Portugalia: od Porto do Lisbony rowerem – indywidualna wycieczka rowerowa

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 8 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania 

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa, miejscami średnia

Łączna ilość km do przejechania: do 263 km

Cena: od 5250 zł

Cudowna wycieczka rowerowa  z Porto do Lizbony, łącząca dwa główne miasta Portugalii i wiodąca wzdłuż malowniczych szlaków nadmorskich. Zacznij od Porto, jednego z najpiękniejszych miast Europy, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dowiedz się o winie Porto i związanym z nim kulinarnym doświadczeniu. Ciesz się orzeźwiającym zapachem sosen i drzew eukaliptusowych. Poznaj Aveiro, Wenecję Portugalii, jej kanały i solniska, tętniące życiem nadmorskie miasto Figueira da Foz, słynną plażę Nazaré, otoczone murem miasto Óbidos, a następnie Lizbonę. Wyjątkowe naturalne światło, które przez wieki inspirowało artystów, pisarzy, fotografów i filmowców, jaskrawe budynki rozsiane po zboczach, uderzające dachy w kolorze ochry, fasady pokryte dachówką i wąskie kręte uliczki średniowiecznych dzielnic, wszystko to nadaje Lizbonie niepowtarzalną atmosferę miasta położonego między europejską północą a śródziemnomorskim południem.

Krótkie podsumowanie trasy rowerowej:

Dzień 1. Przyjazd do Porto

Dzień 2. Porto – Furadouro

Dzień 3. Furadouro – Aveiro

Dzień 4. Aveiro – Figueira da Foz

Dzień 5. Figueira da Foz – São Pedro de Moel

Dzień 6. São Pedro de Moel – Óbidos

Dzień 7. Lizbona

Dzień 8. Lizbona – wyjazd

Dzień 1. Przyjazd do Porto

O umówionej godzinie na lotnisku w Porto czeka transfer, który zabierze Cię do hotelu w centrum Porto, skąd możesz zwiedzić miasto. Odbierz rowery i zjedź nad brzeg rzeki  do średniowiecznej dzielnicy Ribeira. Porto to miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa, historyczny klejnot z ponad 150 zabytkami. Jedź spokojnie wzdłuż brzegu rzeki, obok słynnego mostu Eiffla, przez winnice wznoszące się z południowego brzegu rzeki Duero. Tego wieczoru proponujemy zjeść kolację w jednej z wielu znakomitych restauracji, z których słynie Porto.

Dzień 2. Porto – Furadouro

Dystans: ok. 42 km rowerem, przewyższenia: +77 m

Zostaw zgiełk miasta, by zakosztować ciszy i spokoju wzdłuż wybrzeża Atlantyku. Przejedź przez wiele małych miasteczek i sosnowe lasy. Dzień kończy się w Furadouro, gościnnym miasteczku słynącym z doskonałych ryb. Smacznego!

Dzień 3. Furadouro – Aveiro

 

Dystans: ok. 40 km rowerem, przewyższenia: +40 m

Jeśli masz czas, wybierz się na wycieczkę na Moliceiro- ręcznie malowanymi w jasnych kolorach drewnianymi łodziami używanymi do zbierania wodorostów wzdłuż kanałów, od których Aveiro nazywa się portugalską Wenecją. Na lądzie dołącz do warsztatów kulinarnych i zakosztuj typowego ciasta Aveiro. Nie zapomnij odwiedzić solnisk i cieszyć się cudownie kojącymi właściwościami soli morskiej mocząc stopy w małych wanienkach. Twoja dzisiejsza wycieczka rowerowa to przyjemna 49-kilometrowa przejażdżka przez chroniony rezerwat przyrody wydm São Jacinto.

 

Dzień 4. Aveiro – Figueira da Foz

Dystans: ok. 35 km rowerem, przewyższenia: +124 m

Zostaw czarujące Aveiro i kieruj się do Figueira da Foz, jadąc rowerem wzdłuż kanału aż dotrzesz do miejscowości Mira. Będziesz zachwycony efektem złotego słońca na piasku, morzem, roślinnością i jaskrawym krajobrazem. Odwiedź wioskę rybacką Praia de Mira z typowymi palheiros – kolorowymi drewnianymi domami. Skosztuj jednego ze świeżych rybnych specjałów, z których słynie Mira. Dzisiaj w ustalonym miejscu zaplanowany jest wspólny transfer do Figueira da Foz- idealnego miejsca na przystanek na noc.

Dzień 5. Figueira da Foz – São Pedro de Moel

Dystans: ok. 58,7 km rowerem, przewyższenia: +233 m

Trasa prowadzi wzdłuż portugalskiego srebrnego wybrzeża i przez Pinhal de Leiria- wielki las sosnowy zasadzony w XV wieku w celu dostarczenia drewna do karaweli, którymi portugalscy odkrywcy żeglowali po siedmiu morzach. Szlak biegnie ścieżką rowerową wzdłuż Estrada Atlântica (Droga Atlantycka) do São Pedro de Moel- eleganckiego nadmorskiego kurortu położonego na leśnej polanie. Wspaniała plaża, słynąca z surfingu, od północy graniczy ze stromymi skałami, a od południa z niewielkim strumieniem. Spróbuj swoich sil w łowieniu ryb ze skał w pobliżu latarni morskiej, gdzie klify przyciągają kilka gatunków smacznych ryb, zwłaszcza okonia morskiego i leszcza.

Dzień 6. São Pedro de Moel – Óbidos

 

Dystans: ok. 69,7 km rowerem, przewyższenia: +461 m

Dzisiejsza trasa wycieczki rowerowej poprowadzi Cię do dwóch miast uwielbianych przez turystów odwiedzających Portugalię – Nazaré i Obidos. Nazaré, prawdopodobnie najsłynniejsze rybackie miasteczko w Portugalii, jest wyjątkowe nie tylko dzięki pięknej plaży, ale także atmosferze minionych czasów i kultywowaniu wieloletnich tradycji. Wąskie, wesoło pomalowane drewniane łodzie rybackie z wysokimi, zakrzywionymi dziobami przypominają Fenicjan, którzy jako pierwsi odwiedzili ten obszar. Rybaczki nadal tam noszą siedmiowarstwowe spódnice, drewniane chodaki i przeważnie czarne chusty na głowach. Na szczycie wysokiego klifu z widokiem na plażę znajduje się mała wioska- miejsce narodzin Nazaré i legendy o rycerzu uratowanym przez Dziewicę Maryję. Óbidos, dzisiejsze miejsce docelowe, to urocze, małe, ufortyfikowane miasteczko, które przywodzi na myśl średniowieczny plan filmowy. Jego mieszkańcy są dumni z zachowania stylu architektonicznego sprzed wieków, zabytków, wąskich krętych uliczek i bielonych domów z oknami i tarasami pełnymi kwiatów. Szczególnie imponujące są ściany pokryte XVIII-wiecznymi niebieskimi płytkami wewnątrz południowej bramy, która pełni rolę głównego wejścia.

 

Dzień 7. Lizbona

Pozostaw rowery w hotelu w Óbidos po wymeldowaniu się. Bus zabierze Cię do hotelu w Lizbonie, po czym będziesz mieć mnóstwo wolnego czasu na zwiedzanie tego romantycznego, nadmorskiego miasta.
Zacznij od dwóch charakterystycznych pomników znajdujących się blisko siebie na brzegach Tagu: Wieży Belem i Klasztoru Hieronimitów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie można przegapić Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Rozciągnięta na południowo-wschodnim zboczu wzgórza zwieńczonego zamkiem św. Jerzego malownicza okolica składa się z labiryntu wąskich, krętych uliczek i stromych schodów. Bairro Alto, malownicza dzielnica klasy robotniczej z XVI wieku, tradycyjnie była miejscem artystycznym, w którym spotykali się artyści i pisarze. Dzielnica jest cicha za dnia, a w nocy tętniąca nocnym życiem miasta. Za kolorowymi i pokrytymi graffiti fasadami znajdziesz wiele tradycyjnych i międzynarodowych restauracji, wypełnione turystami domy Fado oraz mnóstwo barów i sklepów, które są otwarte do późnych godzin nocnych.

Dzień 8. Lizbona- lotnisko

 

Po śniadaniu zaplanowany jest transfer na lotnisko w Lizbonie., gdzie następuje koniec wycieczki rowerowej. Istnieje możliwość przedłżenia pobytu w Lizbonie,

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 noclegów w lokalnych hotelach lub pensjonatach, pokoje z łazienką
 • Wyżywienie: śniadania
 • Przewóz bagaży między hotelami
 • Przewóz z lotniska w Porto do miejsca startu wycieczki
 • Przewóz z końcowego punktu wycieczki w dn. 8 na lotnisko w Lizbonie
 • Transfer z miejscowości Mira do Figueira da Foz
 • Transfer z miejscowości Óbidos do Lizbony
 • Rower hybrydowy, sakwa, kask, zamknięcie do roweru; rower elekteryczny za dopłatą
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Szczegółowy opis tras, szlaki GPS
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca końcowego wycieczki
 • Rower elektryczny
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży
 • Ubezpieczenie
 • Opłaty miejscowe

 

Cena wycieczki za osobę w pokoju dwuosobowym:

Start wycieczki rowerowej: każda niedzielarezerwacja od 2 do 5 osóbrezerwacja od 6 do 10 osóbDopłata za pokój 1 osobowy

01.03.2024 – 30.04.2024

01.10.2024– 30.11.2024

5750 zł5250 zł2000 zł
01.05.2024 – 30.09.20246100 zł5600 zł2200 zł

Dopłata za start wycieczki w inny dzień niż poniedziałek: 1190 zł/osoba

E-bike: 800 zł/rower

Pakiet „Wino, jedzenie i rejs łodzią” – 250 zł/osoba

– Dzień 1 | 1 wizyta i degustacja wina porto w historycznej piwnicy wina porto w Porto*
– Dzień 3 | 1 rejs statkiem Moliceiro w Aveiro
– Dzień 3 | Degustacja specjalności Aveiro, w tym 1 ciasto, 1 likier i herbatniki
* Jest to dostępne tylko dla klientów przyjeżdżających wkrótce tego dnia, ponieważ ostatnia możliwa wizyta w piwnicach odbywa się o godzinie 17:45 – w zależności od dostępności.

Pakiet „Wino i obiad” – 810 zł/osoba

Dzień 1 – wykwintny obiad w typowej portugalskiej restauracji w Porto w skład którego wchodzą 3 dania oraz wino

Dzień 7 – wyjątkowy 3-daniowy obiad  z winem w restauraci w Lizonie z show Fado z lokalną muzyką na żywo

 

Dodatkowe noclegi i  transfery na życzenie

Termin wycieczki rowerowej 2024:

 Start: każda niedziela od 01.03.2024 d0 30.11.2024

*Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 2 osoby

Portugalia znajduje się w Strefie Schengen, do przekroczenia granicy potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Do Porto (start wycieczki na lotnisku Porto) najlepiej dostać się samolotem.

Powrót do Polski samolotem z Lizbony.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

13 + 4 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →