Wiślana trasa rowerowa Kraków – Warszawa – indywidualna wycieczka rowerowa

Wycieczka indywidualna

Kategoria: wycieczka rowerowa

Czas trwania: 7 dni

Oferta: 2024

Wyżywienie: śniadania

Noclegi: hotele i pensjonaty, pokoje z łazienką

Poziom trudności: łatwa

Łączna ilość km do przejechania: ok 255 km

Cena: od 2800 zł

Wiślana Trasa Rowerowa jest to to jeden z najpopularniejszych w Polsce szlaków rowerowych. Zaproponowany przez nas odcinek wiedzie wzdłuż doliny Wisły od Krakowa aż do urokliwego Kazimierza Dolnego. Po drodze zatrzymamy się w wielu malowniczych miejscowościach z zamkami pamiętającymi jeszcze panowanie króla Kazimierza Wielkiego.

Podczas wycieczki odwiedzimy najważniejsze miejscowości nadwiślańskie od Krakowa do Warszawy. Trasa ze względu na łagodne ukształtowanie terenu nadaje się dla każdego, kto chce doświadczyć zwiedzania regionu aktywnie na rowerze.

Kraków

Krakowa nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest stolicą województwa małopolskiego, jednym z najstarszych miast w Polsce i perełką narodowego dziedzictwa kultury. Obszar zabytkowego Starego Miasta oraz Kazimierza wpisano w 1978 r. na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. O Krakowie można pisać wiele, ale o jego najważniejszych miejscach oraz o jego historii usłyszcie Państwo podczas zaplanowanego zwiedzania miasta.

Wieliczka

Miejscowość słynąca z dawnej kopalni soli, a obecnie muzeum umożliwiającym zjechanie pod ziemię kopalnianym szybem i spacer po solnych korytarzach. Dzięki wyjątkowej wartości przyrodniczej, historycznej i kulturowej Kopalnia Soli „Wieliczka” została wpisana na pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku

Niepołomice

Niepołomice słyną z zamku królewskiego znajdującego się w samym centrum miasta obok jego Rynku, przy zabytkowych plantach. Pięknie odrestaurowany jest prawdziwą ozdobą niewielkiego, średniowiecznego, uroczego miasteczka. Przez wieki niepołomicki zamek stanowił wypoczynkową rezydencję królewską zwaną „drugim Wawelem”.

Baranów Sandomierski

Baranów Sandomierski to ciekawa miejscowość malowniczo położona w widłach Wisły i Babulówki. Główną atrakcją turystyczną miejscowości jest zamek z misternie zdobionymi krużgankami.

Sandomierz

Sandomierz położony jest na siedmiu wzgórzach nad Wisłą na styku dwóch krain geograficznych: Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej i Kotliny Sandomierskiej. To królewskie miasto zasługuje na to, aby zatrzymać się tu chociaż na  chwilę i chłonąć jego unikalną atmosferę. Niegdyś siedziba książąt i rezydencja królów, poprzez wieki rozwijała się jako ważna osada na szlaku handlowym do Krakowa i na wschód Europy.

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to położone nad Wisłą urokliwe miasteczko  leżące w granicach województwa lubelskiego, które może pochwalić się: bogatą historią, urzekającym starym miastem, rezydencjami wzniesionymi w stylu lubelskiego renesansu oraz oplatającymi je wąwozami lessowymi. W ostatnim stuleciu urokliwe miasteczko nad Wisłą upodobali sobie artyści, którzy do dziś tłumnie przybywają do Kazimierza. Spacerując ulicami starego miasta raz po raz natrafimy na prywatne galerie sztuki.

Nałęczów

Nałęczów jest miejscowością uzdrowiskową w województwie lubelskim. W Nałęczowie nie ma kazimierskiego gwaru i centralnego rynku usianego piwnymi ogródkami. Jest za to cisza i spokój, a czas zaczyna biec z godziny na godzinę coraz wolniej. Spacerując po centrum Nałęczowa co krok spotyka się zabytkowe i wiekowe wille. Mikroklimat Nałęczowa nie tylko leczy serce i  choroby układu krążenia, ale także sprawia, że wyjątkowo dobrze się tu wypoczywa.

Krótkie podsumowanie trasy:

 

Dzień 1. Przyjazd do Krakowa, zwiedzanie miasta

Dzień 2. Kraków – Wieliczka – Niepołomice – Puszcza Niepołomicka – Nowe Brzesko

Dzień 3. Nowe Brzesko – Uście Solne – Zalipie – Baranów Sandomierski

Dzień 4. Baranów Sandomierski – Gągolin – Sandomierz

Dzień 5. Sandomierz – Annopol – Józefów nad Wisłą

Dzień 6. Józefów nad Wisłą – Kazimierz Dolny

Dzień 7. Kazimierz Dolny – Nałęczów – pociąg do Warszawy

Dzień 1. Kraków

 

Do Krakowa przyjeżdżamy  we własnym zakresie, samochodem, pociągiem lub autobusem. O ustalonej wcześniej godzinie spotykamy się z przedstawicielem naszej firmy, który przekaże Państwu książkę z opisami tras. Następnie w umówionym miejscu spotykamy się z przewodnikiem. Wraz z nim w spacerowym tempie poznamy historię miasta oraz odwiedzimy jego  najważniejsze miejsca m.in. Stary Rynek, Bazylikę Mariacką, Sukiennice, Bramę Floriańską, Wawel. Wieczorem proponujemy spacer po urokliwej dzielnicy Kazimierz wpisanej na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Zawarte w cenie: zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Dzień 2. Kraków – Wieliczka – Niepołomice – Puszcza Niepołomicka – Nowe Brzesko

Dystans: ok. 53 km

Przewyższenia: 132 m – 136 m

Po śniadaniu zostawiamy bagaże w recepcji i jedziemy pociągiem do Wieliczki, gdzie kierujemy się do Kopali Soli w Wieliczce, gdzie czeka na nas ok. 1 godzinne zwiedzanie z przewodnikiem. Po zwiedzaniu w wyznaczonym miejscu czekać będzie na Państwa przedstawiciel firmy z rowerami w przypadku, gdy skorzystali Państwo z opcji ich wynajmu. Następie jadąc podkrakowskimi drogami dotrzemy do miejscowości Niepołomice, gdzie zobaczyć możemy gotycki zamek Kazimierza Wielkiego, wybudowany w XIV wieku. Następnie jechać będziemy przez puszczę niepołomicką, której drzewa schronią nas od słońca. Naszą dzisiejszą trasę kończymy w miejscowości Nowe Brzesko.

Zawarte w cenie: zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka” z przewodnikiem, bilet na pociąg Kraków Główny – Wieliczka

Dzień 3. Nowe Brzesko – Uście Solne – Zalipie – Baranów Sandomierski

 

Dystans: ok. 53 km rowerem, transfer ok. 70 km

Przewyższenia: 33 m – 62 m

Z Nowego Brzeska wzdłuż Wisły będziemy jechać nadwiślańską trasą rowerową, aby na końcu dzisiejszej zaplanowanej trasy dotrzeć do wsi Zalipie. Tutaj podziwiamy misternie malowane elewacje drewnianych domów. Fakultatywnie polecamy odwiedzenie „Malowanej Chaty” i zagrody artystki Felicji Curyłowej. O umówionej godzinie czekać będzie na Państwa kierowca, który przewiezie Państwa do dzisiejszego miejsca noclegu w Baranowie Sandomierskim. Po zameldowaniu się w miejscu noclegu polecamy spacer do zespołu Zamkowo-Parkowego i obejrzenie znajdującego się tam zamku.

Zawarte w cenie: transfer Zalipie – Baranów Sandomierski

Fakultatywnie: zwiedzanie Zalipia

 

Dzień 4. Baranów Sandomierski – Gągolin – Sandomierz

Dystans: ok. 35 km

Przewyższenia: 23 m – 56 m

Dzisiejszy odcinek  do pokonania rowerem nie jest zbyt długi, jadąc wzdłuż Wisły dotrzemy do pięknego miasteczka Sandomierz, którego położone na wzgórzu Stare Miasto już z daleka będzie zachwycać swoją panoramą. Dzięki jego krajobrazowi, architekturze oraz budynkom, będzie się Państwu wydawać, że wróciliśmy do Krakowa, tylko nieco mniej zatłoczonego. Przed wjazdem do samego Sandomierza polecamy krótką przerwę oraz spacer po wąwozach lessowych i zrobienie sobie zdjęcia w popularnym wąwozie królowej Jadwigi. Po zameldowaniu się w miejscu noclegu o umówionej godzinie czekać na Państwa będzie przewodnik, który oprowadzi Państwa po mieście i opowie o jego historii.

Zawarte w cenie: zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem

Dzień 5. Sandomierz – Annopol – Józefów nad Wisłą

Dystans: ok. 53 km

Przewyższenia: 211 m – 246 m

Zaraz po śniadaniu rozpoczynamy nasz kolejny dzień wycieczki. Na brzegu Wisły zauważyć będziemy mogli żyjące tam liczne gatunki ptaków, m.in. mewę śmieszkę, sieweczkę obrożną czy rybitwę rzeczną. Jadąc dalej wzdłuż Wisły pod koniec dnia dotrzemy do miasteczka Józefów nad Wisłą, gdzie zaplanowany jest dzisiejszy nocleg.

 

Dzień 6. Józefów nad Wisłą – Kazimierz Dolny

Dystans: ok. 40 km

Przewyższenia: 111 m – 124 m

Dzisiejsza wycieczka rowerowa zabierze nas do dawnego żydowskiego miasta Kazimierz Dolny, które było niegdyś ważnym portem wiślanym. Obecnie wiele znajdujących się tam spichlerzy pełni funkcję pensjonatów i hoteli. Zanim dotrzemy do celu podziwiać będziemy mogli dziewiczą przyrodę oraz wiele rzadkich gatunków zwierząt oraz roślin, które można spotkać w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Po dotarciu na miejsce polecamy spacer po kazimierskich uliczkach bądź przeprawienie się promem na drugi brzeg Wisły i odwiedzenie ruin zamku w Janowcu, o wiele bardziej okazałe niż te w Kazimierzu Dolnym.

Dzień 7. Kazimierz Dolny – Nałęczów – pociąg do Warszawy

 

Dystans: ok. 21 km

Przewyższenia: 118 m – 164 m

Dzisiejszy ostatni dzień wycieczki zaprowadzi nas do uzdrowiskowej miejscowości Nałęczów. Dzięki mikroklimatowi Nałęczowa oraz leczniczemu działaniu lokalnych wód zyskał on miano uzdrowiska. Polecamy spacer po Parku Zdrojowym. O umówionej godzinie na dworcu PKP spotykają się Państwo z przedstawicielem naszej firmy, który wyda Państwu bagaże oraz odbierze wynajmowane rowery. Z dworca PKP w Nałęczowie jest bezpośrednie połączenie pociągiem do Warszawy.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 6 noclegów ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach o dobrym standardzie, pokoje z własną łazienką
 • Opłaty miejscowe
 • transfer Zalipie – Baranów Sandomierski w 3cim dniu wycieczki
 • Transfer bagaży między miejscami noclegowymi
 • Zwiedzanie z przewodnikiem: Kraków, Wieliczka, Sandomierz
 • Bilety wstępu: Kraków, Wieliczka
 • Wsparcie techniczne podczas trwania wycieczki
 • Pakiet turysty: szczegółowo opisany przebieg trasy z informacjami niezbędnymi do samodzielnego jej pokonania rowerem.
 • W niektórych przypadkach możliwy transfer busem z rowerami na trasie Nałęczów – Warszawa – możliwość taka ustalana indywidualnie przy rezerwacji wycieczki
 • GPS-track
 • Wydanie i odbiór wynajmowanego roweru w ustalonym miejscu
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 4 osoby*

* jeśli na dany termin nie uda nam się zebrać 4 osób, możliwość organizacji wycieczki dla 2 osób za dopłatą

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Dojazd do miejsca startu wycieczki
 • Powrót z miejsca zakończenia wycieczki
 • Zwiedzanie Malowanego Domu i Zagrody Felicji Curyłowej
 • Wynajem rowerów
 • Obiadokolacje
 • Dodatkowe noclegi
 • Prywatne wydatki podczas podróży

 

Cena za osobę:

2800 zł/osoba w pokoju dwuosobowym

Cena za nocleg w pokoju jednoosobowym: 3250 zł/osoba

Dodatkowe rabaty:

 • Dziecko 0-5 lat ( (jeśli nie potrzebuje osobnego łóżka) gratis
 • dzieci 5-10 lat – 50% ceny, nocleg na dostawce (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dzieci 10-16 lat śpiące na dostawce 80% ceny (przy 2 płacących pełną sumę dorosłych)
 • dziecko 17 lat i więcej oraz osoba dorosła śpiąca na dostawce w pokoju 3- lub 4- osobowym – 10% rabatu od ceny wyjściowej
 • przy grupowej rezerwacji na 4 osoby dorosłe lub więcej 5% rabatu od ceny wyjściowej/osoba (nocleg w pokoju dwuosobowym)

Koszt wynajmu rowerów na czas trwania wycieczki:

Rower trekkingowy Unisex – 50 zł/osoba/dzień

Rower elektryczny – 110 zł/osoba/dzień

Termin wycieczki:

KodStartKoniec
KSWI-0118 maj25 maj
KSWI-0208 czerwiec15 czerwiec
KSWI-0329 czerwiec06 lipiec
KSWI-0420 lipiec27 lipiec
KSWI-0503 sierpień10 sierpień
KSWI-0624 sierpień31 sierpień
KSWI-0731 sierpień07 wrzesień
KSWI-0826. sierpień1. wrzesień

 *Minimalna liczba osób niezbędna do zorganizowana wycieczki: 4 osoby

Start i koniec wycieczki w opisie trasy jest punktem orientacyjnym w danej miejscowości. Miejsce noclegu nie jest punktem końcowym wycieczki, po dojechaniu do określonego w opisie trasy punktu końcowego danego dnia, otrzymają Państwo mapę z informacją jak dojechać do miejsca noclegu.

Formularz rezerwacji wycieczki rowerowej: skopiuj poniższe dane i prześlij na adres: info@naturetravel.pl

5 + 3 =

wycieczki rowerowe bon turystyczny

Hotel Białowieski

Nasz ***Hotel "Białowieski" Conference, Wellness & SPA oferuje Państwu różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu w Puszczy Białowieskiej. Od aktywnej turystyki rowerowej czy pieszej po relaks w naszym kompleksie basenowym.

SZCZEGÓŁY →