Góry, wzgórza i morze – rowerem przez kameralne, środkowe Włochy

Wycieczka z pilotem

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania, 4 lunche i 4 obiady

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa

Łączna ilość km do przejechania:  do 150 km

Cena od: 5900 zł/osoba

Jedź rowerem zanurzony w naturze trasą, która wije się od Apeninów do wybrzeża po szutrowych drogach, wąskich ścieżkach i krótkich odcinkach z asfaltu. Rowerem przejedziesz z serca Włoch, do wód krystalicznych wód Morza Adriatyckiego, u podnóża góry Conero.
Odkryjesz tradycję społeczności lokalnej. Każdy etap wycieczki rowerowej będzie wzbogacony opowieściami i lokalnymi smakami, doświadczysz autentyczności i historii ludzi, która ma swoje korzenie w dawnych tradycjach chłopskich. Zanurzysz ręce w mokrej bawełnie i stworzysz swoją pierwszą kartkę papieru, na której odciśniesz emocje związane z tą podróżą. Skosztujesz oliwy u lokalnego producenta, odwiedzisz winnicę i miejscowego producenta miodu. Wycieczkę polecamy każdemu, nawet niedoświadczemu rowerzyście..

Krótkie podsumowanie trasy:

Dzień 1. Przyjazd do Fabriano

Dzień 2. Fabriano – Genga

Dzień 3. Genga – Montecarotto

Dzień 4. Montecarotto – San Marcello

Dzień 5. San Marcello – Offagna

Dzień 6. Offagna – Sirolo

Dzień 7. Sirolo – dzień wolny nad morzem

Dzień 8. Sirolo – transfer do Fabriano – koniec wycieczki

Dzień 1. Fabriano przyjazd

Przyjazd do Fabriano we własnym zakresie, możliwość bezpłatnego parkowania w pobliżu zabytkowego centrum miasta. Zameldowanie w obiekcie zlokalizowanym w historycznym centrum miasta i nastęepnie zwiedzania miasta we własnym zakresie, zapewniamy wskazówki co warto odwiedzić. Wieczorem o ustalone godzinie powitalny aperitif/obiad w celu poznania pozostałych członków grupy i organizatorów. Podczas obiadu skosztujesz win i lokalnych produktów, dzięki czemu po raz pierwszy zetkniesz się ze smakami i aromatami regionu, które następnie znajdziesz ponownie podczas wycieczki rowerowej.

 

Dzień 2. Fabriano – Genga

tans: ok. 20 km

Fabriano, znane jest również jako miasto papieru. Po śniadaniu odwiedzisz sklep Mastro Cartaio w historycznym centrum, gdzie własnoręcznie wykonasz kartki papieru, zgodnie ze starożytną tradycją Fabriano. Następnie otrzymasz suchy prowiant na lunch, przygotowane zostana rowery i ruszysz w drogę do San Vittore di Genga. Dotrzesz tam ścieżkami zjeżdżającymi z utartych ścieżek, miniesz miejscowść Parco della Gola della Rossa e Frasassi, opuszczone wioski i miasta-widma. Po południu, gdy dotrzesz do miejsca dzisiejszego noclegu, będziesz mógł wybrać opcjonalne zajęcia spośród: relaksu w hotelu, wycieczki i pływania w rzece, wizyty w słynnych jaskiniach Frasassi, wizyty w świątyni Valadier, pływania w Terme di San Vittore lub odwiedzenie okolicznego parku rozrywki. Wieczorem zaplanowana jest kolacja.

Dzień 3. Genga – Montecarotto

 Dystans: ok. 50 km

Poranek zaczyna się od mistrzowskiego śniadania, czyli tego, czego potrzebujesz, aby stawić czoła najbardziej wymagającemu etapowi tej rowerowej wyprawy!

Z Gengi wyruszysz na górę Murano, która z wysokości 830 metrów zapewni Ci zapierające dech w piersiach widoki. Na lunch czeka na ciebie Andrea, pasjonat pszczelarstwa. Powitanie w domu Andrei jest od razu słodkie! Czeka Cię lunch/degustacja na bazie produktów firmy. Odkryjesz i skosztujesz miodów w wielu pysznych połączeniach, które zaproponuje Ci producent. Następnie założysz strój pszczelarza i pójdziesz do pasieki, słuchając Andrei o funkcjonowaniu świata pszczół i jego niesamowitej i uporządkowanej złożoności. Na jeden dzień zostaniesz pszczelarzem i będziesz obsługiwać narzędzia, odkrywając wszystkie produkty ula, w szczególności mleczko pszczele, które zabierzesz do laboratorium w celu ekstrakcji. Pod koniec tego ekscytującego doświadczenia ponownie wyruszysz w drogę w kierunku Montecarotto, ojczyzny Verdicchio dei Castelli di Jesi, jednego z najważniejszych włoskich białych win. Kolacja wliczona w cenę.

Dzień 4. Montecarotto – San Marcello

Dystans: ok. 20 km

Dzisiejsza trasa rowerowa prowadzi z  Montecarotto do San Marcello przez wzgórza Verdicchio.

Rano wsiadasz na rower, aby poświęcić się przejażdżce po łagodnych wzgórzach Verdicchio i zamków Jesi. Specjalne białe wino znane z długowieczności i poprawy swojego smaku wraz z wiekiem, które z 57 najwyższymi nagrodami plasuje się na pierwszym miejscu wśród nagród otrzymanych od przewodników. Na trasie zaplanowany jest lunch z przygotowanym wcześniej pakietem lunchowym. Następnie dojeżdżamy do posiadłości San Marcello. Tutaj spotkasz Giorgio, który poprowadzi Cię wśród drzew oliwnych i pomoże udoskonalić zmysł węchu i smaku. Giorgio poprowadzi Cię w degustacji, pokazując techniki degustacji i przekazując tajniki tej sztuki. Po degustacji olejów nadszedł czas, aby spróbować innych produktów firmy. Zaledwie kilometr stąd dotrzesz do innego miejsca o rzadkiej urodzie, gdzie Massimo i Pascale od kilku lat poświęcają się zrównoważonej, biodynamicznej i biotycznej uprawie winorośli oraz gościnności w swoim małym gospodarstwie agroturystycznym /osteria. Tutaj wino w amforze jest produkowane zgodnie ze starożytną techniką stosowaną już wśród Piceńczyków ponad 2000 lat temu. Dania tawerny wykorzystują winogrona, redukcje i galaretki winogronowe, które sami uprawiają i są przygotowywane ze składników, które odzwierciedlają cykl natury. Kulinarne poszukiwania łączące tradycję, autentyczność i sezonowość. Po zwiedzaniu czeka degustacja i w formie menu degustacyjnego, w którym każde wino jest połączone z daniem z tawerny

Dzień 5. San Marcello – Offagna

Dystans: ok. 40 km

Dzisiejszy etap wycieczki rowerowej możemy nazwać „świętem wsi”. Wycieczkę zaczynamy z San Marcello i kierujemy się kilka kilometrów w kierunku małej perłeki – wioski Verdicchio otoczonej winnicami. Następnie jedziemy w dół i przekraczamy rzekę Esino, aby dotrzeć do Krainy Zamków i miejscowości Polverigi. Starożytny zamek Polverigi zbudowany w XI-XII wieku ma ściany osłonowe. Nie jest to zatem prawdziwy zamek, ale ufortyfikowana wioska, jak wiele innych w regionie Marche. Jadąc w dół i w górę docieramy do czarującej wioski Offagna, nad którą góruje majestatyczna średniowieczna forteca wznosząca się na tufowym klifie. Po zakwetrowaniu czas wolny można spędzić odwiedzając jedno z 3 poszczególnych muzeów miasta lub poświęcić się odkrywaniu olejków eterycznych w towarzystwie Sary w niewielkiej odległości od historycznego centrum w jej wyspecjalizowanym towarzystwie. Kolacja we własnym zakresie w jednej z restauracji w wiosce Offagna.

 

Dzień 6. Offagna – Sirolo

Dystans: ok. 20 km

Dziejszy etap wycieczki jest ostatni przed dotarciem do Morza Adriatyckiego. Celem jest nadmorska miejscowość Sirolo, na zboczach góry Monte Conero, załączona do trasy rowerowej mapa dostarczy Ci wszystkich informacji potrzebnych do lepszego korzystania z tego czarującego parku przyrody, możesz tam  wybierać spośród wielu atrakcji, takich jak: zwiedzanie miasta Ankona skuterem, stworzenie naturalnego koloru Rosso Tiziano do malowania papieru Fabriana stworzonego na początku podróży, czy wycieczka kajakiem na sekretną plażę dwóch sióstr, do której można dotrzeć tylko drogą morską. Kolacja we własnym zakresie

Dzień 7. Sirolo dzień wolny

Ten dzień będzie można poświęcić relaksowi na plaży lub dodatkowym wycieczkom. Wśród zajęć fakultatywnych oferujemy: wycieczka trekkingową,rowerem elektrycznym lub konno na Górę Conero.

Dzień 8. Sirolo koniec wycieczki

Po śniadaniu następuje koniec wycieczki, możliwość przedłużenia pobytu w Sirolo. Dla chętnych w cenie wycieczki transfer powrtony do Fabriano, lotnisko lub dworzec w Anconie.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 noclegów ze śniadaniami w lokalnych hotelach lub pensjonatach o dobrym standardzie, pokoje z własną łazienką
 • 4 lunche
 • 1 obiad powitalny/apertif, 3 obiady z lokalnymi produktami
 • Wizyta w pasiece z degustacją
 • Wizyta w winnicy i degustacja wina
 • Zwiedzanie gaju oliwnego, kurs degustacyjny oliwy
 • Opieka anglojęzycznego instruktora MTB podczas dni rowerowych
 • Transfer bagaży między miejscami noclegowymi
 • Transfer powrotny z Sirolo do Fabriano lub dworzec/lotnisko w Anconie
 • Kask i sakwy rowerowe
 • Ubezpieczenie zdrowone i bagażu
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Pakiet turysty: szczegółowo opisany przebieg trasy z informacjami niezbędnymi do samodzielnego jej pokonania rowerem.
 • Wydanie i odbiór wynajmowanego roweru w ustalonym miejscu
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 6 osób

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
 • Napoje do posiłków
 • Wynajem rowerów
 • Obiadokolacje niezawarte w opisie wycieczki
 • Dodatkowe aktywności podczas wycieczki niezwarte w jej opisie
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży

 

Cena za osobę w pokoju 2-osobowym: 5900 zł

 

Koszt wynajmu roweru na czas trwania wycieczki:

Rower gravel Cinelli – 890 zł

Rower elektryczny front sport 9.2 – 890 zł

Rower elektryczny full rebel 9.1 –  1370 zł

Termin wycieczki:

Od marca do września 2024

Włochy znajdują się w strefie Schengen, w związku z tym do dostania się do tego kraju przez obywateli UE wystarczy ważny dowód osobisty.

 

Jak dojechać:

Samolotem – najwygodniejszy sposób dotarcia do punktu startu – Fabriano jest przylot samolotem do Ancony lub Rzymu i następnie bezpośrednim pociągiem do Fabriano. Z lotniska w Bolonii przejazd pociągiem do Fabriano wymaga 1 przesiadki.

Możliwe jest zorganizowanie transferu z lotniska w Anconie do Fabriano.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

12 + 7 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →