Francja: Burgundia rowerem – indywidualna wycieczka rowerowa

wycieczki rowerowe

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa, miejscami średnio-trudna

Łączna ilość km do przejechania: do 240 km

Cena: od 4300 zł

Odkrywanie Burgundii wzdłuż brzegu i w jej rytmie, to prosta idea przyświecająca tym wakacjom. Ścieżka rowerowa wije się prawie przez 120 kilometrów od miasta Montbard na obrzeża książęcego miasta Dijon. Pierwsza część trasy prowadzi w górę kanału od śluzy do śluzy, osiągając swój najwyższy punkt w Pouilly-en-Auxois.
Następnie zjeżdżamy do Doliny Ouche. Podczas tycvh wakacji rowerowych na każdy etap przewidziane są dwie noce w danej miejscowości, co daje możliwość lepszego poznania regionu i odwiedzenia kilku zamków i średniowiecznych wiosek rozsianych wzdłuż doliny. Tutaj czas wydaje się nie mieć żadnego znaczenia. Przeszłość żyje w dawnych kościołach i zamkach, wody kanału wydają się drzemać, poruszając się tylko od czasu do czasu łagodnym, powolnym przepływem barek, podczas gdy rowerzysta powoli pokonuje tą trasę po ścieżce rowerowej. Ze względu na ukształtowanie terenu trasa rowerowa nadaje się również dla niewprawionych cyklistów i pozwala odpocząć od życia w pośpiechu i zgiełku miast.

 

Krótkie podsumowanie trasy rowerowej:

Dzień 1. Przyjazd do Montbard

Dzień 2. Dookoła Montbard

Dzień 3. Montbard – Semur-en-Aixois – Flavigny-sur-Ozerain

Dzień 4. Dookoła Flavigny-sur-Ozerain

Dzień 5. Flavigny-sur-Ozerain – Vandenesse

Dzień 6. Dookoła Vandenesse

Dzień 7. Vandenesse – Dijon

Dzień 8. Dijon – pociąg do Montbard – koniec wycieczki

Dzień 1. Francja, Montbard przyjazd

wyprawy rowerowe

Przyjazd we własnym zakresie do miejscowości Montbard. W tym urokliwym mieście warto zobaczyć XVIII-wieczny prak zaprojetowany przez Buffona. W dawnej oranżerii najduje się też tam muzeum. Obiad i nocleg w 3* hotelu.

Dzień 2. Dookoła Montbard

wycieczki rowerowewycieczki rowerowe

Dystans: ok. 33 km rowerem, przewyższenia: +200 m

W pierwszym dniu wycieczki rowerowej ścieżkami Burgundii poznają Państwo dwa zabytki burgundzkiego dziedzictwa, których nie można przegapić: opactwo cystersów w Fontenay i fenomenalny budynek Grande Forge, wymyślony i zbudowany przez Buffona. Przejazd przez Montbard, rodzinne miasto Buffona, odsłania dzielnicę zbudowaną piętrowo na wzgórzu, nad którym góruje rozległy park, w którym znajdują się pozostałości zamku książąt Burgundii. W końcu dotrą Państwo do brzegów Kanału Burgundii, który będzie  przewodnikiem do końca dzisiejszej wyprawy rowerowej. Ponieważ dzisiejsza trasa tworzy dwie pętle, jeśli Państwo chcą, mogą wybrać tylko jedną z nich: wokół opactwa Fontenay lub wokół słynnej Grande Forge w Buffon. Nocleg i obiad we wczorjaszym hotelu.

Dzień 3. Montbard – Flavigny-sur-Ozerain

wycieczki rowerowewyprawy rowerowe

Dystans: ok. 49 km rowerem, przewyższenia: +510 m

Dzień rozpoczyna się wzdłuż przejażdżką wzdłuż kanału burgundzkiego. Trasa prowadzi ścieżką oprzy kanale, mijając liczne ukwiecone śluzy i kontrastuje z kolejnym etapem wyprawy rowerowej w kierunku dwóch średniowiecznych miast, Semur-en-Aixois i Flavigny-sur-Ozerain. Wycieczka do Burgundii odkrywa pagórkowaty krajobraz z mieszanką pól uprawnych. Żywopłoty oraz stada bydła Charolis będą obecne przez cały dzień, zanim wjadą Państwo pod koniec przejażdżkiw wąskie uliczki Flavigny sur Ozerain. Nocleg i kolacja w uroczym pensjonacie w centrum średniowiecznego starego miasta.

Dzień 4. Dookoła Flavigny-sur-Ozerain

wycieczki rowerowewycieczki rowerowe

Dystans: ok. 32 km rowerem, przewyższenia: +375 m

Trudno nie wspomnieć o Juliuszu Cezarze i Wercyngetorysie, jeśli odwiedzą Państwo dawne pole bitwy w Alesii we Flavigny, gdzie ten pierwszy pokonał drugiego w 52 roku p.n.e. Flavigny jest dziś malowniczym średniowiecznym miastem, kiedyś Cezar przed bitwą zrobił tutaj swoja bazę. Dzisiaj miejsce, w którym stoczono bitwę, można odwiedzić, przejść się przez same pola, a następnie wejść di Muzeum Archeologicznego. Ale ten dzień przynosi również inne niespodzianki. Jadąc do miejsowości Château de Bussy mijać będą Państwo nieskażoną okolicę, z wysadzanymi żywopłotami i polami. Znajduje się tam zamek, którego historia sięga XII- wieku. Obiadokolacja i nocleg w Flavigny-sur-Ozerain.

Dzień 5. Flavigny-sur-Ozerain – Vandenesse

wycieczki rowerowe

Dystans: ok. 53 km rowerem, przewyższenia: +175 m

Średniowieczne miasto Flavigny opuszczają Państwo długim zjazdem do doliny rzeki i kolejną odsłoną trasy rowerowej wzdłuż Kanału Burgundzkiego. Ścieżka wspina się łagodnie do miejscowości Pouilly en Auxois, znanej jako „dach zachodniej Europy”. Dalej trasa biegnie wzdłuż drugiego brzegu kanału, schodząc po śródziemnomorskiej stronie. Punktem kulminacyjnym tego dnia jest z pewnością tunel o długości 3333 metrów, który przechodzi pod Pouilly-en Auxois – sukces inżynierii, który można zwiedzać tylko w obecności oficjalnego przewodnika. Nocleg i obiad w pensjonacie w Vandenesse.

Dzień 6. Dookoła Vandenesse

wycieczki rowerowe

Dystans: ok. 22,5 km rowerem, przewyższenia: +310 m

Dzisiejsza trasa wycieczki rowerowej prowadzi po wiejskiej Burgundii i jej średniowiecznych pozostałościach. Pofałdowana sceneria jest bardzo przyjemna do jazdy rowerem, stara rzymska droga, która wije się między dwoma wzniosłymi i majestatycznymi zamkami, które na chwię pozwalają na cofnięcie się w czasie. W drodze powrotnej można popływać w jeziorze de Panthier. Nocleg i obiad w pensjonacie w Vandenesse.

Dzień 7. Vandenesse – Dijon

wycieczka rowerowawycieczka rowerowa

Dystans: ok. 51 km rowerem, przewyższenia: +80 m

To będzie jedna z najdłuższych przejażdżek na tej wyprawie rowerowej. Ale długa, lekko opadająca, dobrze utwardzona ścieżka rekompensuje odległość. Malownicza trasa biegnie wzdłuż Doliny Ouche. To dziewicza Burgundia w całej okazałości i z pewnością spodoba się Pańśtwu odwiedzanie uroczych wiosek po drodze do stolicy Burgundii – Dijon. Nocleg w hotelu w centrum Dijon.

Dzień 8. Dijon – powrót pociągiem do Montbard

wycieczka rowerowa

 

Po śniadaniu czeka jeszcze na Państwa przejazd pociągiem do Montbard (miejscowości w której zaczynała się wycieczka rowerowa) lub powrót do domu we własnym zakresie.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 noclegów w lokalnych hotelach lub pensjonatach, pokoje z łazienką
 • Wyżywienie: śniadania i 6 obiadokolacji (brak obiadokolacji w ostatnim dniu w Dijon)
 • Przewóz bagaży między hotelami
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Szczegółowy opis tras wraz ze szlakiem GPS
 • Przejazd powrotny pociągiem z Dijon do Monbard
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Wynajem rowerów
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży

 

Cena wycieczki za osobę:

Sezon niski (kwiecień-czerwiec i wrzesień – pażdziernik)Sezon wysoki (lipiec – sierpień)
w pokoju 2-osobowym4540 zł4680 zł
w pokoju 3-osobowym4300 zł4450 zł
w pokoju 1-osobowym5710 zł5850 zł

 

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy – 850 zł/rower

Rower elektryczny – 1350 zł/rower

Termin wycieczki rowerowej 2024:

 Start codziennie od 1.04.2024 d0 30.10.2024

*Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

** Możliwość organizcji wycieczki dla 1 osoby za dodatkową opłatą 

Francja znajduje się w Strefie Schengen, do przekroczenia granicy potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Dojazd:

Samolotem – przylot samolotem do Paryża i stamtąd pociągiem do Montbard

Samochodem – możliwość przyjazdu samochodem do miejscowości Montbard i zostawienie auta na parkingu za dodatkową opłatą

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

6 + 5 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →