1981. Od maja do października codziennie w południe odbywają się koncerty organowe. Nocleg w hotelu w Pasawie.

Dzień 2. Pasawa – Schlögener Schlinge

 

Dystans: ok. 40 km

Przewyższenia: 405 -487 m

Po śniadaniu rozpoczyna się pierwszy dzień wycieczki. Jadąc ścieżką rowerową wzdłuż Dunaju wyjeżdżamy z miasta. Po drodze będziemy podziwiać Dunaj przebijający się przez skały oraz otaczające nas wzgórza. Czeka nas również przeprawa specjalnym rowerowym promem. Na trasie mijać będziemy zamki zbudowane na skałach oraz urokliwe niewielkie miejscowości. Kilka kilometrów przed miejscem dzisiejszego noclegu znajduje się klasztor trapistów  Engelszell, w którym od wieków mnisi produkują pyszne likiery. Nocleg w pensjonacie w miejscowości St. Agatha.

Dzień 3. Schlögener Schlinge – Linz

Dystans: ok. 55 km

Przewyższenia: 225 m – 253 m

Opuszczając miasteczko i jadąc dalej wzdłuż Dunaju dotrzemy do imponującej meandry Dunaju Schlögener Schlinge. W tym miejscu polecamy zrobienie sobie krótkiej przerwy na spacer (ok. 40 min) aby wspiąć się do punktu widokowego Schlögen, gdzie rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na meandrujący Dunaju. Pocztówkowy widok sam będzie prosił się o uwiecznienie na zdjęciu. Dzisiaj kolejny dzień będziemy przejeżdżać przez urocze austriackie miejscowości zbudowane nad samym Dunajem. Warto zatrzymać się aby zobaczyć pałac w Wilhering. Na koniec dnia dotrzemy do Linz, stolicy górnej Austrii, gdzie czeka na nas nocleg w jednym z hoteli.

Dzień 4. Linz – Enns – Grein/Bad Kreuzen

Dystans: ok. 60 km rowerem

Przewyższenia: 57 -74 m

Dzisiaj wyjeżdżamy już z górzystych naddunajskich ścieżek. Kierując się wzdłuż brzegu Dunaju wjeżdżamy na nizinny region Machland, który jest najdzikszym odcinkiem Dunaju. Znajdują się tutaj liczne łąki oraz łęgowe lasy. Droga poprowadzi nas przez celtycką wioskę Mitterkirchen, gdzie możemy zatrzymać się i zobaczyć wystawę o codziennym życiu mieszkańców żyjących tam 2700 lat temu. Polecamy również przystanek w miejscowości Enns – najstarzym mieście Austrii.

Dzień 5. Grein/Bad Kreuzen – Wachau

Dystans: ok. 70 km

Przewyższenia: 115 m – 165 m

Ciesz się jazdą na rowerze przez imponujące krajobrazy Strudengau i Nibelungengau, zanim dotrzesz do malowniczej doliny Wachau. Nocleg w Melk.

Dzień 6. Wachau – Traismauer

 

Dystans: ok. 40 km

Przewyższenia: nizinnie

Dzisiejszy dzień wycieczki jest wg nas najpiękniejszym dniem całej trasy. Mijać będziemy łagodne wzgórza porośnięte winogronami oraz malownicze wioski. Mniej więcej w połowie drogi mijać będziemy ruiny zamku Aggstein z XII wieku, znajdujące się na wzgórzu na prawym brzegu rzeki. Polecamy zrobienie sobie przerwy w Weißenkirchen lub Dürnstein  w jednej z tamtejszych lokalnych tawern aby skosztować pysznego, lokalnego jedzenia oraz wina z okolicznych winnic. Nocleg w Traismauer.

Dzień 7. Trainmauer – Wiedeń

Dystans: ok. 70 km

Zwiedzanie Wiednia i możliwość zobaczenia atrakcji opisanych na wcześniejszych stronach. Nocleg w Wiedniu.

Dzień 8. Wiedeń wyjazd

 

Dzisiaj jest ostatni dzień podróży. Po śniadaniu możemy udać się jeszcze na krótki spacer po mieście. Powrót we własnym zakresie samolotem bądź pociągiem do miejsca startu w Pasawie aby odebrać pozostawiony tam samochód.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 noclegów ze śniadaniami w lokalnych hotelach lub pensjonatach o dobrym standardzie, pokoje z własną łazienką
 • Transfer bagaży między miejscami noclegowymi (1 szt. max 23 kg na osobę)
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Sakwa rowerowa, 1 na pokój
 • Pakiet turysty: szczegółowo opisany przebieg trasy z informacjami niezbędnymi do samodzielnego jej pokonania rowerem. 1 szt na pokój
 • Trasy GPS
 • Transfer powrotny pociągiem lub autobusem z Wiednia do Pasawy bez roweru
 • Wydanie i odbiór wynajmowanego roweru w ustalonym miejscu

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
 • Opłaty lokalne płatne na miejscu w hotelu
 • Obiadokolacje
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Zwiedzanie atrakcji turystycznych i zamków w trakcie trwania wycieczki
 • Dodatkowe noclegi w Pasawie*** w pokoju dwuosobowym: 325 zł/osoba
 • Dodatkowe noclegi w Linz ***w pokoju dwuosobowym: 325 zł/osoba
 • Dodatkowe noclegi w Wiedniu*** w pokoju dwuosobowym: 325 zł/osoba
 • Koszt ogrodzonego parkingu w Pasawie: 52 zł/doba (strzeżony)/ 33 zł/doba (niestrzeżony)
 • Dopłata za wyżywienie HP (obiadokolacje): 823 zł/osoba/pobyt (6x, Wiedeń wyłącznie śniadanie)

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym

Kategoria BKategoria A
Sezon 1 (05.10 – 19.10.2024) 2600 zł3050 zł
Sezon 2 (23.03-26.04; 21.09-04.10.2024)3050 zł3700 zł
Sezon 3 (27.04-20.09.2024)3700 zł4250 zł
Dopłata za nocleg w pokoju jednoosobowym 900 zł 1410 zł

Dodatkowe rabaty:

 • Dziecko 0-6 lat ( (jeśli nie potrzebuje osobnego łóżka) gratis
 • dzieci 7-11 lat – 50% ceny, nocleg na dostawce (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dzieci 12-14 lat śpiące na dostawce 75% ceny (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • od 15 lat oraz osoba dorosła śpiąca na dostawce 90% ceny (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy – 465 zł/rower

Rower elektryczny – 1030 zł/rower

Przyczepka dziecięca – na życzenie

Termin wycieczki rowerowej:

Przyjazd codziennie od 23.03.2024 do 19.10.2024.

Organizacja wycieczki już od rezerwacji na 1 osobę.

Organizacja wycieczki możliwa przy rezerwacji z wyprzedzeniem m.in. 5 dni roboczych, przy założeniu, że w danym terminie będą dostępne wolne miejsca noclegowe.

Austria znajdują się w strefie Schengen, w związku z tym do dostania się do tego kraju przez obywateli UE wystarczy ważny dowód osobisty.

Jak dojechać:

Samochodem – najprostszym rozwiązaniem jest przyjazd autem do Pasawy. Po uprzedniej rezerwacji można zostawić auto na zadaszonym parkingu strzeżonym lub strzeżonym parkingu zewnętrznym.

Organizacja wycieczki możliwa przy rezerwacji z wyprzedzeniem m.in. 5 dni roboczych, przy założeniu, że w danym terminie będą dostępne wolne miejsca noclegowe.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

1 + 3 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →